Jump to content

Otvaranje knjigovodstvenog servisa


Amateri

Preporučene objave

Ukoliko imate Uvjerenje o osposobljavanju za samostalnog knjigovođu (a kažete da je isto i upisano u radnu knjižicu), ne vidim baš nikakve prepreke za otvaranje knjigovodstvenog servisa putem obavljanja samostalne djelatnosti obrta!!!

 

Niti mi je jasno na koji se Zakon ili Pravilnik pozivaju prilikom odbijanja registracije na Vaše ime?!

 

Čemu onda služe prekvalifikacije,dokvalifikacije ili osposobljavanja za drugo zanimanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Omerta_man je napisao:

Ako otvarate obrt zaposlite osobu koja zadovoljava uvjet tražene spreme, točnije SSS ekonomista, a ako otvarate tvrtku neće vas tražiti diplomu prilikom registracije, nit u poreznoj upravi kod prijave u RPO.

 

ili položite razliku ispita na otvorenom veleučilištu.

 

Napisao sam, ako zaposlim radnika (pa i fiktivno) davanja su cca 2000 kn za prijavljeni minimalac i plus plaća. A na slobonom tržištu, naročito za početnike po klijentu možete naplatiti cca 1000 kn.

Značu 4 takva klijenta mjesečno za plaću zaposlenika koji mi nije potreban!

 

A i koju razliku ispita? Zar to nije riješeno tečajem za samostalnog knjigovđu u "MA LU" koje je upisano u radni knjižicu?

 

Zar moram ponovo u srednju školu ???????

 

 

 

No, dobro svatko ima pravo na svoje mišljenje :kavica:

 

 

 

ultra je napisao:

Ukoliko imate Uvjerenje o osposobljavanju za samostalnog knjigovođu (a kažete da je isto i upisano u radnu knjižicu), ne vidim baš nikakve prepreke za otvaranje knjigovodstvenog servisa putem obavljanja samostalne djelatnosti obrta!!!

 

Niti mi je jasno na koji se Zakon ili Pravilnik pozivaju prilikom odbijanja registracije na Vaše ime?!

 

Čemu onda služe prekvalifikacije,dokvalifikacije ili osposobljavanja za drugo zanimanje?

 

To i ja razmišljam, ali ne znam gdje potražiti rješenje?

 

U privitku dostaljam Mišljenje ministarstva znanosti, na osnovu kojeg moju u Županiji nema šanse da izdaju Rješenje za obrt.

 

Ako netko ima spoznaja kako maknuti takve birokratske zavrzlame, molim savjet ! Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

prvotno ste me zbunili sa vašim prvim postom kad ste naveli Ministarstvo znanosti no idemo redom:

 

Prije svega niste dobili odbijenicu već mišljenje na okolnosti vašeg traženja a glede registracije knjigovodstvenog servisa, inače traženje mišljenja u pogledu tumačenju određenog zakonskog stavka nije uobičajena stvar, tako da letimičnim uvidom u mišljenje koje ste prikazali ste pokrili određene kriterije koji su potrebni za pribavljanje mišljenja, ali nedovoljno.

Da biste dobili pravo na pravni lijek morate predati hatjev za otvaranje obrta (nije neupravni postupak već upravni) a rješenjem o odbijanju imate 30 dana rok za žalbu. Na predmetno mišljenje možete uputiti prigovor u roku od 30 dana iako nije navedena uputa o pravnom lijeku.

 

Naime činjenica da ste položili tečaj koji se upisuje u radni knjižicu nije jedan od uvjeta donošenja pozitivnog mišljenja. Da ste vršili prekvalifikaciju (koja istina duže traje i više košta) nebi bili prepreke da otvorite navedeni obrt.

Moram napomenuti da ljudi često mješaju tečajeve i prekvalifikaciju/doškolovanje što nemože biti isto. To što ste vi mislili da će te tečajem ili vam je to netko natuknuo je vaš problem.

 

Nadalje da ste naveli da ste do 1994-e godine radili kao knigovođa i to recimo dokazali izjavama osoba (za onaj period za koji niste bili u radnom odnosu na poslovima knjigovodstva) npr da ste povremeno obavljali knjigovodstvene poslove dobili bi pozitivno mišljenje.

Ili ponavljam otvorite tvrtku i stvar rješena.

i nemorate se ljutiti na mene ako vam ne paše moje mišljenje, samo sam htio pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Omerta_man je napisao:

Poštovani,

prvotno ste me zbunili sa vašim prvim postom kad ste naveli Ministarstvo znanosti no idemo redom:

Moja duboka isprika !!!!

U jadu sam pobrkao ministarstva, no postupio sam tj, dao zahtjev kako su me uputili u županijskom uredu

Omerta_man je napisao:

Prije svega niste dobili odbijenicu već mišljenje na okolnosti vašeg traženja a glede registracije knjigovodstvenog servisa, inače traženje mišljenja u pogledu tumačenju određenog zakonskog stavka nije uobičajena stvar, tako da letimičnim uvidom u mišljenje koje ste prikazali ste pokrili određene kriterije koji su potrebni za pribavljanje mišljenja, ali nedovoljno.

Da biste dobili pravo na pravni lijek morate predati hatjev za otvaranje obrta (nije neupravni postupak već upravni) a rješenjem o odbijanju imate 30 dana rok za žalbu. Na predmetno mišljenje možete uputiti prigovor u roku od 30 dana iako nije navedena uputa o pravnom lijeku.

Hvala za savjete !!!!!!!

Omerta_man je napisao:

Naime činjenica da ste položili tečaj koji se upisuje u radni knjižicu nije jedan od uvjeta donošenja pozitivnog mišljenja. Da ste vršili prekvalifikaciju (koja istina duže traje i više košta) nebi bili prepreke da otvorite navedeni obrt.

Moram napomenuti da ljudi često mješaju tečajeve i prekvalifikaciju/doškolovanje što nemože biti isto. To što ste vi mislili da će te tečajem ili vam je to netko natuknuo je vaš problem.

Poštovani, mislim da se nismo baš razumijeli. Ja sam 1982. završio srednju ekonomsku i u programu sam učio i polagao ispite iz knjigvodstva u svih drugih ekonomskih predmeta, a uz to učio engleski i njemački, zato su nam upisali zanimanje "inorenspodent".

Btw: za koje zanimanje se danas ne moše školovati.

Ne znam čemu sarkazam o "mom problemu" kad nigdje nisam tvrdio da sam izvršio prekvalifikaciju, već da imam potrebnu stručnu spremu, dugogodišnju praksu i znanje za rad kao knigvođa!

 

Ako moj apel za pomoć (savjet) iritira duboko se ispripčavam !

Omerta_man je napisao:

Nadalje da ste naveli da ste do 1994-e godine radili kao knigovođa i to recimo dokazali izjavama osoba (za onaj period za koji niste bili u radnom odnosu na poslovima knjigovodstva) npr da ste povremeno obavljali knjigovodstvene poslove dobili bi pozitivno mišljenje.

U stavku 1. Mišljenja stoji dam dao potvrdu gdje sam radio od 1994 (a ne do 94 kako sve vi naveli). Naime dao sam potvrdu da znaći cca 14 godina radim na knigovodsvenim poslovima i dana danas to radim.

Omerta_man je napisao:

Ili ponavljam otvorite tvrtku i stvar rješena.

i nemorate se ljutiti na mene ako vam ne paše moje mišljenje, samo sam htio pomoći.

Prijatelju ja se ne ljutim nego molim pomoć u savjetu. Ne vidim razloga da se i osjećate povrijeđenim,

Savjet da otvorim obrt obrt zaposlivši drugu osobu su mi dali i u Mišljenju. Oni (već koje ministarstvo je) me savjetom navode da varam državu, što za meni kao branitelju RH nije prihvatljivo, a i naveo sam što znaći "zaposliti" drugu osobu. Da ponovim davanja državi su namjanje za nas dvoje 4000 kn. I koliko moram raditi da bi pokrio to i zaradio za "kruh i mlijeko"

 

Zato ponavaljam pitanje i molim mišljenje:

Je li je srednja ekomonska škola, zanimanje: inokorenspodent, 14 zadnjih godina radnog iskustva na poslovima računovodstvenog knjigovođe i završen tečaj s pravom upisa u radnu knjižicu za samostalnog knjigovđu dovoljan uvjet za samostalno otvaranje obrta za vođenje knjiga malim firmama ?????????

 

Ako sam u svom jadu napisao poneku za Vas gospodine Omerta, uredljivu riječ je se najiskrenije ispričavam !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, mislim da se nismo baš razumijeli. Ja sam 1982. završio srednju ekonomsku i u programu sam učio i polagao ispite iz knjigvodstva u svih drugih ekonomskih predmeta, a uz to učio engleski i njemački, zato su nam upisali zanimanje "inorenspodent".

Btw: za koje zanimanje se danas ne moše školovati.

Ne znam čemu sarkazam o "mom problemu" kad nigdje nisam tvrdio da sam izvršio prekvalifikaciju, već da imam potrebnu stručnu spremu, dugogodišnju praksu i znanje za rad kao knigvođa!

 

Ako moj apel za pomoć (savjet) iritira duboko se ispripčavam !

 

Sve sam ja dobro razumio i pročitao, i vjerujem da ste polagali određene predmete i sl. iz knjigovodstva, i normalno je da očekujete da sa završenom školom skojom možete "razgovarati" sa drugim dobavljačima npr putem pošte,faksa,maila itd, možete i voditi knjige, eto osoba koja završi stručni smjer prodavač u trgovačkoj školi koja osim trgovačkog poslovanja uči i jednim dijelom ekonomiju,promotivne aktivnosti, komercijalističke i sl. nemože biti komercijalista,ekonomista i sl.

vi sa vašim znanjem i spremom i tečajem koji ste završili bi mogli raditi u nekoj tvrtci na poslovima knjigovodstva, ali tečaj nije uvjet osposobljenosti glede zakona o obrtu i odnosnim zakonima. i ne iritira me vaš apel za pomoć već sam pokušao sve sagledati, a pošto sam osobno radio na sličnim poslovima pretpostavljam da znam šta pričam

 

U stavku 1. Mišljenja stoji dam dao potvrdu gdje sam radio od 1994 (a ne do 94 kako sve vi naveli). Naime dao sam potvrdu da znaći cca 14 godina radim na knigovodsvenim poslovima i dana danas to radim.

 

Ja sam vam rekao koja bi opcija prošla, da ste radili na poslovima knjigovodstva 5 godina do 1994-e a ne od 1994-e znači pojašnjavam vam na koji način bi dobili pozitivno mišljenje, naravno u iznimnim slučajevima se odobrava da ste recimo radili do 1996-e na poslovima knjigovodstva, da ste recimo završili tečaj knjigovođe do 1996, onda bi vam vrijedilo,

 

Prijatelju ja se ne ljutim nego molim pomoć u savjetu. Ne vidim razloga da se i osjećate povrijeđenim,

Savjet da otvorim obrt obrt zaposlivši drugu osobu su mi dali i u Mišljenju. Oni (već koje ministarstvo je) me savjetom navode da varam državu, što za meni kao branitelju RH nije prihvatljivo, a i naveo sam što znaći "zaposliti" drugu osobu. Da ponovim davanja državi su namjanje za nas dvoje 4000 kn. I koliko moram raditi da bi pokrio to i zaradio za "kruh i mlijeko"

 

Zamolite prijatelja da vam posudi diplomu i prinesite je u papire za otvaranje obrta, prijavite ga na dva-tri dana i odjavite, njegov upis u vašem obrtu će ostati, neće HZMO obavještavati obrtni registar da istog ispišete iz vašeg obrta kao stručnu osobu

 

Zato ponavaljam pitanje i molim mišljenje:

Je li je srednja ekomonska škola, zanimanje: inokorenspodent, 14 zadnjih godina radnog iskustva na poslovima računovodstvenog knjigovođe i završen tečaj s pravom upisa u radnu knjižicu za samostalnog knjigovđu dovoljan uvjet za samostalno otvaranje obrta za vođenje knjiga malim firmama ?????????

 

Ne.

 

i nisam naveo da ste me ičim uvrijedili samo kažem da pozorno pratim vašu temu i da vam pokušavam pomoći, ali neki put kad ljudima "nepaše" pomoć tj. kad im se neide uz dlaku ispada ko da ih se napada.

eto zamislite da sam vam napisao: ma sve pet, ma naravno možete otvoriti obrt i sl. bilo bi vam lakše?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija