Jump to content

zakon o denacionalizaciji


natasil

Preporučene objave

Postovani

Molim za pomoc,

Imam parcelu koja ja bila nacionalizirana , i koja nam se je povratila nakon 1999.Zemljiste smo koristili kao i moji zadnjih trideset godina .Sada smo utvrdili da moj otac je vlasnik 5/8 te parcele , 2/8 osmine je u vlasnistvu covjeka koji je umro prije 90 godina i cije smo parcele mi naslijedili, a 1/8 je u vlasnistvu njegova pokojna brata koji je vjerovatno nije ziv i zadnja adresa mu je u S.A.D.

Molim vas kako se zakonski moze ta parcela stavit u vlasnistvo 1/1 jer je dio okucnice koju mi koristimo vise od trideset godina

Hvala :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uspjeh je vratiti,pa zato svaka čast,koliko sam čitala,sudski tražiti razvrgnuće suvlasništva,ili tužbom protiv ostalih suvlasnika,mrtvi se mogu utužiti,ili pokrenuti ostavinsku,samo ne znam da li ti pokojni imaju potomaka i koja su njihova prava.ne znam da li je posjed i put do vlasništva,nadam se da je.mišljenja su oportuna,s jedne strane posjed,upisani je bio način da država nekome šalje porez,a sa druge strane put do vlasništva.moja pokojna majka je i umrla a da nije znala,a ne znam ni ja,zbog stavke u ugovoru sastavljene od vještog odvjetnika,da prodaje 1/3 knjižnog vlasništva,i 2 trećine vanjknižnog,ali da jamči da uživa u cjelosti,i da joj je kuća,do istine stara i u ruševnom stanju isplaćena u cjelosti,što bi značilo da i je ne znajući prodala cijelu kuću.i moji su u isti kuću ulagali,plaćali režije i sl.posjed,ali neupisani preko 40 godina.žena koja je kupila je znala šta kupuje,s njom neću imati problema,majka mi je umrla 2008., kuća prodana 2007. godine,ali ne znam da li ču imati imati problema s nekim od suvlasnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru,

Zaboravio sam napisat da je zemljiste vraceno

Mozda nisam dobro objasnio cijelu stvar .Naime ostala dva suvlasnika na toj parceli su odavno umrli.Oni nemaju potomaka uostalom od jednog suvlasnika moj otac je nasljednik njegove imovine jer je on skrbio o njemu prije 40 godina i ostavio svu njegovu imovinu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija