Jump to content

tužiti novine i osobu koja daje neistinite intervjue


strobo

Preporučene objave

8 godina se ime mojeg djeteta i moje spominje svaki put kada doticna javna ličnost ima intervju.

 

novinari koriste laž kako bi što bolje prodali priču.

 

javna osoba laže da smo mi bile najbolje prijateljice, jedva da se poznajemo, a krivi me za vlastiti razvod, u braku je imala više ljubavnika, iako tvrdi nikad niti jednog, te ističe svoju čednost i prevare svog muža, koje su isto tako laž

 

8 godina to trpim, misleći da i najmanjom reakcijom, zapravo dolijevam ulje na vatru...

sad mi je dosta, jer se time njenim izjavama promovira i njezina profesionalna djelatnost

 

želim podići tužbu i tražim pravog pravnika za to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

Ukoliko se navodi puno ime i prezime Vašeg malodobnog djeteta Vi ga imate pravo zaštititi.Mislim da to morate obaviti u roku od mjesec dana od dana objave u dnevnom tisku te sačuvati primjerak novina u kojima je objava za dokaz.O tim se detaljima možete informirati kod odvjetnika kojeg ćete angažirati.Smatram da je dobar odvjetnik jako bitan u rješavanju predmeta.

Poznajem osobu koja je imala slučaj s objavom imena i prezimena malodobnog djeteta,obratio se pravobraniteljici za djecu s dopisom-dobio odgovor od iste,angažirao odvjetnika,ali nažalost naši su sudovi jako spori u rješavanju predmeta.Predmet još nije okončan na sudu, mada je prošlo 4 godine.

U svakom slučaju želim da slučaj okončate na Vaše zadovoljstvo,te da se naoružate strpljenjem jer će Vam svakako trebati.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem se na odgovoru...

strpljenja imam, 8 godina sam čekala da to prestane u stilu Gandhijevog stava.

 

angažirala sam odvjetnika.zasada sam zadovoljna dogovorima.

 

davno sam se informirala i kod pravobraniteljice djece, no rečeno mi je da spominjanje imena naš zakon u žutilu to dopušta.???

 

na savjet advokata tražit ću demant( samo demant novina i novinara, nikako intervju samnom) u novinama, na isti bobmastičan način na koji je to i objavljeno, a ukoliko to ne učine, mogu prijeći na tužbu.

Isto upozorenje poslat ću i dotičnoj osobi, koja neistinu koristi u svoju promociju.

 

još jednom hvala puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Dopis koji je osoba koju poznajem dobila od pravobraniteljice za djecu navodi se čl.16 Zakona o medijima(NN 59/04),te je također navela Kodeks Časti Hrvatskog novinarskog društva.

Što se tiče demanta,nije mi jasno zbog čega Vi to morate uputiti,jer u slučaju osobe koju poznajem to je radio njen odvjetnik,mada demant od strane tog dnevnog lista nikad nije objavljen.

Ne znam da li imate pismeno od strane pravobraniteljice kad ste se informirali po pitanju svog problema ili Vam je to prenešeno usmeno.Ukoliko je to bilo pismenim putem tada i taj primjerak kopirajte pa ga uručite odvjetniku.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nažalost nemam nikakav dopis od pravobraniteljice. njen savjet bio je da to riješim mirnim putem, iako sam joj rekla da bi svako moje obraćanje toj osobi, koja govori neistinu, bio samo razlog da napadne još više.

 

priznajem da se moje dijete nikad nije spominjalo po lošem

no jest u kontekstu "zatrudnjivanja", "otela muža", "odgorvorna za raspad braka", te uz krajnju neistinu "da smo bile najbolje prijateljice" itd.

 

svakako će to učiniti odvjetnik, zatražiti da novine to oštro demantiraju.

 

ako imate još kakvu ideju kako da to što učinkovitije riješim, bit ću Vam jako zahvalna.

 

lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija