Jump to content

Godišnji odmor


miljac1111

Preporučene objave

05.01. sam dobio obavijest na kucnu adresu o otkazivanju ugovora na neodređeno vrijeme,u obavijesti se opisuju vremensko trajanje otkaznog roka i otpremnine,ali nigdje se ne spominje godišnji odmor,imam starog godišnjeg i zanima me da li imam pravo na godišnji za tekucu godinu jer sam bio u radnom odnosu do donošenja odluke o otkazivanju ugovora na neodređeno vrijeme. HITNO!!!!! Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

miljac1111 je napisao:

05.01. sam dobio obavijest na kucnu adresu o otkazivanju ugovora na neodređeno vrijeme,u obavijesti se opisuju vremensko trajanje otkaznog roka i otpremnine,ali nigdje se ne spominje godišnji odmor,imam starog godišnjeg i zanima me da li imam pravo na godišnji za tekucu godinu jer sam bio u radnom odnosu do donošenja odluke o otkazivanju ugovora na neodređeno vrijeme. HITNO!!!!! Unaprijed hvala

 

 

Poštovani,

 

imate pravo na ostatak godišnjeg odmora. Mogli ste razgovarati s bivšim poslodavcem da ga sad iskoristite a tada Vam za vrijeme god. odmora ne teče otkazni rok ili tražiti od poslodavca da Vam sukladno Zakonu o radu isplati naknadu (Naknada za neiskorišteni godišnji odmor

Članak 61.

(1) U slučaju prestanka ugovora o radu, poslodavac je dužan radniku koji nije iskoristio godišnji odmor u cijelosti, isplatiti naknadu umjesto korištenja godišnjeg odmora.

(2) Naknada iz stavka 1. ovoga članka određuje se, sukladno odredbi članka 60. stavka 1. ovoga Zakona, razmjerno broju dana neiskorištenoga godišnjeg odmora.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

miljac1111 je napisao:

05.01. sam dobio obavijest na kucnu adresu o otkazivanju ugovora na neodređeno vrijeme,u obavijesti se opisuju vremensko trajanje otkaznog roka i otpremnine,ali nigdje se ne spominje godišnji odmor,imam starog godišnjeg i zanima me da li imam pravo na godišnji za tekucu godinu jer sam bio u radnom odnosu do donošenja odluke o otkazivanju ugovora na neodređeno vrijeme. HITNO!!!!! Unaprijed hvala

 

miljac pozzzzzzz,

s obzirom da si dobio obavijest nisi još dobio otkaz odnosno odluku o otkazu ugovora o radu (ili možda jesi? Što točno piše u tom "ljubavnom" pismu poslodavca?)To će vjerojatno biti tzv. redoviti otkaz ugovora o radu iz poslovno uvjetovanih tazloga. Otipkaj dole u lijevo kutu na "pretraživaču" - poslovno uvjetovani otkaz, paće ti seotvoriti mnoi postovi na istu temu. Potrebno je da budeš informiran.

Dakle ako si dobio "samo obavijest da će otkaz uslijediti" ti otiđi i razgovaraj sa poslodavcem o godišnjem od prošle godine. Nadalje poslodavac prije nego ti dade takav otkaz mora ti ponuditi drugi ugovor sa izmjenjenim uvijetima, kad to nebi učinio a obvezan je prema ZOR-u.ti bi imao opravdan razlog da ga pobiješ. Osim toga ti i na otkaz imaš pravo prigovora jer poslodavac mora otkaz potkrijepiti opravdanim razlozima koje ako se sa njima ne slažeš možeš pobijati tim prigovorom- Zahtjevom za zaštitu prava. To moraš učiniti u roku od 15 dana od kada ti otkaz bude uručen.

Toliko za sad. Nastavak slijedi kako se situacija bude razvijala. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

miljac1111 je napisao:

Hvala vam na odgovoru,ali mi niste rekli da li imam pravo na godišnji od ove godine jer sam do 05.01. bio u radom odnosu i radio.. to me zanima zbog toga da me poslodavac ne prevari

Unaprijed hvala

 

miljac111

takav slučaj još nisam imal. neznam. ali da sam ja na tvom mjestu, ja to nebih trazio pa da i imam pravo. pa ipak nismo "mi oni" da cjedimo "protivnika" do kraja. kužiš? to ni to. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija