Jump to content

kako platiti vještaka


pelargonija

Preporučene objave

Nakon dobivenog otkaz muž je tužio poslodavca za neplaćen noćni, te rad nedjeljom i blagdanom(pekara). Pro vještačenje sudskovještaka platili smo 2000 kn ali nije ništaizvještačeno jer je trebalo biti napravljeno po poslodavčevoj dokumentaciji koju on nije dostavio. Dosuđenoje drugo vještačenje po iskazima svjedoka i izvještačena je cifra 90 000 kn bruto. Treba ponovo platiti vještaka ovaj put 2 400 kn koje mi nememo jer smo oboje nezaposleni i školujemo troje djece.Pravljene su tri odgode, možwe ih biti 303, para nema. Postupak je pokrenut prije godnu dana,prije institcije besplatne pravne pomoći. Zanima me što sad, mogu li predložiti sudu da se naplati od tuženika,pošto je evidentno da će izgubiti spor? Tko plaća našeg odvjetnika ako dobijemo sud?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na znam pretjerano o toj problematici, ali ono sto znam jest da odvjetnika placa onaj tko ga je angazirao. naravno, ukoliko dobijete spor (sto je ovdje izgledno), imat cete i sredstva za placanje odvjetnika. samim tim bi odvjetniku trebalo ici u prilog sto prije okoncati spor. sudske troskove (ukljucujuci i vjestaka, ako ga je angazirao sud), placa strana koja izgubi spor. ako ste prvi puta na svoju ruku angazirali vjestaka, trebali ste se dogovoriti s njim za placanje, ili, kako ste i napravili, placanje obavili sami. (samo mi jos nije jasno zasto ste ga platili ako niste dobili rezultat vjestacenja).

ja cak mislim da mozete u sudskom postupku zatraziti povrat tih sredstava (ali im nemate sto priloziti kao rezultat, jedini racun vjestaka).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pelargonija je napisao:

Nakon dobivenog otkaz muž je tužio poslodavca za neplaćen noćni, te rad nedjeljom i blagdanom(pekara). Pro vještačenje sudskovještaka platili smo 2000 kn ali nije ništaizvještačeno jer je trebalo biti napravljeno po poslodavčevoj dokumentaciji koju on nije dostavio. Dosuđenoje drugo vještačenje po iskazima svjedoka i izvještačena je cifra 90 000 kn bruto. Treba ponovo platiti vještaka ovaj put 2 400 kn koje mi nememo jer smo oboje nezaposleni i školujemo troje djece.Pravljene su tri odgode, možwe ih biti 303, para nema. Postupak je pokrenut prije godnu dana,prije institcije besplatne pravne pomoći. Zanima me što sad, mogu li predložiti sudu da se naplati od tuženika,pošto je evidentno da će izgubiti spor? Tko plaća našeg odvjetnika ako dobijemo sud?

 

ako je izvođenje dokaza vještačenjem bio vaš prijedlog, vi ga i plaćate.

 

ako sud presudi u vašu korist, tuženik vam je dužan platiti vještaka i troškove vašeg odvjetnika. vještaka svakako, a ako niste dosad plaćali odvjetnika, on će se naplatiti od parničnih troškova koje je dužan platiti poslodavac ako izgubi spor, a ako ste plaćali svaku radnju odvjetnika, onda ono što poslodavac uplati na ime troškova postupka pripada vama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija