Jump to content

iz opće u profesionalnu


imported_nikša

Preporučene objave

@bare ... tvoj post mi je u potunosti nejasan, uistinu ne shvaćam što želiš reći... imaš ti nekih problema možda... podjeli ih sa nama slobodno, evo ja svoje nedoumice i probleme jasno i glasno pišem...

A glede bolesti i zdravlja, ne sudi da ti se ne bi sudilo...

A glede voljenja i ne voljenja, zapamti da je ljubav dar, a ne nešto što se ima po potrebi...

Sve dodatno ću ti rado elaborirati na PP, i tebi i drugima koje to interesira, a ovdje molim ako znate i želite napišite odgovor na problem odnosno pitanje...

 

 

HVALA SVIM DOBRONAMJERNIM LJUDIMA, A ONIM OSTALIM OPRAŠTAM!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nikša je napisao:

Bog! Interesira me da li je itko tražio promjenu opće nesposobnosti u profesionalnu i da li je to uopće izvodivo... kakav je postupak, valjda bi trebalo bit poboljšanje stanja... pitao sam pravnika u mirovinskom, samo me pogledo i rekao da se javim psihijatru :misli: ... HVALA!

 

Zemljane,jarane.Evo ovako bi ja to ako može.Ja sam dobio profesionalnu(iako je moj vještac iz hzmo,tražio opću).Svi koje sam pitao rekli su da mi to nisu smjeli mjenjati na drugom stupnju,nego samo eventualno postotak(vojno-civilno).

Ja sam naučio da se vraga za rep ne smije vući(i to još 91),

pa se nisam htio ni žaliti iako mi je i pravnik rekao da uzmem odvjetnika i da zaratim s njima.Kako ja stvarno jesam sjeban i nisam za nikakav posao meni bi opća dobro legla,a

neko ko je isto sjeban ali bi možda mogao nešto raditi bi

bio sretan s tom profesionalnom.Da li bi se mi mogli zamjeniti(recimo kod bilježnika zamjenimo rješenja i ovjerimo

te platimo i da to bude po zakonu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postovani kolega,nije mi jasno ste zelis zbog cega ti to treba,ovaj foru prate razno razni tipovi,udruge,drzavne sluzbe,i ovako je prevelika hajka na nas,a ispada da bi ti birao sta zelis,to neide tako,ako si dobio odmah opcu,sve je jasno,ako je bila prvo prof,onda si je trebao ostaviti,sta sam ti ja htio reci:pa nije ovo pijaca,sad bi malo ovo pa ono,a ako odjednom ti dodje do poboljsanja,iako to nisam kod nijednom ptsp cuo,sluzbeno,onda lijecnici dobivaju potvrdu da je ptsp izljeciv i eto njima razloga da nas jebu,samo to icekaju,kuzis sta hocu reci,malo sam natabletiran pa mi sva slova bjeze kao i recenice,neznam,neka se i drugi malo iskusniji i pametniji jave.pozdrav i nista osobno,ja gledam u globalu,moramo svi biti jednaki u ovom prokletom okruzenju i bolesti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gospodine ,ako može,bilo bi lijepo od vas da nam kažete ,kako ste ,hvala bogu uspjeli dobrano prizdraviti,vjerujem da bi mnogo naših kolega ,uključujuči i mene ,voljelo znati tu terapiju ,kako bi nam se poboljšalo zdravstveno stanje,iako ovo nije liječnički forum,molim vas ,pomozite i nama da ozdravimo,jer očito je ,po vašem pitanju ,da vam je puno,puno bolje ,nego onog dana kada ste dobili opču nesposobnost za rad.Unaprijed zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@bare i robi65 .... OPET VI OKOLO KOLE.... niste mi odgovorili na potrebito pitanje, ali postavljte nova, što bi neki rekli čačkate mecu... Pa da vam objasnim....

 

Kod vještaka HZMO-a sam bio prije neke 3 godine, i on je na osnovu medicinske dokumentacije napisao što je napisao, meni nije ništa rekao... sve se to vratilo iz Zagreba za neke 2 godine i ja sam u mirovini od ožujka 2009. općoj, ako vas baš intersira 50% - 50%...

 

Nažalost, zdravstvene tegobe imam i dalje, nije mi bolje, nisao ozdravio od mirovine, dapače... još mi je lošije zadnjih godinu dana, pogotovo psihički, depresivan sam, itd... I vidim i sam da rad pomaže kao terapija i tu počinje problem... Živim u gradu i nemam mogučnost bavit se nečim na svom, živi nas 5-ero, tri generacije u 45 kvadrata...

 

Pa ja pođem vani i nešto radim, nekom pomažem... a onda oni koji znaju da sam u mirovini gunđaju jer ko će mi danas vjerovat da rabim đabe, bez naknade...

 

Ja naprosto svoj rad želim legalizirat... možda za godinu- dvije neću moć radit ništa, ni sad ne bih mogao bit u normalnom radnom odnosu ali mogao bih radi 4 sata dnevno. ili možda 2 sata... i vjerujem da bi mi bilo bolje...

Znam da je sve to najlakše na crno ali to NE ŽELIM...

 

Prije mirovine sam bio 4 godine na bolovanju, prije bolovanja sam imao mjesećno,gledajući na razini godine, oko 11oookn neto (dodaci na plaću), na bolovanju (100%) sam primao oko 4500kn, a mirovina mi je nešto manja od toga i ne treba mi više... TREBA MI MALO MIRA I MALO VIŠE ZDRAVLJA...

 

Zato ako možete i znate pomozite... HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i mislio sam da je to u pitanju,vjeruj da je i meni taako a i vecini,ali neznam kako da to napravis,stvarno neznam,pravno gledajuci mislim da nije moguce,jedino da se odreknes mirovine ali to bi bilo katastrofa,covjece ,ja sam trazio da ostanem raditi ali djaba,kod mene su sada ovih dana umrla trojica branitelj 40-45 godina,svi od srca,znam da nije tema ali bojim se da cemo vecina tako,necu dalje,danas sam totalka,pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Porazgovarajte sa psihijatrom i pokušajte promijeniti terapiju (tablete) jer hipertenzija može biti posljedica psihičkog poremećaja,(promijeniti tablete prim.Iruzid,Irumed,Amonex ili neke druge tabletice), redovno mjerite tlak, možda za psihu Mizar ili Xanax, ali samo u dogovoru sa liječnikom i psih. specijalistom.

 

Ubi nas sve ova recesija (nekog više-nekog manje) stoga Nikša ne vrijedi se sekirati (samo ćete pogoršati svoje zdravstveno stanje).

 

Tablete Concor vjerojatno nisu dovoljne.

 

Možete pokušati nešto raditi i na ugovor o djelu međutim morate paziti da taj posao nema obilježja ugovora o radu.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

potpuno te nikša,razumijem.smatram da nas samo rad može izvuči iz ove jako nezgodne bolesti,mislim na ptsp.dijagnosticiran mi je daleke 1993,ali sam ga zanemario,i nakon rata ,1996 počeo raditi,nažalost danas imam trajnu promjenu ličnosti.zabranili su mi raditi,a dali prof.mirovinu na koju sam uložio žalbu.svaku godinu moram b kat.produživati,a ona mi je osnovno zanimanje.čak su mi objasnili da če mi je oduzetiako ove godine dođem sa istim dijagnozama.uz tablete nešto moramo raditi pa makar i pomagati drugima samo da zaboravimo probleme.mislim da smo bez rada gotovi,da čemo brzo propast.toliko od mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Porazgovarajte sa psihijatrom i pokušajte promijeniti terapiju (tablete) jer hipertenzija može biti posljedica psihičkog poremećaja,(promijeniti tablete prim.Iruzid,Irumed,Amonex ili neke druge tabletice), redovno mjerite tlak, možda za psihu Mizar ili Xanax, ali samo u dogovoru sa liječnikom i psih. specijalistom.

 

Ubi nas sve ova recesija (nekog više-nekog manje) stoga Nikša ne vrijedi se sekirati (samo ćete pogoršati svoje zdravstveno stanje).

 

Tablete Concor vjerojatno nisu dovoljne.

 

Možete pokušati nešto raditi i na ugovor o djelu međutim morate paziti da taj posao nema obilježja ugovora o radu.

 

;-)

 

...u potpunosti sam "pokriven" ljekovima za psihu, mirzaten, normabel, vaira... bio na dnevnoj prije dva mjeseca, medicina je odradila svoje, sad je "jebi" kako znaš i možeš...stanje konačno i bez mogućeg poboljšanja... psihoterapiju čekam od završetka dnevne, još nema slobodnih termina, a sam si sve manje mogu pomoći...

Dok sam radio bavio sam se malo radnim pravom i ugovorima, i koliko ja znam ako netko ima Opću nesposobnost za rad ne može nikako radit - ni vako ni nako, ni bez naknade ni za ljubav, jedino u okviru radne terapije koja mora biti "lječnićki pokrivena"...

No neka, kako je krenulo brzo će mi i poslovnu sposobnost ukinut pa se neću ni o ćem morat brinut... moćo ću se u miru nervirat... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija