Jump to content

Zabrana takmičenja s poslodavcem u Ugovoru o radu


deniskljajic

Preporučene objave

U ugovoru o radu zaključenim s poslodavcem na neodređeno vrijeme stoji da se ugovorne strane slažu da se godinu dana od prestanka radnog odnosa primjenjuju odredbe glave XIII Zakona o radu tj. Zabrana takmičenja radnika s poslodavcem.

 

U ugovoru nije navedena ugovorna kazna, ugovorena naknada plaće za vrijeme zabrane, niti spomenut iznos.

Što to znači u slučaju raskida radnog odnosa?

Ako poslodavac samoinicijativno ne ponudi naknadu plaće za vrijeme zabrane, dal to znači da me zabrana ne obavezuje ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

deniskljajic je napisao:

U ugovoru o radu zaključenim s poslodavcem na neodređeno vrijeme stoji da se ugovorne strane slažu da se godinu dana od prestanka radnog odnosa primjenjuju odredbe glave XIII Zakona o radu tj. Zabrana takmičenja radnika s poslodavcem.

 

U ugovoru nije navedena ugovorna kazna, ugovorena naknada plaće za vrijeme zabrane, niti spomenut iznos.

Što to znači u slučaju raskida radnog odnosa?

Ako poslodavac samoinicijativno ne ponudi naknadu plaće za vrijeme zabrane, dal to znači da me zabrana ne obavezuje ili?

 

denis,

pročitaj ukucavši na googlu nn149 15_12_2010 Zakon o radu sve ćeš vidjeti u glavi XII i XIII. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

denisk.... :palac: ,

dakle trinajstica govori o naknadi štete i nema veze sa dvanajsticom koja govori u ugovornoj zabrani utakmice i UGOVORNOJ kazni koa se ugovara za slučaj da radnik prekrši ugovorenu zabranu. Ukoliko tvoj poslodavac želi da ti po završetku tadnog odnosa ne radiš za konkurenciju recimo 1 godinu onda ti mora plaćati plaću uvećanu za 50% od osnovne palće godinu dana i pri tome ugovarate kaznu ako tu zabranu prekršiš. Obićno poslodavac inzistura da ta ugovorna kazna bude barem duplo ako ne i više veća od onh 50% koje ti je plačao godinu dana.zato pazi što dogovaraš. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aha, sad mi je već jasnije. U slučaju glave XII pri otkazu ugovora s bilo čije strane, budući da pri sklapanju ugovora o radu nije bio naveden nikakav iznos, ako u otkazu ili sporazumu o raskidu poslodavac ne navede da će se obavezati plaćati naknadu godinu dana, ja sam u biti automatski slobodan. U biti to mora inicirati poslodavac, a ne ja. Jesam li u pravu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija