Jump to content

novo vještačenje


pegi

Preporučene objave

uvijek možete ići na obnovu postupka temeljem pogoršanja bolesti,ali pošto nemate HRVI malo će ići teže -no mogučnost povečanja vojnog djela postoji (samim tim i mirovine)-sve zavisi od ratnog puta i vaše lj.dok.naravno i o raspoloženju vještaka 1.i 2.st.komisije

Ja bi išao da sam na Vašem mjestu ali mora se vidjet u lj.dok.pogoršanje bolesti a u dogovoru sa dr.OP i specijalistima....sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova je napisao:

...,ali pošto nemate HRVI malo će ići teže -no mogučnost povečanja vojnog djela postoji (samim tim i mirovine)-sve zavisi od ratnog puta i vaše lj.dok.naravno i o raspoloženju vještaka 1.i 2.st.komisije

Ja bi išao da sam na Vašem mjestu...

Ja bih na njegovom mjestu bio iznimno oprezan jer podnošenjem zahtjeva za određenjem novih prava iz mirovinskog osiguranja podnosi zahtjev za novo vještačenje ( naglašavam:radi se novo vještačenje ...) i ako po tom novom vještačenju (samo prijedlog vještaka...) ostvaruje prava dijelom ili u cijelosti po ZOPHBDR-a mora takav prijedlog (naglašavam:mora) ići na reviziju u Povjerenstvo i mora imati status HRVI-a ( priznat po drugostupanjskom rješenju, a ne nikakve formulacije ja sam u postupku ili čekam na presudu Upravnog i sl.), dakle ne pije vodu baš samo malo teže - bolje rečeno ne pije vodu uopće ...

Ako je u upitu pod pametno mislio na iznos mirovine tada neka si izračuna kolika bi mu bila sada mirovina po elementima: opća nesposobnost i čista "civilna" (u obrazloženju rješenja ima sve elemente - podaci i način izračuna tj. matematika,papir i olovka ...), te ako mu je veća od sadašnje koju prima onda ima smisla (ali opet pod uvjetom da dobije opću nesposobnost...)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav!hrvatski branitelj iz DR opća nesposobnost 50%-50% bez invalidnosti ,DVO,umirovljen 08.08.2006. sa mirovinom od 2965,07 kn,sada napokon dobio na dlp 30%invalidnosti na osnovu ptsp.kakve su mi sada mogućnosti?da li imam pravo na povećanje mirovine,ponovno vještačenje zbog pogoršanja bolesti,dionice ili šta već?hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hrvatski sam branitelj od 18.1.92 do 10.2.96.ratni put-dubrovačko bojiste,BiH-mrkonjić grad,glamoč,vareš,mostar.Isao sam na ljecjenje u OB Dubrovniku utvrđena mi je šifra F41.2,PTSP/F43.1.Tada mi je nuđeno bolovanje nisan ga uzea,(ali mi je rečeno ako mi se stanje pogorša da mu se ponovo javi predao sam tada zahtjev za HRVI,22.12.95.Ali pošto mi je zapovjednik bia u inozemstvu nisam dostavia cili ratni put.Dali iman ponovo pravo pokrenit postupak za HRVI.Molim da mi neko pomogne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija