Jump to content

Zasto sam platila porez na nekretninu?!


schlemmergrotte

Preporučene objave

Da li mi netko moze objasniti "cije pravo" "koji zakon" u jednoj situaciji vise vrijedi. Prije 5godina dosla sam iz inozemstva te kupila stan u zadtu, kako mi je prva nekretnina receno mi je da sam oslobodjena poreza. Medjutim bilo mi je doslo porezno rjesenje gdje je pisalo da trebam platiti 23 tisuce kuna. Ja sam to odbacila sa strane znajuci da ne trebam placati. Nakon par mjeseci dodje mi pismo naznaceno s rijecju OPOMENA, te pise da trebam platiti porez s dodatnim kamatama koje su se stvorile. Otisla na poreznu te im rekla da sam ja oslobodjena jer zakon kaze da sam oslobodjena, oni meni da sam se trebala tuziti u roku nekoliko dana. Imamo dva zakona. Moja greska je sto se nisam zalila, ali sam prosto mislila da je evidentno da nemam druge nekretnine, narocito jer sam pri kupnji imala ispis da nemam nikakve nekretnine.

 

Platila sam jer mi je receno da mi nista ne preostaje, ali mi je toliko krivo da se svakodnevno pitam ne bi li trebala ici na sud i traziti da oni meni vrate novac.

 

Tisucu i jedan propust i greska

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zbog nemara

kada ti neko kaže da nešto netrbaš platiti

uzmi to sa rezervom.

kada dobiješ rješenje ili neku odluku zaneko davanje to je to

znači samo pismeno a takoi tražiš neko svoje pravo.

na rješenje koje nije u skladu sa zakonom obvezno izjaviti žalbu

kad rješenje postane pravomočno tada je gotovo (popapala maca)

 

pregledaj još jednom svoju poreznu prijavu i porezno rješenje

možda uočiš nešto što možeš iskoristiti za ponavljanje postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija