Jump to content

neisplaćeni hororar, isplate na crno


-lana-

Preporučene objave

nova sam ovdje, pa za početak želim sve lijepo pozdraviti i zaželiti vam svima sretnu novu godinu!

 

imam sljedeći problem, pa molim savjet, upute, ili tuđe iskustvo ako ga netko ima.

 

radim povremeno za jednu izdavačku kuću (pišem članke, lektoriram, prema potrebi prevodim, radim novinarska istraživanja i sl.)

 

problm je u tome što nismo svaki put imali ugovor o honoraru, već je dio rađen na povjerenje. ja bi napravila posao, koji bi nakon toga bio isplaćen. ponekad putem ugovora o djelu, a ponekad bi mi neke manje dijelove isplatili na ruke (s čim sam se ja složila).

 

za zadnji posao koji sam napravila ne žele mi isplatiti honorar jer tvrde da posao nije kvalitetno obavljen, s čime se ja ne slažem (mogu to i dokazati). glavni problem je što ugovor o djelu za taj posao nismo unaprijed sastavili.

 

obzirom na okolnosti, kakve su mogućnosti pokretanja postupka? kolika je vjerojatnost da dobijem spor ukoliko ih tužim za neisplatu honorara?

kakve sankcije ja mogu imati zbog povremenog primanja dijela honorara na ruke (u ranije obavljenim poslovima)?

kolike su potencijalne kazne za poslodavca u tom slučaju?

 

prije pokretenja postupka, voljela bih imati odgovore ne ova pitanja.

 

činjenica je da su oni od mene naručili taj posao.

činjenica je da sam ja napravila posao bez da smo sklopili ugovor (moja greška).

činjenica je da je posao obavljen (oni taj članak, istina, nisu koristili).

činjenica je da me sad ne žele isplatiti.

što da radim, kakve su mi mogućnosti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-lana- je napisao:

nova sam ovdje, pa za početak želim sve lijepo pozdraviti i zaželiti vam svima sretnu novu godinu!

 

imam sljedeći problem, pa molim savjet, upute, ili tuđe iskustvo ako ga netko ima.

 

radim povremeno za jednu izdavačku kuću (pišem članke, lektoriram, prema potrebi prevodim, radim novinarska istraživanja i sl.)

 

problm je u tome što nismo svaki put imali ugovor o honoraru, već je dio rađen na povjerenje. ja bi napravila posao, koji bi nakon toga bio isplaćen. ponekad putem ugovora o djelu, a ponekad bi mi neke manje dijelove isplatili na ruke (s čim sam se ja složila).

 

za zadnji posao koji sam napravila ne žele mi isplatiti honorar jer tvrde da posao nije kvalitetno obavljen, s čime se ja ne slažem (mogu to i dokazati). glavni problem je što ugovor o djelu za taj posao nismo unaprijed sastavili.

 

obzirom na okolnosti, kakve su mogućnosti pokretanja postupka? kolika je vjerojatnost da dobijem spor ukoliko ih tužim za neisplatu honorara?

kakve sankcije ja mogu imati zbog povremenog primanja dijela honorara na ruke (u ranije obavljenim poslovima)?

kolike su potencijalne kazne za poslodavca u tom slučaju?

 

prije pokretenja postupka, voljela bih imati odgovore ne ova pitanja.

 

činjenica je da su oni od mene naručili taj posao.

činjenica je da sam ja napravila posao bez da smo sklopili ugovor (moja greška).

činjenica je da je posao obavljen (oni taj članak, istina, nisu koristili).

činjenica je da me sad ne žele isplatiti.

što da radim, kakve su mi mogućnosti?

 

lana draga,

i tebi sve najbolje u Novoj.

Pa s obzirom na pobrojene činjence te vezano za to da su one nekako, dvije na tvojoj a dvije na njhovoj "strani" i ako nije u igri velik honorar,ja bih ti preporučio da zazmiriš na ovu nepravdu.Pogotovo ako misliš nastaviti i dalje surađivati sa njima. Mislim da u tvom poslu nije dobro "zalupiti vratima". Nadam se da će ti se javiti i neko ko se razumije više u tvoj djeloktug poslova kao i ta plačanja. Ja to onako, kako bih ja, da sam na tvom mjestu. Naučio bih : ništa bez ugovora. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok,

u sličnoj sam situaciji. Naime, prije godinu dana sam sklopila ugovor sa jednom izdavačkom kućom o prijevodu knjige sa engleskog jezika. Honorar je prema ugovoru trebao biti isplaćen najkasnije tri mjeseca nakon predaje prijevoda. Prijevod je predan, ali knjiga nije tiskana jer se tvrtka našla u nekim problemima i trenutno je kako mi je rečeno ''u mirovanju''.

Kakve su mi šanse da dobijem parnicu u slučaju da odlučim tužit tu tvrtku zbog neisplaćenog honorara?

 

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija