Jump to content

poginuo u narodnoj zaštiti


Goransali

Preporučene objave

Prije svega pozdrav.

 

Evo ovako čovjek poginuo u narodnoj zaštiti 1991 godine nakon mjesec ili malo više.Žena i djeca dobili su sva braniteljska prava.S obzirom da sam čitao da si morao biti 5 mjeseci u NZ da bi stekao status branitelja,zanima me dali mogu sada oduzeti ta prava ženi.(udovici poginulog)nije se nikada preudavala ni ništa slično.

 

Ne može se upisati u braniteljsku udrugu jer NZ i priznaju i nepriznaju kao braniteljsku.Pa mislim nije čovijek kriv što je poginuo nakon mjesec dana,a ne nakon pet mjeseci.

 

Među prvima se javio i zadužio oružije.

 

Svašta sam ja tu napisao,ali eto zanima me dali na bilo kakv način mogu ukinuti prava i mirovinu i sve što ide uz to zato što nije upisan u braniteljsku udrugu.

 

Unaprijed zahvaljujem na bilo kakvoj pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o pravim hrvatskih branitelja izDomovinskog rata

NN 174/04,...137/09

Članak 2.

(1) Hrvatski branitelj iz Domovinskog rata je osoba koja je kao dragovoljac i pripadnik Oružanih snaga Republike Hrvatske (ZNG, Hrvatske vojske, Ministarstva obrane, Policije, Ministarstva unutarnjih poslova, Hrvatskih obrambenih snaga (HOS-a) te pripadnik naoružanih odreda Narodne zaštite koji je u njima proveo najmanje 5 mjeseci do 24. prosinca 1991. godine), organizirano sudjelovala u obrani neovisnosti, teritorijalne cjelovitosti, odnosno suvereniteta Republike Hrvatske u bilo kojem razdoblju Domovinskog rata (u daljnjem tekstu: hrvatski branitelj iz Domovinskog rata).

 

nasljeđena prava se ne diraju.

nije čovjek kriv što nije imao sreče da doživi i dočeka samostalnu(?) i neovisnu(?) Hrvatsku

 

ima pravo biti član udruge ako hoče

 

prouči ZOPHBDR

pripadnik naoružanih odreda Narodne zaštite

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija