Jump to content

izgubljena zarada


kira

Preporučene objave

Odlsakom u Invalidsku mirovinu, presatala mi je i služba u HV,(DVO), invalidska mirovina određena mi je u manjem iznosu u odnosu na plaću koju sam primao prije umirovljenja.Invalidnost je posljedica obnašanja dužnosti u HV, kakvi su mi izgledi i da li je netko imao iskastvo, da bi se tužbom dobila izgubljena zarada to jest razlika plaće u odnosu na invalidsku mirovinu.(Članak 190 ZOO).

 

Hvala na pozornosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

kira je napisao:

Odlsakom u Invalidsku mirovinu, presatala mi je i služba u HV,(DVO), invalidska mirovina određena mi je u manjem iznosu u odnosu na plaću koju sam primao prije umirovljenja.Invalidnost je posljedica obnašanja dužnosti u HV, kakvi su mi izgledi i da li je netko imao iskastvo, da bi se tužbom dobila izgubljena zarada to jest razlika plaće u odnosu na invalidsku mirovinu.(Članak 190 ZOO).

 

Hvala na pozornosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo morate biti načisto koga tužiti i za što konkretno!

Kao drugo rijeć je o iznimno dugotrajnom i složenom postupku sa upitnim ishodom...ne kažem da je neizvedivo ali...

 

Tužba bi morala iči prema RH kao pravnom sljedbeniku MORH-a a to znači da je na drugoj strani dosta "nezgodan" protivnik tj. ODO koji su jako dobro obučeni i plačeni za svoj posao i dosta stručni tako da treba biti oprezan prilikom svakog podneska,prigovora,zahtijeva i sl. a posebno u odabiru odvjetnika koji će vas zastupati.

 

Izbor i odluku prepuštam Vama.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru i mišljenju.

Da slažem se s Vama da je predmet veoma složen i to najmanje iz dva razloga: rokovi zatare,nejasni i neprecizni zakoni i naputci iz razdoblja Domovinskog rata(Zakon o službi u oružanim snagama, Zakon o obrani, Zakon o pravu Hrvatskih brantelja...Zakon o zdravstvenom osiguranju), a Zakon o obveznim odnosima je u svojim odredbama Članak 174,190 i 196, vrlo jasan.

Kod mene je zaista slučaj da mi je Invalidska mirovina znatno manja od plaće koju sam primao prije umirovljenja,,,Dakle plaća je bila umanjena od stvarne tijekom bolovanja, zatim je od tako umanjene određena i mirovina,a naknadno mi je od HZZO priznata bolest 100 %, dakle i plaća u punom iznosu..

Da na izgled komplicirano, ali kronološki i precizno gledajući tada važeće zakonske odredbe, i naputke postoji osnov zahtjeva to jest tužba i to protiv Republike Hrvatske, Ministarstvo obrane...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija