Jump to content

Da li rješenje može biti nezakonito


adrijana

Preporučene objave

Dobila sam Rješenje kojim se određuje visina naknade za promjenu namjene poljoprivrednog zemljišta.

U rješenju je korišten Zakon o poljoprivrednom zemljištu 66/01.

Mene zanima slijedeće:

 

-čl.21. zakona kaže da nadležno tijelo koje je donijelo akt na temelju kojeg se može graditi građevina dužno je najkasnije u roku od 8 dana od dana konačnosti -taj akt dostaviti nadležnom tijelu radi donošenja rješenja- u mom slučaju im je trebalo-18 dana

 

-čl.21.-Rješenje o visini naknade za prenamjenu zemljišta donosi se najkasnije u roku od 60 dana od dana konačnosti skta na temelju kojeg se može graditi-u mom slučaju-510 dana.

 

Na temelju te dugotrajnosti postupka visina naknade je utvrđena daleko više nego što bi bila da je sve to išlo po zakonu.

 

Da li mogu tražiti da mi ponište rješenje, ili što drugo jer sam zbog njihove sporosti financijski oštećena ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

adrijana je napisao:

Dobila sam Rješenje kojim se određuje visina naknade za promjenu namjene poljoprivrednog zemljišta.

U rješenju je korišten Zakon o poljoprivrednom zemljištu 66/01.

Mene zanima slijedeće:

 

-čl.21. zakona kaže da nadležno tijelo koje je donijelo akt na temelju kojeg se može graditi građevina dužno je najkasnije u roku od 8 dana od dana konačnosti -taj akt dostaviti nadležnom tijelu radi donošenja rješenja- u mom slučaju im je trebalo-18 dana

 

-čl.21.-Rješenje o visini naknade za prenamjenu zemljišta donosi se najkasnije u roku od 60 dana od dana konačnosti skta na temelju kojeg se može graditi-u mom slučaju-510 dana.

 

Na temelju te dugotrajnosti postupka visina naknade je utvrđena daleko više nego što bi bila da je sve to išlo po zakonu.

 

Da li mogu tražiti da mi ponište rješenje, ili što drugo jer sam zbog njihove sporosti financijski oštećena ?

 

Poštovana gđo, iz vašeg posta shvatio sam da ste mlađa generacija i da Zakon shvaćate kao neku obavezu..

Ajte molim Vas, Upravni odjel je meni trebao izdati Rješenje o Uvjetima građenja po ZPUG-u u roku 30 dana.

ja sam ga dobio nakon 14 mjeseci. I to nebih ni za 3 godine da nisam piso požurnice i intervenirao po vezama i telefonom svakog tjedna bar 2 puta.

ZPUG je potpisaoo barba Luka i barba Stipe.. al u našoj truloj državi (čitaj korumpiranoj) ko j****e onog ili ovog barbu i ZPUG.

Tako da vam ne ulijevam neku lažnu nadu u Pravnu državu.

Good Luck

Mike!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

adrijana je napisao:

Na temelju te dugotrajnosti postupka visina naknade je utvrđena daleko više nego što bi bila da je sve to išlo po zakonu.

 

Da li mogu tražiti da mi ponište rješenje, ili što drugo jer sam zbog njihove sporosti financijski oštećena ?

 

Nemojte brzopleto zaključivati da ste oštećeni.

 

Niste dali dovoljno podataka o kakvoj se građevini radi (obiteljski stambeni objekat do 400 m2 BRP, ili nešto drugo?...), i gdje se gradi (građevinsko područje ili ne u prostornom planu).

 

Porez po starom zakonu je obračunat po stopi od 1,5% ( navedeno je 5%, ali se procjenjena vrijednost zemljišta umanjivala za 70%, pa ispadne 1,5%).

Sada je stopa od 1 - 50 % na procjenjenu vrijednost, pa ne bi bilo pametno 'čačkat mečku' ako niste potpuno sigurni u povoljan ishod.

Ako se gradi stambeni objekat do 400 m2 BRP ( u zoni prostornim planom određenoj za gradnju ) naknada se ne plaća.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

citat g.Felixxa :

 

"Porez po starom zakonu je obračunat po stopi od 1,5% ( navedeno je 5%, ali se procjenjena vrijednost zemljišta umanjivala za 70%, pa ispadne 1,5%).

Sada je stopa od 1 - 50 % na procjenjenu vrijednost, pa ne bi bilo pametno 'čačkat mečku' ako niste potpuno sigurni u povoljan ishod.

Ako se gradi stambeni objekat do 400 m2 BRP ( u zoni prostornim planom određenoj za gradnju ) naknada se ne plaća."

 

G.Felixx, nije mi jasno kakav porez ?

Ako ste mislili na Porez na promet nekretnina-njega sam platila već odavno.

Ovdje se radi o prenamjeni poljoprivrednog zemljišta po konačnosti građevinske dozvole,koji je prihod moje općine.

Kod mene se ne uzima u obzir kvadratura stambenog objekta (manji od 400 kvadratnih metara)već površina zemljišta (631 kvadratni metar).

 

citat g.Mike06

 

"Tako da vam ne ulijevam neku lažnu nadu u Pravnu državu."

 

 

Da,gospodine jesam mlada generacija, i nažalost, mislim da ste posve u pravu-nažalost.

Zločesto je to što građani sve moraju platiti u propisanim -kratkim rokovima-a kad mi zauzvrat tražimo od države ono što nam je dužna dati-čekamo i čekamo..molimo i zovemo..vučemo veze... ZAŠTO ? Da netko samo obavi posao za koji je uredno i s obzirom na situaciju dobro plaćen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija