Jump to content

Več 6 godina nisam vidjeo vlastitu kćer!


slavonac30

Preporučene objave

Kao i što naslov kaže, prošlo je več 6 godina kako mi bivša supruga neda da vidim svoju kčerku.Več sam naveo u prijašnjim temama da su osobni odlasci u czss Vinkovci bili bezuspješni,a tako i ovi pisanog oblika.Telefonski kontakt sa kčerkom mi je nemoguč jel se "bivša" javlja i govori mi kako dijete neče da zna za mene,i da "vrišti" kada čuje za mene,te da ima ona novog tatu,i da više ne zovem,i da ih ne maltretiram.Možete misliti,maltretiram svoju kčer što hoču biti sa njom.Najžalosnije je što su prošle godine djelatnici czss Vinkovci otišli u njeno kučanstvo upozoriti je " nakon moje žalbe da mi onemogučava susrete između mene i moje kčeri " da i ja kao otac imam pravo zakonski viđati svoju kčer,na što ona odgovara da ona nema ništa protiv,ali da ja neču da vidim malu.Djelatnici czss su mi poslali dopis da je moja kčerka emotivno reagirala što nema kontakte samnom,da je jako plakala,ali ipak izjavljuje da neče da ima kontakte samnom.Razlog " da je prošlo 5 godina" da nemamo kontakta.Odmah sam uputio telefonski poziv u czss Vinkovci da im opet objasnim da je bivša supruga razlog tome što nemamo kontakta,i da ja istinski želim vidjeti kčer,i da ču več poludjeti,a gospođa sa druge strane žice opet govori da bivša supruga nema ništa protiv da ja viđam dijete.Opet mi čir na želucu počinje raditi te završavam na hitnoj kao i svaki put kada izgubim nadu i pomislim da više nikada neču vidjeti svoju kčerku (xxx).Shrvan okolnostima razmišljam što ču,pa se dosjetim da kupim kčerki kompjuter,te da joj uvedem internet jer razmišljam da če kao i svako drugo dijete otvoriti svoj profil na "facebooku" te ču tako stupiti sa njom u kontakt da joj mama nezna.Zovem opet bivšu suprugu " koja me nedavno tužila da nedoprinosim u uzdržavanju naše kčerke" te me traži da isplatim nekoliko godina unazad alimentaciju" koju sam ja naravno plačao i imam uplatnice " redovno svaki mjesec" i naravno sam na sudu oslobođen krivnje,a ona je zaradila 1 godinu uvjetno zbog laži protiv mene.I dok čekam da se bivša javi,opet sam sebi govorim,ništa od toga,javlja se bivša : Kada je čula moj glas rekla je da nezovem jel mala kao i obično neče da zna za mene,i da ih prestanem maltretirati,te mi je poklopila slušalicu.Unazad nepuna 3 mj.na (xxx) rođendan utipkam na "facebook" njeno ime i prezime kada ono vidim profil od moje kčerke.Odmah sam joj poslao poruku da joj čestitam rođendan,ali nije mi odgovorila.Došao je božič.Opet joj pišem lijepu poruku za božič,kada mi odgovara njezina mama " sada je bilo dosta,neče da zna za tebe i pusti je na miru". Sada me zanima,mogu li tu poruku pokazati na sudu,ili czss da je ona ta koja onemogučava kontakte mene i moje kčeri,i može li se ona kazniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od sada sa CZSS kontaktirajte ISKLJUČIVO urudžbiranjem pisanih podnesaka.

Usmeni, i posebice, telefonski kontakti , često se uopće ne evidentiraju. Ili budu u izvještaju prikazani na način koji uvelike ne odgovara istini.

 

Za početak predajte podnesak u kome će te u kratko navesti sve što ste ovdje napisali, i zatražiti da postupe kako im nalaže Zakon.Svakako naglasiti da unatoč svim vašim dosadašnjim nastojanjima, ništa nisu učinile.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gringo je napisao:

Dali imate sudsku odluku o susretima i druženju sa djetetom?

Iz teme klik-ovdje: (siječanj, 2009.)

slavonac30 je napisao/la:

 

Da ne duljim,ja i bivsa supruga smo se rastali 1999 godine,i ona je dobila skrb nad nasom mldb.kcerkom,a ja 450kn alimentacije i pavo na vidjanje 2 puta tjedno.

(...) mi digli alimentaciju sa 450 kuna na 800 (...)

(...) Zanima me dali mogu zatraziti odluku o izmjeni prava na vidjanje djeteta ovdje na Losinju na sudu,jer tu imam samo privremeno boraviste,ili u Vinkovcima gdje mi se nalazi kcerka (...)

 

@slavonac30,

možete li pobrojati što ste od tada poduzeli, ne bi li vam naši forumaši mogli kvalitetnije pomoći i možda nadopuniti predhodno davane pravne savjete? Obzirom da se skoro 14 mjeseci niste javljali, a niste ponovno spomenuli, živite li i dalje na tolikoj udaljenosti od kćeri?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hitno sa povratnicom pisati Ministarstvu soc.skrbi. U podnesku sve napisati. Oni su dužni nakon toga napraviti izvid jer institucije naravno ne rade svoj posao.

Sramota.

Znam da će neki reći koje ministarstvo!!

Ali ja sam na taj način uspjela pokoriti Centar i natjerati im strah u kosti.

Maknuli su sa mog slučaja jednu neprofesionalu socijalnu radnicu koja je bila prestrašna.

Centri ne odrađuju svoj posao.

Užas!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

xxxxxxxxxxxxxxxx

Kao što vidite majka djevojčice konstatno daje neistinite iskaze da ona ne brani kontakte između oca i kčeri što je čista laž,te da bi ona "voljela da imamo kontakte" a onemogučava mi i telefonski i fizički kontakt sa svojom kčerkom.

Evo i dokaza ! Ovako je svaki put.

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

*****editirala newbie*****

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

slavonac30,

uklonite imena i ono što bi ukazati tko je vaša kćer, pa i preko onih koji su posrednim putem povezani putem prijateljstava na fejsu.

Nemojmo ponavljati... to je i njen interes.

 

Oprostite,ali ja sam uklonio imena.Kao što ste i sami vidjeli sve sam "preškrabao" što bi moglo otkriti identitet moje kčeri pa bi molio da mi objasnite gdje sam pogriješio ?

Usput ja nisam osoba koja se koristi onim " rekla kazala" več hoču staviti ovdje sve moje dokaze "crno na bijelo" gdje se jasno vidi da su zakinuta sva moje prava od strane bivše supruge,a također imam i papire sa suda koji bi mogli zanimati članove foruma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.imagesforme.com/show.php/998139_003.JPG

 

Kao što vidite majka djevojčice konstatno daje neistinite

iskaze da ona ne brani kontakte između oca i kčeri što je čista laž,te da bi ona "voljela da imamo kontakte" a onemogučava mi i telefonski i fizički kontakt sa svojom kčerkom.

 

Evo i dokaza ! Ovako je svaki put.

http://www.imagesforme.com/show.php/998157_002.JPG

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja imam isti problem po pitanju susreta i druženja s mlt.ditetom.czss mi nije pomogao niti je spriječio onemogućavanje kontakata s ditetom od strane ditetove majke.sve su to lipo dozvoljavali a onda nakon godinu dana su pozvali dite na razgovor ( u prisustvu majke) i tad ispred diteta pomogli majci pisati prijedlog za smanjenje susreta (koji se nisu nikako održavali),ovrhu sam pisao ali nisam ništa postigaojer je czss dalo svoje mišljenje a i dite se dovelo na sud da ona kaže (uplakana)svoje mišljenje.naravno rekla je ono što je prethodno "naučila".susreti su mi još više smanjeni a postigao sam dogovor s ditetom pa ona dolazi, svaki put ima s tim problem jer se na nju viče, šalju joj se neprestalno poruke, zove ju se ili se čak izmišljaju razlozi kako ona ne bi došla.za sada je moja kćer vrlo hrabra jer se bori protiv toga tj. redovito dolazi k meni po novoj presudi.moram reći da je išla na czss kako bi njima objasnila probleme koje ima no isti su je odbili primiti, a do danas nisu našli vremena za probleme moje kćeri.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi nastavite viđati dijete i nadalje, ne zaboravite je ne opterećivati problemima vas i bivše supruge i vremenom će se situacija kao i kod svih sličnih situacija smiriti. A sa bivšom suprugom se pokušajte uopće ne prepirati, tako ćete najbolje pomoći svom djetetu da se ne osjeća žrtvom vas dvoje odraslih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako ! Pošto je forum pao,i nestala su neka pitanja i odgovori,ja ču odgovoriti na nestala pitanja.Draga newbie,napisali ste da ni uz najbolju volju nisam mogao viđati svoju kčer 2 puta tjedno zbog udaljenosti.Napominjem da sam unazad 2 godine odrađivao samo sezonu na otoku,a ostatak godine sam provodio u neposrednoj blizini svoje kčeri koju mi njena majka nije davala na viđanje.Išao sam osobno non stop u czss u VK,ali bezuspješno.Neki mi kažu da tražim izmjenu o viđanju ? I što ču dobiti sa time ? Samo papir ? Takav več jedan imam za viđanje 2 puta tjedno pa po mome mišljenju mogu samo potpaliti vatru sa njim.Imam neke dokaze da mi bivša neda da vidim svoju kčer.Molim vas da mi odgovorite da sada i tražim izmjenu o viđanju djeteta zbog udaljenosti,i da mi bivša opet neda malu da dolazi kod mene,koja su onda moja prava? Što mi je činiti?Imam li pravo da prestanem plačati uzdržavanje jer bi mi to možda omogučilo da mi bivša da malu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U siječnju prošle godine ste, uz ostale detalje (posao, obitelj, financije, stanovanje, područni CZSS i sl.) pitali o nadležnosti suda -područje vašeg boravišta ili onog gdje vam se nalazi dijete. Oprostite stoga što prema iznesenom u jednoj, a uploadanom u ovoj temi nije bilo razvidno da tamo boravite samo par ljetnih mjeseci. Upravo stoga vas upitah početkom ove teme nalazite li se još uvijek na istoj udaljenosti ili ne.

 

Što biste još mogli postići traženom izmjenom? Možete predložiti sudu da se susreti i druženja odvijaju uz stručni nadzor neko kraće vrijeme što bi osiguravalo dvije stvari:

(a) da majka nema dobru priliku priječiti vaša druženja, odnosno u slučaju opstrukcije bi osobi u nadzoru, koja će je kontaktirati te voditi očevidnik vaših susreta i druženja, neusporedivo teže mogla tvrditi da nije nikakav faktor neviđanja vas i kćeri. Odbijanje suradnje bi mogla lako voditi i ka nadzoru roditeljske skrbi, pa redom dalje.

(b) upravo to što majka tvrdi da dijete vrišti i ne želi susret s vama, emotivna reakcija djeteta jer vas ne vidi niti čuje uz osjećaj povrijeđenosti zabilježena od CZSSa prilikom izlaska na teren, bili bi prilično jaki razlozi da se odredi nadzor stručne osobe koja bi pomogla uspostavi odnosa djeteta sa vama i da se postigne redovitost

© kao početni/prijelazni period, jasno

 

Druga mogućnost, kao što vam je pismeno odgovoreno iz CZSSa, je ovrha, ali bi bilo dobro kad bi dijete prethodno bilo na to kvalitetno pripremljeno.

 

Na dosadašnji način se može nastaviti i dalje: dijete vrišti a ne vrišti, majka brani a ne brani, vi biste rado na neki način postigli redovitost a ništa se konkretnog nije dogodilo niti pokrenulo.

 

Treće, kad bi ev. kaznena i bila tako riješena, lako moguće da ne bi bio riješen problem koji CZSS nakon izlaska na teren navodi u odgovoru na vaš dopis: da dijete emotivno reagira plačem ali i odbija kontakt uslijed osjećaja povrijeđenosti (s objektivnim razlogom ili kao posljedica manipulacije, nevažno). Ako to jest tako, onda bi vam oboma u samom početku dobrodošla pomoć.

Jer, veći problem od samog protivljenja majke je ponekad taj što traje vrlo dugo, a nužno ostavlja posljedice kod djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam u sličnoj situaciji, moju kćer je njezin otac zaboravija. Nije ga briga.

Majku Vašeg djeteta isto tako nije briga što dijete u istinu želi ili osjeća. Ja apsolutno ne vjerujem da Vaša kćer Vas ne želi vidjeti, to su izjave majke koja želi da se osječate krivim . Moja kćer vidi svog oca samo tu i tamo u prolazu (nažalost), i nemate pojma kako jon se oći zasjaje tog trena,...znam da ona njega voli,...jer djeca neznaju mrziti. Tako isto i vaša kćer vas voli i sigurna sam da se želi viđati s vama,....samo pomalo! Ako ide u školu pođite tijekom odmora i odnesite jon čokoladicu ili neku dr sitnicu, možda Vaš susret bude kratak,...al ipak se nešto događa.I tako, malo po malo... Mislim da ne postoji zakon koji Vas može sprijećiti u takvom susretu. Ako griješim, molim za ispravak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija