Jump to content

Ugovor o radu


nebojic

Preporučene objave

Evo ovako

počeo sam raditi u 5.mjesecu 2008.godine i potpisao sam ugovor na odredjeno vrijeme u trajanju od godinu dana.

U 5 mjesecu 2009.godine ja sam pitao direktora za istek ugovora ali mi nitko nakon toga nije ništa dao da potpišem do danas.

Kolega što radi papirologiju kod nas u firmi mi je rekao da misli da ako se ništa ne potpisuje da se smatra kao da radim na neodredjeno,da li to jeste tako.

E sada me isto zanima.

Direktor je došao reći meni i još dvojici koji su u identičnoj sizuaciji kao i ja da pošto ne zna kako će biti posla da potpišemo ugovor na mjesec dana i tako svaki mjesec.

Molio bih ako netko zna da mi objasni

Da li se vodim kao da radim na neodredjeno ako nakon ugovora nisam ništa potpisao.

meni se čini da on želi da to potpišemo jer onda to izlazi kao sporazumni otkaz a ako ne potpisemo onda on mora dati otkaz,i mora isplatiti otpremnine.

u 4.mjesecu firma se sprema na sajam pa mi sumljamo da nas samo želi iskoristiti da se ode na sajam a poslije toga nam podijelit otkaze

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nebojic je napisao:

Evo ovako

počeo sam raditi u 5.mjesecu 2008.godine i potpisao sam ugovor na odredjeno vrijeme u trajanju od godinu dana.

U 5 mjesecu 2009.godine ja sam pitao direktora za istek ugovora ali mi nitko nakon toga nije ništa dao da potpišem do danas.

Kolega što radi papirologiju kod nas u firmi mi je rekao da misli da ako se ništa ne potpisuje da se smatra kao da radim na neodredjeno,da li to jeste tako.

E sada me isto zanima.

Direktor je došao reći meni i još dvojici koji su u identičnoj sizuaciji kao i ja da pošto ne zna kako će biti posla da potpišemo ugovor na mjesec dana i tako svaki mjesec.

Molio bih ako netko zna da mi objasni

Da li se vodim kao da radim na neodredjeno ako nakon ugovora nisam ništa potpisao.

meni se čini da on želi da to potpišemo jer onda to izlazi kao sporazumni otkaz a ako ne potpisemo onda on mora dati otkaz,i mora isplatiti otpremnine.

u 4.mjesecu firma se sprema na sajam pa mi sumljamo da nas samo želi iskoristiti da se ode na sajam a poslije toga nam podijelit otkaze

 

nebojic,

ništa vi poslodavcu nemojte potpisivati. Kako je rok uz vašeg ugovora o radu istekao a vi ste nastavili raditi vi imate sa svojim poslodsavcem ugovor o radu na neodređeno vrijeme. Lijepo mu recite da za potpisivanje nema porebe jer je tako odredio Zakon o radu u svom čl.15. st.5. a koji govori o propisima koji se tiću ugovora o radu na određeno vrijeme a taj između ostalog kaže..."ako radnik ostane raditi kod poslodavca i nakon vremena za koji je sklopljen,smatra se da je radnik sklopio ugovor o radu na neodređeno vrijeme". Ako poslodavcu nije nekaj jasno nek se i on malo informira.

Vi uredno ko i do sada obavljate svoje radne obveze. Ne svađajte se sa poslodavcem. Sve fino i uljudno a on nek povuće potez pa bumo onda nastavili dalje. OK? :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e hvala lijepa,

da,iskopao sam nešto nanetu u zakoniku gdje piše da ako ništa se ne potpiše nakon isteka ugovora da se vodim na neodredjeno zaposlen,u ponedjeljak nam je dao te ugovore,nismo htjeli odmah potpisati te nam je u utorak došao reći da imamo rok potpisati do četvrtka a ako ne potpišemo da od četvrtka kreće otkazni rok

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nebojic je napisao:

e hvala lijepa,

da,iskopao sam nešto nanetu u zakoniku gdje piše da ako ništa se ne potpiše nakon isteka ugovora da se vodim na neodredjeno zaposlen,u ponedjeljak nam je dao te ugovore,nismo htjeli odmah potpisati te nam je u utorak došao reći da imamo rok potpisati do četvrtka a ako ne potpišemo da od četvrtka kreće otkazni rok

 

To kaj je on rekao to je "0" bodova. On vama mora to napisati. To pak znaći da vam mora dati otkaz ugovora o radu iz poaslovno uvjetovanih razloga a koji mora obrazložiti opravdanim razlozima. Vi to možete osporiti zahtjevom za zaštitu prava u roku od 15 dana.O tome ćemo kad do toga dođe.

Vi radite kod njega od 5 mj 2008 g pa stog osnova nemate pravo na otpremninu. Zakon o radu je propisao da na istu imate pravao ako kod poslodavca radite dvije godine i to računajući cijeli broj godin radnog staža kod istog poslodavca. Dakle vi na utpremninu imali pravo tek u 5 mj ove godine.

Dakle sada samo redpovito i smireno na poslu. :palac: i čitati :pravila::propis: iz Zakona o radu na Googlu nn 137/04. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ovako,danas sam otišao u firmu na što mi je direktor odmah rekao:"ma daj ajde,potpiši ono" na što sam rekao da ne želim na što je on rekao da mi onda daje redovni otkaz i da je normalno ostajem kod njega raditi na određeno u trajanju od mjesec dana i tako će mi produžavati svaki mjesec.

Ne govori mi nikakav odredjen razlog zašto nam takve ugovore daje samo govori da bi sebe osigurao da ako ne bude bilo bolje u firmi.

Malo mi je to sve čudno i blesavo kako sam i njemu rekao razumio bi da sam radio pod ovim ugovorom kako je pa da je došla stvarno neka velika kriza pa da je onda rekao da nema posla pa da mi mora dati otkaz,pa bih razumio a ne on sada meni daje otkaz samo zato da bih radio na odredjeno od mjesec dana,inače me to nebi smetalo ali smo supruga i ja usred postupka posvajanja djeteta pa me strah da nebi još to sa poslom otežalo posvojenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nebojic je napisao:

Evo ovako,danas sam otišao u firmu na što mi je direktor odmah rekao:"ma daj ajde,potpiši ono" na što sam rekao da ne želim na što je on rekao da mi onda daje redovni otkaz i da je normalno ostajem kod njega raditi na određeno u trajanju od mjesec dana i tako će mi produžavati svaki mjesec.

Ne govori mi nikakav odredjen razlog zašto nam takve ugovore daje samo govori da bi sebe osigurao da ako ne bude bilo bolje u firmi.

Malo mi je to sve čudno i blesavo kako sam i njemu rekao razumio bi da sam radio pod ovim ugovorom kako je pa da je došla stvarno neka velika kriza pa da je onda rekao da nema posla pa da mi mora dati otkaz,pa bih razumio a ne on sada meni daje otkaz samo zato da bih radio na odredjeno od mjesec dana,inače me to nebi smetalo ali smo supruga i ja usred postupka posvajanja djeteta pa me strah da nebi još to sa poslom otežalo posvojenje.

 

Nebojić,

jel slušaš ti mene? NIŠTA NE POTPISUJUŠ ( poslodavac te želi prevariti da mu potpišeš ugovor na određeno -1mj pa da te se zakonski elegantno riješi)

OSIM:

1. Ugovora o radu na neodređeno vrijeme

ili

2. poštansku pošiljku (ili primitak kod poslodavca u kancelariji) ORKAZA. Kakav će ti otkaz dati to ćeš vidjeti kad ga dobiješ. Može biti IZVANREDNI ili REDOVITI.

E kad to dobiješ, onda nastavljamo "gutiti" dalje. OK?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija