Jump to content

Parkiranje ispred garaže


tikii_1

Preporučene objave

Poštovani,

moja garaža je zadnja u nizu (od njih ukupno 5). Garaže su izgrađene (otprilike 1970. godine) na čestici koja je denacionalizacijom 2008. godine vraćena vlasnicima. U gruntovnici se čestica vodi kao neplodno gradilište, a prostor ispred garaže u katastru je definiran kao prilaz.

 

Zanima me

1.Da li vlasnici denacionalizirane čestice mogu svojatati česticu za parkiranje svoga vozila, koje na taj način meni indirektno sprečava ulaz u garažu (vozilo ne parkiraju ispred garaže, već pokraj)?

 

2.Da li ja svoje drugo vozilo smijem parkirati ispred svoje garaže, ako time nisam zapriječila ostalim vlasnicima ulaz u njihove garaže?

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam pravnik pa ne znam odgovor na vaše prvo pitanje. Garaže su izgrađene dok je zemljište, parcela, bila općinska. Sve garaže su napravljene legalno, imaju građevinsku dozvolu, ucrtane su u katastru, upisane u vlasništvo u gruntovnici. Npr. broj sada denacionalizirane čestice, ranije općinska, je 944/10, a garaže imaju broj čestice 944/2, 944/3, itd.

Nisam prvi vlasnik garaže pa ne znam kako je građena.

 

Molila bih vas da mi pojasnite je li u skladu sa zakonom izvršena denacionalizacija tako izgrađene parcele?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija