Jump to content

Zastara ugovora?


frane01

Preporučene objave

Pozdrav

 

E ovako, imao bi jedno pitanje:

 

Naime zanima me koliki je rok za zastarijevanje ugovora, potpisan prošle godine u 10 mjesecu (12.10.2009), između dvije fizičke osobe.

 

Radi se o dugovanju novca, naime na ugovoru stoji da je osoba "A" dužna vratit određeni iznos do 12.12.2009 osobi "B" - osoba "B" sam u ovom slučaju ja.

 

Kako se to nije desilo, a danas je 19.02.2010,(znači prošlo je 4 mjeseca od potpisivanja ugovora), zanima me koliki mi je rok da podnesem tužbu prije nego mi taj ugovor prestane vrijedit, tj. zastari.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste napisali rok iz ugovora kada treba dužnik vratiti novac.

Prije tužbe ako je postojao usmeni dogovor o roku vraćanja tada napišite dopis dužniku kao opomenu da nije vratio posuđeni novac u roku iz ugovora ili usmeno ugovorenom roku te da to učini u roku od osam dana kako bi izbjegli sudski postupak .

 

Dopis pošaljite preporučeno s povratnicom .Rokovi se računaju slijedećeg dana od primitke pisma od strane dužnika .

 

Nakon toga možete ustati tužbom za povrat duga .Tužba treba biti snabdjevena dokazima o isplati ,ugovor .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija