Jump to content

obiteljska mirovina


AntonijaVrbat

Preporučene objave

Poštovani.

 

Imam pitanje vezano uz obiteljsku mirovinu poginulog hrvatskog branitelja, odnosno moga oca. Zanima me koje je korake potrebno poduzeti da bi se mirovina uplaćivala na moj račun, a ne račun moje majke. Problem je u tome što nemam pristup rješenju o pravu na tu mirovinu i nažalost ono mi je trenutno nedostupno. Isto tako, zadnji put kada sam pokušavala sama srediti stvar preko mirovinskog, gospođa na šalteru si je nekako dala za pravo kontaktirati moju majku i obustaviti isplatu koja mi po zakonu pripada još godinu dana. Unaprijed hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Za početak zatraži presliku Rješenja od mirovinskog da se vidi tko je zapravo korisnik mirovine po ocu. Ti, majka ili obje?! Ukoliko je samo majka, bojim se da ti nemaš pravo, ukoliko glasi na tebe mirovina, punoljetna si, redovito se školuješ....ne vidim razloga da ne otvoriš svoj račun u banci i da ti mirovina direktno sjeda.

 

Ne mogu shvatiti tvoju majku. Žao mi je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidite sa kako prolaze djeca poginulih branitelja i kako s majke brinu za njih ,bitno je da imaju ogromne mirovine ,žive

s drugima i baš ih briga za djecu.

Još se bune kad im država hoće oduzeti pravo zbog toga što su u izvanbračnoj vezi.

Njima ništa ne fali jer imaju novaca i imaju drugog ,a djeca nemaju oca niti brigu jer im majke imaju važnijeg posla.

Konačno treba napraviti reda u ovoj državi.

To su djeca naših poginulih prijatelja,ovo nije jedini slučaj ima ih koliko hoćeš samo ta djeca šute i trpe sva moguća ponižavanja jer se srame i poniženi su.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani gardistu1!

Neću se obazirati na ono što si rekao "između redova", jer ne vrijedi a i da ne ispadne da svaka tema u kojoj bacim post - na kraju bude zaključana. Ja ne vrijeđam nikoga, ali mene vidim, prati se i ne propušta prilika "ocjenjivanja".

 

:-)

 

Vratimo se temi.

Čl. 117.st. 1 Zakona o pravima hrvatskih branitelja kaže i to da bračni drug gubi prava iz ovoga Zakona ako zlorabi ili grubo zanemari roditeljske dužnosti i prava prema djeci s kojom koristi ta prava....

 

 

Zamjeram svakom roditelju koji ne brine svojoj o djeci, na bilo koji način.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gardist1 je napisao:

Vidite sa kako prolaze djeca poginulih branitelja i kako s majke brinu za njih ,bitno je da imaju ogromne mirovine ,žive

s drugima i baš ih briga za djecu.

Još se bune kad im država hoće oduzeti pravo zbog toga što su u izvanbračnoj vezi.

Njima ništa ne fali jer imaju novaca i imaju drugog ,a djeca nemaju oca niti brigu jer im majke imaju važnijeg posla.

Konačno treba napraviti reda u ovoj državi.

To su djeca naših poginulih prijatelja,ovo nije jedini slučaj ima ih koliko hoćeš samo ta djeca šute i trpe sva moguća ponižavanja jer se srame i poniženi su.

 

 

evo da se i ja javim kao dijete poginulog branitelja...sad cete cuti moju stranu price i jako sam razocarana u neke izjave koje se vuku tu po forumu i blate udovice branitelja....istina,ima slucajeva u kojima su djeca zapostavljena,ali se to ne moze generalizirati....

 

ovako,moja mama je ostala udovica sa 24 god i ja sam imala 3 god kad je otac poginuo..mislim da je suvisno da pricam u kakvim smo okolnostima zivjeli i kako se osjecala cijela moja obitelj nakon te tragedije...nakon 10 godina tuge,agonije i muke,mama je nasla novog partnera,napokon je dosla sreca u nasu obitelj,mir i blagostanje,iako je naravno sjecanje na grozne dane ostalo i bit ce tu zauvijek u srcima....taj covjek je moj veliki prijatelj i velika podrska, rodila se i seka,moja najveca sreca u zivotu,obitelj pokojnog oca je prihvatila ocuha objerucke...nista u zivotu mi nije falilo,osim ljubavi oca koju mi nitko ne moze nadoknaditi,pa ni proklet novac koji dobivamo od drzave....svi su bili sretni i zivjeli smo u miru i sreci do posljednjih dana kada se pocela povlaciti prica o novom zakonu....uzasno sam razocarana i ne mogu vjerovati da netko ima pravo oduzimati srecu i slobodu drugima i unistavati obitelji kako bi sebi napunili proracun,sramota me u kakvoj drzavi zivim i ova drzava nije vrijedna niti jedne kapljice krvi koju su prolili branitelji i obranili je....spremna sam se boriti do krvi kao i moj otac kako ovaj zakon ne bi opstao...ovim zakonom se oduzimaju i krse temeljna ljudska prava i lisi se sloboda,kao i u svakom zakonu,vec sam nasla i u ovome dosta rupa....zar su udovice trebale ostati zauvijek u proslosti i ne krenuti dalje,nisu smjele znaci radjati djecu i voditi svoj privatan zivot kako hoce...di su ovi ljudi bili prije 20 god i sta nisu odmah donijeli zakon koji brani zivjeti udovicama...sta su trebale, abortirati ovu predivnu djecu,nasu brace i sestre koji su nam unijeli srecu u zivot....s jedne strane se govori kako se treba povecati natalitet zemlje,a sad upadaju sami sebi u usta ovim zakonom..i kao mi djeca smo buducnost zemlje,kako da idemo dalje kad nas trpaju i vracaju u proslost, nema buducnosti u ovoj zemlji i jako mi je zao sto to moram reci, a moj otac i mnogi drugi su dali zivot za nju :place:

 

gospoda draga ako zele puniti proracun nek krenu iz svog dzepa jer ocito se tamo i prazni proracun nase predivne zemlje,demokratske i suverene drzave...koja nije ni d od demokratske ni s od suverene...nek se ne nasladjuju tudjoj nesreci jer ce im taj novac biti proklet,neka..ima Boga,vjerujem u Njega i znam da ce se ova nepravda rijesiti i da ce i moja obitelj kao i ostale opet moci zivjeti u miru i sreci da im nitko nista nece moci..izaci cemo na ulice i na ustavni sud ako treba,imamo velike mirovine pa si mozemo priustiti put u Strasbourg :vrti:

 

ne dajmo se udovice drage i djeco branitelja...pa nije krv djabe prolivena :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam što dodati. Osim što si me rasplakala. Kao da sam ja ovo pisala.. Zlobnici će još reči da sam klon. Ali, sve se to može provjeriti, pa neka izvole.

 

Drago mi je da ovakvih razmišljanja ima više.

 

Jednostavno, nemam što dodati.

 

Veliki pozdrav tebi, razočarana. Nadam se da taj nick koji si odabrala neće u stvarnosti potkrijepiti i obilježiti tvoj život. Drži se! Uz tebe i tvoju obitelj sam.

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ana77 je napisao:

Nemam što dodati. Osim što si me rasplakala. Kao da sam ja ovo pisala.. Zlobnici će još reči da sam klon. Ali, sve se to može provjeriti, pa neka izvole.

 

Drago mi je da ovakvih razmišljanja ima više.

 

Jednostavno, nemam što dodati.

 

Veliki pozdrav tebi, razočarana. Nadam se da taj nick koji si odabrala neće u stvarnosti potkrijepiti i obilježiti tvoj život. Drži se! Uz tebe i tvoju obitelj sam.

:-)

 

gospodjo ana i moja mama i ja kad smo citale vas slucaj nasli smo se u potpunosti u tome...nisam se mogla suzdrzati a da se ne registriram i kazem svoje misljenje, nemam mira jednostavno,kao ni cijela obitelj....bit ce sve u redu,ima nas koji smo spremni sve poduzeti po tom pitanju i rijesiti nepravdu koja nam je nanesena :kavica::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro vi to sve lijepo kažete i u pravu ste u jednome.

Uz dobro zdravlje životna sreća je najvažnija u tome svemu.. ako ste našle vi udovice sreću s novim čovjekom ,a vi dijete s očuhom to je svakako dobro za vas.

Međutim ovdje se radi o Zakonu koji je na snazi i koji se mora poštivati , kojeg i osobno smatram pravičnim.

Novim odredbama zakona nitko nikome ne brani da poslije smrti poginulog branitelja živi bilo s kim i da ima djece koliko hoće i da konačno bude sretan u tim okolnostima,ali u tom slučaju ne možete više imati prava po poginulom supružniku branitelju(udovice).Djeca zadržavaju prava u svakom slučaju.

Novi partner (u izvanračnoj vezi)ili supružnik je dužan po Obiteljskom zakonu uzdržavati novo zajedničko dijete i suprugu ako ne radi.

Pa zar je to tako teško za shvatiti.

 

Ne možete imati ovce i novce.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gardist1 je napisao:

Dobro vi to sve lijepo kažete i u pravu ste u jednome.

Uz dobro zdravlje životna sreća je najvažnija u tome svemu.. ako ste našle vi udovice sreću s novim čovjekom ,a vi dijete s očuhom to je svakako dobro za vas.

Međutim ovdje se radi o Zakonu koji je na snazi i koji se mora poštivati , kojeg i osobno smatram pravičnim.

Novim odredbama zakona nitko nikome ne brani da poslije smrti poginulog branitelja živi bilo s kim i da ima djece koliko hoće i da konačno bude sretan u tim okolnostima,ali u tom slučaju ne možete više imati prava po poginulom supružniku branitelju(udovice).Djeca zadržavaju prava u svakom slučaju.

Novi partner (u izvanračnoj vezi)ili supružnik je dužan po Obiteljskom zakonu uzdržavati novo zajedničko dijete i suprugu ako ne radi.

Pa zar je to tako teško za shvatiti.

 

Ne možete imati ovce i novce.

 

shvacam ja sto vi zelite reci i imate prvo u jednu ruku....ali ne mogu se oni sjetiti donijeti taj zakon nakon 20 god,kad su malte ne i djeca s kojom udovice imaju s drugim partnerom svoji ljudi....udovice su se raspitivale o svojim pravima kad su stupale u izvanbracnu vezu i radjale djecu i receno im je da im se nece oduzeti prava osim ako se ne preudaju za drugog partnera....da je ovaj zakon otprije donesen mnoge udovice se mozda ne bi odlucile na zivot s drugim partnerom...to je veliki propust drzave i neka sada sama snosi posljedice a ne mi...ne moze to opstati i gotovo,nastat ce kaos u drzavi,jel to rijesenje? nije!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

razočarana ,

molim Vas odlučite se :

da li ste udovica ili pak djete poginulog branitelja..

predstavljate se kao djete ,a onda govorite "ne dajmo se udovice"

"ne moramo mi udovice snositi teret" itd..

iz slova i duha vašeg pisanja svima je potpuno jasno da se lažno predstavljate..

I nebi bilo zgorega da pročitate malo Kazneni zakon.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gardist1 je napisao:

razočarana ,

molim Vas odlučite se :

da li ste udovica ili pak djete poginulog branitelja..

predstavljate se kao djete ,a onda govorite "ne dajmo se udovice"

"ne moramo mi udovice snositi teret" itd..

iz slova i duha vašeg pisanja svima je potpuno jasno da se lažno predstavljate..

I nebi bilo zgorega da pročitate malo Kazneni zakon.

 

gospodine dragi vi malo citajte pozornije moj tekst,nisam napisala nigdje ne moramo mi udovice snositi teret,di to pise,citirajte...a ovo na kraju sto sam napisala je samo podrska udovicama i nama djeci..napisala sam ne dajmo se drage udovice i djeco branitelja....na prvo mjesto stavljam udovice jer su i one glsvni likovi ove price....sta mislite da jedno dijete poginulog branitelja nije sposobno ovako sta napisati i imati ovako misljenje,malo ste vi gospodine previse ograniceni sto se tice nekih pitanja i previse generalizirate stvari i previse imate predrasuda...malo razmislite o svemu i malo podobnije promislite u kakvoj smo se situaciji nasli MI djeca poginulih branitelja i nase majke,udovice....

 

oni koju su trebali shvatiti su shvatili o cemu pisem i za sto se borim,ne zanima me uopce misljenje ovakvih ljudi kao sto se vi i koji imate tunelski pogled kroz sve....jako zalosno i sramota za ovu drzavu da u 21. stoljecu jos ima takvih ljudi koji zive u proslosti i imaju ovakva razmisljanja kao vi...

 

sad vec mogu i zamisliti sto si mislite vi i vasi istomisljenici...kako je mala neodgojena i majka ju je zapostavila,al nije tako....ja samo imam misljenje i potpuno drugu i realniju pricu,sami ste rekli da se djeca branitelja ne usudjuju reci svoje misljenje...pa eto vam,dobii ste i sad vam to ne odgovara...zao mi je sto se moram upustati u raspravu s nekim covjekom koji je duplo stariji od mene....al eto, branit cu svoje misljenje koliko god mogu i nitko me u tome ne moze sprijeciti,jer ipak je ovo demokratska drzava...malo si za stivo procitajte temeljna ljudska prava :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

razočarana djete ,jako griješiš.

u svim državama svijeta pa i u našoj državi vrijedi kada se udovica(nije bitno koja)ponovo uda ,gubi pravo na obiteljsku mirovinu.

tako je i u mirovinskom zakonu za udovice osiguranika mirovinskog

jedina razlika je što je sad u igri i izvanbračna veza.

kad su žene iz izvanbračne veze tražile porava po ZOPHBDRniko se nije protivio. e rezultat je sad vidljiv.sve udovice poginulih HB koje su u izvanbračnoj vezi gube.

ali djeca imaju pravo na mirovinu dok se redovito školuje (do 26 godine)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon je usvojen,usvojio ga je Sabor RH.

Ako Vas već mama nije naučila elementarne pristojnosti da poštujete starije osobe (vjerujem da nije imala vremena)onda barem barem poštujete institucije ove države.

Vaše ,ni moje mišljenje u ovoj priči nije uopće bitno ,zakon je jasan.

Sažaljevanje i osjećaju su jedno pravo je drugo.

Ovo je pravni portal i izvolite plakati na neki drugi forum.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija