Jump to content

diskriminacija


zlekic

Preporučene objave

Poštovani, hitno mi je potrebna pomoć i pravni savjet za člana obitelji zbog kršenja ljudskih prava.

U pitanju je disktiminacija i mobing koji se provodi nad XXX.

Što je moguće poduzeti u situaciji kada se postane predmet glasnog ismijavanja, kada takvo ponašanje kod zaposlenika inicira i potencira ravnatelj u ulozi poslodavca.

Što kada se se predstavkom obratite najvišem tjelu odgovornom za rad jedne institucije i saznate da se predstavka - konkretno žalba na provođenje natječaja, te primjedba na odgovor po žalbi pušta da kao pamflet kruži i daje na uvid čitanje i komentiranje zaposlenicima.

Što kada petnaestogodišnja praksa ignorancije dosegne kulminaciju na način da se zaposlenicima sugerira da "s njom ne razgovaraju". XXX je imatelj dvije sveučilišne diplome, s nagradom fakulteta kao najbolji student,preporukom fakulteta za zapošljavanje, položenim stručnim ispitom i unatoč svemu osoba čije molbe na natječaj u ustanovi gdje radi u dva u tri slučaja bivaju odbačene, bez intervjua ili testiranja.

strahujem za zdravlje xxx-

lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zlekić,

tak je. Kaj ćeju nama školovani ljudi z još tome dve diplome. Kaj ćeju nam najbolji študenti. Mi opće ne trebamo nikakve študente. Mi trebamo biti čim više neobrazovani tak da nas kojekakvi "čobani" moreju gaziti...ako bi se zaj...vali. Kad ovak nekaj pročitam...raspametim se. :psuje:

Vi ćete se obratiti odvjetniku koji se bavi radnim pravom. I to dobrom odvjetniku (ako neznate nikoga ja ću Vam reći kome na PM-u). Obratit ćete se i Udruzi "mobbing" na www.mobbing.hr. Ta je udruga u Zagrebu i ima svoje besplatne pravnike koji će vas savjetovati (uvijet je da ste član udruge). XXX,nikako nesmije dozvoliti da se dovede u situaciju u kojem bi mu se narušilo zdravlje. Mora smoći snage da uzvrati svim mogućim pravnimsredstvima. Nemre se bagra tak ponašat. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

XXX danas ima termin kod pravnika u Udruzi za sprječavanje MOBING-a, no mislim da je sud neizbježan. Obzirom da je to relativno novo područje i nema sudske prakse zanima me koji su to elementi na koje se treba pozvati u tužbi. Što se tiče odvjetnika,nema ga i trebat će preporuku.

Zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je nekome u tri navrata ignorirana kandidatura za određeno radno mjesto na način da je njegova molba odbačena, iako ispinjava sve navedene uvjete i više od toga, ako se ne varam to je stavljanje u neravnopravan položaj u smislu zapošljavanja i napredovanja.Ne trebam naglašavati da su novozaposleni primljeni ne preporukom struke već isključivo privatnom preporukom. Ako se XXX odriče sposobnost obavljanja poslova s visokom stručnom spremom ako se takv stav plasira kao diskrecijsko pravo poslodavca na više razine odlučivanja,ako se xxx i izravno i posredno upućuje da traži posao drugdje i nedvosmisleno mu se kaže da će uvijek biti boljih kandidata od njega a pri tom se radi o državnoj instituciji u kojoj je xxx zaposlenik 25 godina. Nije li to dskriminatoran stav poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U prvom slučaju nije podnesena žalba jer je xxx vješto izmanipuliran te mu je u usmenom razgovoru rečeno da će nakon skorog odlaska u mirovinu jednog od kolega imati mogućnost. To je bilo 2008. i bila je manipulacija usmjerena upravo da se izbjegne žalbeni postupak, nakon toga raspisana dva natječaja i molba xxx ponovo je ignorirana. Upućena je žalba, te primjedba na odgovor po žalbi od strane Upravnog vijeća koje se referiralo na zakonitost provođenja natječaja a kriteriji za odabir kandidata su u nadležnosti ravnatelja. Nisu se referirali na stavljanje u neravnopravan položaj u odnosu na druge kandidate, niti dali odgovor na propuste i toleriranje jednog ovakvog problema sada već dugi niz godina.

Radi se o samostalnoj jedinici čiji je suosnivač Vlada a financira se preko Ministarstva kulture. Više na žalost ne znam da li smijem reći radi zaštite idntiteta XXX koji je izuzetno nepovoljnoj situaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija