Jump to content

kojji je moj status?


fluff

Preporučene objave

poštovani, molim za pomoć i savjete..ovako, radim kod istog poslodavca, skoro će dvije godine. Uz početni probni rok od nekoliko mjeseci, sklopili smo ugovor na određeno, nakon kojeg isteka, nastavljam raditi još nekoliko mjeseci bez ugovora (ovdje unam da zakon smatra da je sklopljen g. na neodređeno)i nakon toga, poslodavac dolazi s idejom novog ug. na određeno, kraći od prvog. E sad, koji je moj status i prava obzirom na "smatranje" zakona i stvarnost? Hvala Vam!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fluff je napisao:

poštovani, molim za pomoć i savjete..ovako, radim kod istog poslodavca, skoro će dvije godine. Uz početni probni rok od nekoliko mjeseci, sklopili smo ugovor na određeno, nakon kojeg isteka, nastavljam raditi još nekoliko mjeseci bez ugovora (ovdje unam da zakon smatra da je sklopljen g. na neodređeno)i nakon toga, poslodavac dolazi s idejom novog ug. na određeno, kraći od prvog. E sad, koji je moj status i prava obzirom na "smatranje" zakona i stvarnost? Hvala Vam!!

 

fluff pooozzzz,

ZOR:čl.15 st.5 " ako je ugovor o radu na određeno vrijeme sklopljen protivno odredbama ovog Zakona ili ako radnik ostane radiri kod poslodavca i inakon isteka vremena za koji je ugovor sklopljen, SMATRA se da je radnik sklopio ugovor na neodređeno vrijeme."

Dakle tvoj je status da si zaposlen (-a) na NEODREĐENO vrijeme, svidjelo se to tvom poslodavcu ili ne.

Ti to lijepo objasni poslodavcu. On ti može dati na potpis novi ugovor ali samo na neodređeno vrijeme. Nikako na određeno jer bi time kršio spomenutu čl. ZOR-a.

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija