Jump to content

Par nedoumica u vezi DOH


lvlatka

Preporučene objave

Poštovani,

Imam nekoliko pitanja u vezi knjiženja KPI i popunjavanje DOH:

1. Prihod - pozitivna kamata od banke - da li se knjiži u primitke (knjiga KPI)?

2. Imam vlasitito vozilo koje koristim za poslovne svrhe - svako poslovno korištenje upisujem u obrazac loko-vožnje - pitanje: da li gorivo knjižim kao izdatak (70% - 30%) ili samo knjižim kao izdatak loko vožnju po mjesecima? ili oboje?

3. Nisam u sustavu PDV-a - da li kod knjiženja ulaznih računa knjižim PDV odvojeno ili ne trebam a mogu?

4. Ako se ispostavi da sam poslovala s gubitkom, odnosno da imam više izdataka nego primitaka, da li se komorski doprinos obračunava na ukupni primitak ili na krajnji dohodak, što je u mom slučaju u minusu.

5. Povrat previše uplaćenih sredstava - da li knjižim kao primitak u KPI?

6. Kod amortizacije - da li se knjiži u KPI samo otpisna svota ili sve (nabavna, vrijednost, otpisna svota i nova knjigovodstvena vrijednost)?

 

 

Unaprijed se zahvaljujem na Vašem hitnom odgovoru

Pozdrav

VL

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Pripis kamata banke možete knjižiti u KPI-primici na žiro račun ili ih ne morate evidentirati kroz KPI ali na kraju godine kopirati sve izvode žiro računa na kojima su pripisi kamata (kako bi se vidjelo da su to neoporezivi primici).Dakle, jednostavnije kroz KPI.

 

2. Samo izdatak loko vožnje.

 

3. Knjižite sveukupan iznos računa (s pdv-om), pdv ni slučajno ne iskazujete (ne razvrstavate).

 

4. Osnovica za obračun komorskog doprinosa od dohotka je dohodak a ne ukupni primici.Dakle, ukoliko ste gubitaš, ne obračunavate ovaj doprinos.

 

5. Ne, povrat krive uplate nigdje ne knjižite.Kopirate izvod žiro računa kao dokaz da navedeno nije primitak.

 

6. Amortizaciju knjižite u KPI, kao izdaci u naravi i to samo svotu amortizacije.

Ukoliko ste gubitaš,kao obrtnik imate pravo da svotu amortizacije ne evidentirate kroz KPI,da si ne povećavate gubitak.

Znači, DI amortizirajte,sastavite obrazac DI ali ne knjižite kroz KPI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija