Jump to content

vracene plocice a napisana kazna


grunf_vk

Preporučene objave

Pozdrav, novi sam na forumu i molio bi ako neko zna

kako da rijesim moj problem, odjavio sam vozilo kojem je istekla registracija 8. 12. 09. a ja ga odjavio 12. 01. 2010. i tek mi danas 17. 02. dosla policija i napisala obvezni prekrsajni nalog zato sto nije odjavljen na vrijeme, dali je to moguce da naprave s obzirom da mi nisu mogli oduzet plocice koje su odjavljene na cuvanje, sta dalje ucinit jer nisam htjeo da mu potpisem jer ne vidim osnovu i to je napisao da odbijam potpisat, zna li neko sta dalje ucinit ?

Koliko znam prije nisu mogli nista pisat ako ne nađu plocice ili ne zaustave neregistrirano vozilo .... thx...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sukladno čl. 256 ZSPC-a, vozač je dužan izvršiti tehnički pregled vozila U MJESECU kad on ističe, dakle, tehnički vam je istekao 31.12.2009. godine od kada je i prometnoj dozvoli istekla valjanost.

 

Bili ste dužni odjaviti vozilo do 15.01.2010. godine, što ste i izvršili.

 

Ako ste na propisan način odjavili vozilo uopće niste bili u prekršaju.

 

Moguće su 3 solucije:

1. Niste propisno odjavili vozilo,

2. Službenik MUP-a nije propisno izvršio postupak odjave te je došlo do greške u njihovom informacijskom sustavu,

3. Nadležna policijska postaja pogrešno tumači zakon.

 

Pisati prigovor i u potpunosti poricati prekršaj. Priložiti kopiju odjavljene prometne dozvole i kopiju potvrde o odjavi vozila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, vozilo je odjavljeno i imali su taj podatak, problem je nastao oko tog kad je datumski isteklo u prometnoj dozvoli jer oni tako tumace zakon po njihovom.

Dali ima veze sto nisam htjeo potpisat obvezni prekrsajni nalog jer se ne osijecam kriv i plocice su vracene i dali da njima podnosim zalbu ili da cekam da nesto dođe od suda ?

Posto nisam nikad pisao nikakvu zalbu zanimalo bi me sta da navedem u istoj, znam ono sto treba o pp i ostalo sto se tice broja naloga.... sta dalje da im napisem ?

Napisali su mi da je to prekrsaj iz clanka 250. stavak 1, a kaznjiv po clanku 250. stavak 12, zanima me sta to znaci ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nepotpisivanje prekršajnog naloga ne znači baš ništa.

 

Zakon je ovdje:

 

http://www.legalis.hr/uploads/zakoni01/zakon_o_sigurnosti_prometa_na_cestama_nn_67-08.pdf

 

Prigovor pišite sami.

 

Pomoći će vam moj odgovor ovdje:

 

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503334040&forum=29&post_id=208419#forumpost208419

 

pod #5

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, evo mene opet..... nastavak price....

Prvo, hvala na pomoci oko prigovora....

dakle desilo se to da sam podnijeo prigovor, i doticni

gospodin koji ga je primio samo se nasmijao i veli da mi to nece proc.... a ja sam njemu rekao da ne cita samo zakon gdje pise da se kažnjava s .... kuna, vec cijeli. Da skratim, oni sto su bili po plocice iziritirani mojim prigovorom, jer sam odjavio plocice, te su pale neke rijeci, koje nece moci dokazat da su direktno njima recene a i nisu, jer imam svjedoka, su podnjeli jos i prijavu za omalovazavanje službene osobe i itd..

Zanima me sta sad dalje slijedi i kome da se zalim kad to dođe ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grunf_vk je napisao:

Da ne otvaram novu temu, vezano za ovaj događaj,

ima li pravo policija uci u stan, ako ih niko nije zvao unutra da pisu kaznu i dali policiski službenik kad postupa

po dužnosti mora imati kapu na glavi, jer predstavlja državu ?

G. grunf_vk

u vašem odgovoru pod #5 sam shvatio da odgovore dobivene ovdje koristite za protupravno ponašanje protiv službenika policije, te prestajem odgovarati na sva vaša pitanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija