Jump to content

Brisanje iz prometne evidencije MUP a


tomee

Preporučene objave

Evo ako bi netko mogao pomoći...

 

Imao sam prometnu nesreću i policija je napravila očevid, bio sam na sudu i tamo sam pravomoćno osuđen i dobio sam novčanu kaznu koju sam platio. Mene sada zanima hoću li ja ostati trajno zapisan u evidenciji MUP a kao kažnjavan vozač ili se to briše nakon nekog vremena..

 

unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za liječnički pregled nema zastare.

 

Oni koji su prouzročili prometnu nesreću ili zatečeni da upravljaju motornim vozilom u takvom alkoholiziranom stanju da im je za vraćanje potrebno liječničko uvjerenje da nisu kronični alkoholičari, ne mogu se pozivati ni na kakvu zastaru prekršajnog gonjenja niti izvršenja kazne.

 

Vozačka dozvola im više nikada neće ni biti vraćena ako ne dostave potrebno uvjerenje. Mnogima i nije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prekršajna evidencija uopće nije evidencija MUP-a već prekršajnih sudova.

 

Iz te evidencije se briše 3 godine po okončanju postupka, tj. završavanju kazne (uvjetne ili sl.).

 

Iz svoje evidencije, policija ne koristi podatke o prekršajima nakon jedne, dvije, tri ili pet godina, ovisno o kakvom se prekršajnom djelu radi i za koje svrhe se ti podaci koriste.

 

Ovaj zadnji rok od 5 godina koristi se samo po pitanju negativnih prekršajnih bodova i to samo u slučajevima ako je vozač prethodno već sakupio 9 bodova u dvije godine koje su prethodile tom roku od 5 godina.

 

Inače, sve službe arhiviraju podatke u puno dužim rokovima, ali se ti podatci ne smiju koristiti po isteku zakonskog roka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

i mup ima evidenciju kao i sudovi...upravo me interesira šta kaže zakon o rehabilitaciji..nakon koliko se godina briše počinitelj zbog zlouporabe droga....kod suda to ide uglavnom ok,ali na mup treba pisat zahtjev za brisanje inače ti u potvrdi o nekažnjavanju piše sve bez obzira šta po zakonu o rehabilitaciji ne bi trebalo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija