Jump to content

novo radno mjesto-čuvanje trudnoće_POMOĆĆĆ


kastela

Preporučene objave

Poštovani,

Sada sam na čuvanju trudnoće i dobila sam ponudu za bolje radno mjesto. Zanima me da li mogu sklopiti novi ugovor o radu s novim poslodavcem za vrijeme komplikacija u trudnoći?

Također me zanima jeli moguće sklopiti novi ugovor o radu s novim poslodavcem za vrijeme porodiljinog dopusta?

Ovo mi je vrlo važno pa vas molim za pomoć!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kastela je napisao:

Poštovani,

Sada sam na čuvanju trudnoće i dobila sam ponudu za bolje radno mjesto. Zanima me da li mogu sklopiti novi ugovor o radu s novim poslodavcem za vrijeme komplikacija u trudnoći?

Također me zanima jeli moguće sklopiti novi ugovor o radu s novim poslodavcem za vrijeme porodiljinog dopusta?

Ovo mi je vrlo važno pa vas molim za pomoć!!!!

 

kastela,

iz situacije koju je opisao g.Rubens u postu koji je otvorila aculo vi nemožete zasnovati novi radni odnos jer vam je zbog vašeg stanja ustanovljena privremena nesposobnost za rad. Dakle s obzirom na tu činjenicu koju vi ni na jedan način nemožete promjeniti nemoguće je da zasnujete radni odnos sa novim poslodavcem do isteka vaše privremene nesposobnosti i korištenja prava na porodiljni dopust.

Morat će se Vaš budući poslodavac malo strpiti. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kastela je napisao:

Poštovani

A bi li mogal prekinuti komplikacije u trudnoći vratiti se na radno mijesto, dati otkaz te onda sklopit novi ugogvor o radu kod novog poslodavca?

 

Pa valjda mogla ha? Makar.......? :smijeh:

To bi moglo. Vi bi trebali vratiti na posao ,sadašnjem poslodavcu dati tzv. Redoviti otkaz ugovora o radu pri kojem nemorate navoditi razlog i za koji ste obvezni odraditi ugovoreni ili Zakonski otkazni rok (kako ga vjerojatno ne želite odraditi dogovorite to sa poslodavcem).

i onda se zna,po odjavi ugovor sa novim poslodavcem i td.

Eto. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne može se prekinuti bolovanje zbog tog razloga. Pod pojmom bolovanje smatra se medicinsko stanje zbog kojeg radnik ili radnica nije sposoban za obavljanje nikakvog posla, pa tako za to vrijeme ne može ni sklopiti važeći ugovor o radu ni stupiti na rad. Takvo se stanje ne može mijenjati prema željama i potrebama ni poslodavca ni radnika, već isključivo i jedino ovisi o medicinskoj indikaciji.

 

Ovo o čemu govorimo bila bi zlouporaba tog vrsta prava što se bez ikakvog problema može i ponovnim i subvještačenjem utvrditi te bi u tom slučaju i odgovornost za nastanak štete bila neupitna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani na drugom webu sam također uputila svoje pitanje i odgovoreno mi je potpuno suprotno.

 

 

PITANJE

Zanima me mogu li, iako sam na bolovanju zbog komplikacija u trudnoći, dati otkaz na starom radnom mjestu kako bi me primili u radni odnos na novom radnom mjestu (ne radi se o istoj ustanovi)?

ODGOVOR

Zakon o radu ograničava poslodavca da ženi za vrijeme trudnoće i petnaest dana nakon prestanka trudnoće ne može otkazati ugovor o radu. Međutim nema zapreke da radnica za vrijeme trajanja trudnoće ne otkaže ugovor o radu poslodavcu.

Poslodavac može postaviti zahtjev poštivanja odredbi o otkaznom roku, a što Vama ne ide u prilog jer otkazni rok ne teče za vrijeme trajanja privremene spriječenosti za rad.

 

Ukoliko takvih zahtjeva ne bude, nema zapreke da raskinete ugovor o radu.

 

Predlažem da prethodno prije otkazivanja ugovora razgovarate s poslodavcem i predložite sporazumni raskid ugovora. U tom slučaju neće biti niti obveze poštivanja otkaznog roka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija