Jump to content

Prometna nesreća


joosip

Preporučene objave

Dragi svi,

 

ako mi može tko savjetovat. Naime, vozio sam se srednjom trakom cca 300 m prije semafora, ispred mene i iza mene je bilo auta, traka je usporavala buduci da se stvarala kolona prije semafora, u desnoj traci nije bilo auta i provjerom sam utvrdio da se mogu prestrojit bez problema. Kada sam poceo s prestrojavanjem u retrovizoru sam vidio da se 3-4 auta iza mene pocelo prestrojavati i drugo auto, kako je bilo dalje iza mene nastavio sam se prestrojavati, no to vozilo me stiglo i udarilo u zadnji kraj moga auta (zadnji desni kraj sa svojim prednjim lijevim). maknuli smo se s ceste i kako je auto koji me udario imao kasko vozac se naknadno sjetio i zvao policiju. policija dosla i obavila svoje,ja otisao u njegovo osiguranje prijaviti stetu a on u moje, tog istog dana me zvali iz njegovog osiguranja i ponudili nagodbu za naknadu stete, na koju sam pristao ali su mi rekli buduci da je bila i policija pricakat cemo i da se to odradi i zakonski. no medutim jucer me zovu iz moga osiguranja kojemu sam se ocitovao da nisam kriv, da je stiglo policijsko izvjece u kojemu sam ja kriv tj da sam ja ugrozio druge i da nisam prilagodio brzinu.

 

Zanima me slijedeće: kako je moguće sam ja kriv ako me auto udarilo u moj stražnji dio, ja sam se kretao brzinom 30-40kmh a auto koji me udario 60-70 što je pred policijom izjavio i sam vozac. Ja sam siguran da sam usao u traku tj da nisam bio dijelom u desnoj traci a dijelom u traci iz koje sam se prestrojavao jer kad je doslo do udara auto koji je bio ispred mene u srednjoj traci bio je s moje lijeve strane, a i da sam bio dijelom u jednoj a dijelom u drugoj traci sigurno bi udario i u auto ispred sebe. jedino je problem što je udarac bio u moju desnu stranu, udarac je bio ravno a ne u kut branika, da je bio u kut sigurno bi me se moje auto u trenutku udara okrenulo na cesti a s tim bi udario opet u auto u srednjoj traci.

 

da li imam zakonske osnove za ne slaganje s policijskim izvješćem i žalbu tj prihvatiti to što je policija rekla i snosit troškove kazne za izazivanje prometne nesreće i ostale koji mi se pripišu...

 

Lijepo Vas molim za savjet... Hvala

 

ps.kada je policija pitala vozaca sto je bilo, kako me nije vidio, on je rekao da je gledao mrtvi kut, na sto je policajac dodao šta onda kad si okrenuo glavu auto je bilo ispred tebe, a vozač je rekao da da...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ostaje jedino pisati žalbu i osporavati navedeno.

na sudu tražiti vještačenje.

ako je činjenično stanje kao si napisao osporavaj krivnju i isplatu štete.

ovo je prvi put da čujem da je neko dobio po repu i da je kriv i to za naglo kočenje iako se čekalo na semaforu.

zapiši sve činjenice i iznesi ih na sudu (dan, sat, gužva ,semafor, i po mogučnosti treba navesi i svjedoke ili barem registarske oznake vozača ispred.)

angažiraj stručnu osobu (odvjetnika)

ali pouzdanog i prati njegov rad mada to odvjetnici nevole.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

još nisam dobio izvješće, ali kako su mi iz osiguranja pročitala našao sam članak prema kojemu me vjerovatno terete :

ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA

Članak 43.

(1) Vozač koji namjerava na cesti ili drugoj prometnoj površini obaviti neku radnju vozilom (uključiti se u promet, prestrojiti, odnosno mijenjati prometnu traku, pretjecati, obilaziti, zaustavljati se, skretati udesno ili ulijevo, okretati se polukružno, voziti unatrag i sl.) ne smije početi takvu radnju ako time dovodi u opasnost druge sudionike u prometu ili imovinu.

(2) Prije započinjanja radnji iz stavka 1. ovoga članka, vozač je dužan uvjeriti se da to može učiniti bez opasnosti za druge sudionike u prometu ili imovinu, vodeći pritom računa o položaju vozila te o smjeru i brzini kretanja.

 

na žalost nemam podatke niti od kojeg drugog vozila, jer niti jedno drugo nije došlo u opsanost ni blizu tako da se nije niti zaustavilo, nego su svi nastavili svojim putem....

sad mi preostaje cekati da i ja dobijem policijsko izvješće da vidim što točno piše pa da mogu poduzeti što mi slijedi....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozzz svima, ljudi pomagajte..

 

 

trebam pomoć kako bi napisao prigovor na OPN , a prekršaj je iz članka 293 st.2 . zspc-a koji kaže da je izazvana prometna nesreća u kojoj ima ozljeđenih osoba ( znači samo ja) kažnjava se počinitelj prekršaja novčanom kaznom propisanom za taj prekršaj uvećanom za iznos od 1.000,00 kn ...

 

ako netko ima ideju kako napisati prigovor ...hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vukisb je napisao:

pozzz svima, ljudi pomagajte..

 

 

trebam pomoć kako bi napisao prigovor na OPN , a prekršaj je iz članka 293 st.2 . zspc-a koji kaže da je izazvana prometna nesreća u kojoj ima ozljeđenih osoba ( znači samo ja) kažnjava se počinitelj prekršaja novčanom kaznom propisanom za taj prekršaj uvećanom za iznos od 1.000,00 kn ...

 

ako netko ima ideju kako napisati prigovor ...hvala unaprijed

 

Evo primjera kako postaviti kristalno jasno pitanje. :tupan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija