Jump to content

Vozacka dozvola, alkohol


Valter

Preporučene objave

Postovani,

 

U prekrsajnom nalogu dobio sam kaznu oduzimanja vozacke na 6 mj., zbog 0,6 promila alk !

Uz to sto su mi uzeli vozacku na 3 dana, sad sam dobio i prekrsajni nalog, na koji cu naravno ulagat prigovor.

 

Zanima me jel to vrijedi samo za "mlade vozače", što je moj slučaj, jer kao takav nesmijem uopce sjedat za volan, ili i "stari" vozači imaju istu zabranu, jer koliko sam upoznat oni mogu imati do 0,5promila, stoga valjda ne vrijede ista pravila, ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jos jedan kuriozitet...

Je li u redu pozivati sud da ispita ispravnost aparata kojim je izvršen alkotest?(iako sam za to onda trebao ne potpisati izjavu?!)

Mislim, ne želim biti prepotentan u ophođenju sa sudom, jer vjerujem u njegovu nepristranost, međutim i to je moje pravo, jer se u p.nalogu navodi instrument,model itd.

Što mogu postići time? Možda oduljenje postupka(jel to u mom interesu)? Manju naklonost suda(ili takvo nešto ne bi trebalo postojati?!)?

I naravno zahtjevati vec(Hvala Petpetica!) spomenuto smanjenje sankcije uz običajene studentske argumente i potrebe blabla...

 

U dobroj namjeri i još boljoj volji šaljem velike zahvale na brzim odgovorima,

 

sincerely yours

 

V.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpuno je svejedno da li ste potpisali zapisnik o ispitivanju alkoholiziranosti.

 

Sud može tražiti od policije uvjerenja o umjeravanju uređaja, sigurno će ih dobiti, sudac će se namučiti oko obrazloženja o odbijanju dijela prigovora, nakon čega sumnjam da će umanjiti kaznu.

 

Valter je napisao:

ne želim biti prepotentan

Nemojte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima !

 

U 8 mjesecu ove godine napuhao sam 0,64 (umanjeno na 0,54)radilo se o tri pive "330 ml" bavarije ,kada mi je policajac ponudio potpisati prekrsajni nalog odbio sam i zatrazio vadenje krvi. U ambulanti su mi uzeli krv i urin ,doktor je ispunjavao formular alkotesta,po zavrsetku alkotestiranja policajac mi je dao prometnu ,alkotest od dregera i prekrsajni nalog te rekao da za 3 dana dodem po vozacku.

U prek.nalogu je pisalo 2000kn i 3 mj oduzimanje vozacke.

 

Danas podignem u posti OBAVIJEST s povratnicom u kojoj pise :

Sektor upravnih,inspekcijskih i poslova civilne zastite

Odjel za upravne postupke

 

Obavijest o izvrsenju zastitne mjere

Prekrsajnim nalogom ....od 22.8. izrecena Vam je zastitna mjera zabrana upravljanja M/V B kat. u trajanju od 6 mjeseci, a koja pocinje teci od dana primitka ove obavijesti.

 

E sad mene interesira sljedece:

- Da li sam ja trebao dobiti rezultat vadenja krvi

- Da li sam trebao dobiti poziv za prekrsajni sud

- Tko odreduje visinu kazne i zastitnu mjeru

 

HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obavijest o izvrsenju zastitne mjere

Prekrsajnim nalogom ....od 22.8. izrecena Vam je zastitna mjera zabrana upravljanja M/V B kat. u trajanju od 6 mjeseci, a koja pocinje teci od dana primitka ove obavijesti.

 

E sad mene interesira sljedece:

- Da li sam ja trebao dobiti rezultat vadenja krvi

- Da li sam trebao dobiti poziv za prekrsajni sud

- Tko odreduje visinu kazne i zastitnu mjeru

 

HVALA!

 

Laički smatram da si trebao dobiti rezultat vađenja krvi jer si odbio testiranje alkotestom.

Nisi trebao dobiti poziv za prekršajni sud jer MUP po svojoj ovlasti izdaje prekršajne naloge, a u p. nalogu imaš mogućnost prigovora sudu (sudska vlast kontrolira upravnu).

Visina kazne je propisana zakonom o Z o sigurnosti prometa na cestama (2008.)

 

Ti se žali na postupak što ti nisu predočili potrebnu dokumentaciju (ono što smatraš) i naravno kao što petpetica reče: žali se na visinu sankcije!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega hvala Vam !

 

Da tocno je da nisam se zalio na onaj uruceni prekrsajni nalog i velika vjerojatnost je da sam tu pogrjesio ...nisam se zalio jer sam smatrao i ocekivao nalaz krvi i urina jer nalaz alkotesta na licu mjesta nisam smatrao vazecim i nisam ga potpisao ...Sad sta je tu je! Prigovor je napisan i bit ce odnesen u Sektor upravnih,inspekcijskih i poslova civilne zastite Odjel za upravne postupke direktno u urudbeni...Covjek koji mi je pisao prigovor uocio je jos neke greske u ispunjavanju naloga gdje je policajac zaokruzio i krizao da sam i da nisam :-? zahtjevao alkotest vadenja krvi i da sam odbio alkotestiranje dregerom sto nije istina jer sam napuhao 0,64 (umanjeno na 0,54)sto je i on upisao u nalog ...tako da se NADAM da cu ipak morat na suocenje s policajcem na prekrsajnom sudu i da ce im sve to lagano voda odnjet....NADAM SE!!!!

 

Javljat cu Vam sta ce se desavat ....HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija