Jump to content

povrat preplačene alimentacije


malagarava

Preporučene objave

Bivši suprug je podnio zahtjev za smanjenje alimentacije. Potpuno sam svjesna da će do smanjena doći. Tužbu je podigao u prošloj godini, no nastali su problemi jer se odužilo. U tužbu je naveo da traži smanjenje od dana podnošenja tužbe.

Odužilo se jer na prvom ročištu on nije donio prosjeke plaća, zatim se razboljela moja soc.radnica od koje je sud tražio izvješće. Sada uskoro treba biti novo ročište međutim izgledno je da ni ovaj put ništa neće biti jer se soc.radnica nije vratila sa bolovanja.

Ja priznajem - nemam novaca da mu vratim. Sve je utrošeno na naše dijete.

Kako sud postupa kod takvih zahtjeva za povrat novaca?

Da li mi stavljaju ovrhu na plaću??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Krivo sam tada napisala. Iznos koji želi davati je 920 kn.

Moram reći da mu je sutkinja na ročištu rekla da je to iznos koji je i ispod prosjeka za njezinu dob prema plaći no on je ostao pri tome.

Ja sam bila za nagodbu međutim on je ostao pri svom.

Moram priznati da sam vrlo zbunjena cijelom situacijom.

Prvo: sad konstantona sudu spominje da stan u kojem živi nije u njegovom vlasništvu već njegove supruge?? Kakve to veze ima?

Drugo: bila mu je u izvidu soc. služba i navela da žive u lošim stambenim uvjetima.

Nisam bila u stanu no znam da je u pitanju derutni objekt, i da je sve malecno. Kako se to isto gleda??

Meni je malo muka jel ispada po tom da mi živimo kao carevi.

Stan od 50 kvadrata u solidnom stanju ali ja to mjesečno plaćam 3100 kn na još 27 godina.

:tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledajući sam iznos uzdržavanja, možda i jest niži od odgovarajućeg za tu dob i objavljenog kao minimalnog kojeg je dužan plaćati roditelj koji s djeteom ne živi, no ako sud procjeni mogućnosti niskima moguće je odrediti i manje ali ne manje od 50% tog iznosa ukoliko ima obvezu uzdržavati više djece. A naveli ste da ima i još jedno dijete sada.

 

Dalje, naveli ste i njegovu plaću od 6.000kn, na taj iznos doista ne bi trebalo koristiti mogućnost određivanja manje od minimuma za tu dob unatoč izmjenjenoj okolnosti koja bi mu to omogućila.

 

Naglašavanje da živi u spruginom stanu može biti dio onog prema čemu se sve procjenjuje mogućnosti roditelja, a osim svih primanja je i imovinsko stanje (naročito ako od nje može ostvariti dodatni prihod), ali i vlastite potrebe- ne sve što kome padne na pamet ali osnovno svakako jesu, pa tome u prilog i loši stambeni uvjeti na kojima bi očito morali poraditi, naročito radi drugog malenog djeteta (ona druga njegova roditeljska obveza).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

Gledajući sam iznos uzdržavanja, možda i jest niži od odgovarajućeg za tu dob i objavljenog kao minimalnog kojeg je dužan plaćati roditelj koji s djeteom ne živi, no ako sud procjeni mogućnosti niskima moguće je odrediti i manje ali ne manje od 50% tog iznosa ukoliko ima obvezu uzdržavati više djece. A naveli ste da ima i još jedno dijete sada.

 

Dalje, naveli ste i njegovu plaću od 6.000kn, na taj iznos doista ne bi trebalo koristiti mogućnost određivanja manje od minimuma za tu dob unatoč izmjenjenoj okolnosti koja bi mu to omogućila.

 

Naglašavanje da živi u spruginom stanu može biti dio onog prema čemu se sve procjenjuje mogućnosti roditelja, a osim svih primanja je i imovinsko stanje (naročito ako od nje može ostvariti dodatni prihod), ali i vlastite potrebe- ne sve što kome padne na pamet ali osnovno svakako jesu, pa tome u prilog i loši stambeni uvjeti na kojima bi očito morali poraditi, naročito radi drugog malenog djeteta (ona druga njegova roditeljska obveza).

 

Nisam baš najbolje shvatila :vrti:

da li njemu ide u prilog to što živi u lošim stambenim uvjetima??

Nekako mi je to sve bedasto.

On je u tužbi izjavio da imaju i on i žena svaki pojedinačno kredite po 2 000 kn.

Imaju i dva auta.

Kakve veze ima naše dijete sa njihovim stanom??

Ne tjeram mak na konac, mom djetetu je prije svega potreban otac i to od početka maksimalno podupirem ali ispada da tamo kamo ona ide a ide često nije adekvatno za boravak???

Ne mislim za tim ići ali tako ispada.

Mene ovo sve zbunjuje.

Može li mi netko odgovoriti što sa povratom preplačene alimetacije??

Nemam pojam kako to ide :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

TO ŠTO VAŠ BIVŠI SUPRUG ima dva automobila i plaća kredit za isti sud obično gleda ovako: vaše dijete treba jesti, piti, ići u školu,on se može voziti i autobusom.

 

To što živi u supruginom stanu, lošije kvalitete, opet ide više vama nego njemu u prilog, jer očito da vaš bivši suprug nije podstanar, pa nema dodatnih troškova u tom pogledu, dakle može više davati za alimentaciju.

 

ovo što pitate da li ćete morati vratiti pretplaćeni iznos alimentacije, da ali čisto sumnjam da će vam sud smanjiti alimentaciju na 920,00 kuna, bivši suprug ima predobre i previsoke prihode da bi plaćao alimentaciju tako malo.

 

ako ako do smanjenja dođe dogovorite se s suprugom da umjesto da vam sjeda na plaću odbije vam taj x iznos od budućih alimentacija, i njemu je to lakše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija