Jump to content

račun za troškove naplate potraživanja


kira

Preporučene objave

Dobila sam račun koji glasi:"troškovi naplate potraživanja"+ iznos s PDV. Nime, korisnik sam -Leasinga- zakasnila sam u plaćanju dvije rate,nakon izmirenog dugovanja,dobivam račun od isth koji glasi kako sam navela u početku teksta, dakle"troškovi naplate potraživanja".(opis usluge)

U privitku niti opisu samog računa nije specificiran trošak naplate, u čemu se on sastoji i tko je posredovao u naplati.

Ono što ja znam to je da je osoba..NN..dolazila na adresu vezano za plaćanje(bez dokumenta,punomoći,naloga,ništa joj nisam potpisala.....)i znam za tri telefonska poziva,drugo ništa da bi za ovu "uslugu" trebala platiti...2.337,00 Kn.

 

Dali je ovaj račun ispravan,gledajući računovodstvenu i poreznu ispravnost.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kira je napisao:

Dobila sam račun koji glasi:"troškovi naplate potraživanja"+ iznos s PDV. Nime, korisnik sam -Leasinga- zakasnila sam u plaćanju dvije rate,nakon izmirenog dugovanja,dobivam račun od isth koji glasi kako sam navela u početku teksta, dakle"troškovi naplate potraživanja".(opis usluge)

U privitku niti opisu samog računa nije specificiran trošak naplate, u čemu se on sastoji i tko je posredovao u naplati.

Ono što ja znam to je da je osoba..NN..dolazila na adresu vezano za plaćanje(bez dokumenta,punomoći,naloga,ništa joj nisam potpisala.....)i znam za tri telefonska poziva,drugo ništa da bi za ovu "uslugu" trebala platiti...2.337,00 Kn.

 

Dali je ovaj račun ispravan,gledajući računovodstvenu i poreznu ispravnost.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posrijedi je, prepostavljam, leasing društvo angažiralo factora za obavljanje usluge nepravog factoringa.

 

Factor je obavio svoju uslugu i izdao račun naručitelju usluge - leasing društvu. Leasing društvo, sukladno ugovoru o najmu zaračunava naknadu koja je iznosom jednaka njihovom trošku - rashodu po osnovi plaćene naknade factoru.

 

Za vas, kao najmoprimca, ta naknada leasing društvu predstavlja najamninu odnosno trošak najma.

 

Primjereno je da leasing društvo na svom računu navede da je to najamnina sukladno ugovoru temeljem korištenja usluge factora.

 

Računovodstveno i porezno je ok.

 

Pravno razmatrajući, pročitajte vaš ugovor o najmu, pa kontaktirajte leasing društvo ako smatrate da niste dužni podmiriti dug nastao tim računom i vratite im ga poštom uz dopis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijepo molim ako za "POMOĆ"-gosp.-ULTRA-

 

Vaš stav o tijeku ove "usluge" je o.k.,i ovaj tijek i pravono je utemeljeno na ugovoru i to je sve o.k., no račun za uslugu bilo koju ne može glasti samo na "TROŠKOVI NAPLATE POTRAŽIVANJA", zasigurno je ovo nedovoljno da bi se spomenti račun mogao priznati kao porezno priznati rashod bez dodatnih pitanja poreznog tijela.

Nadalje leasing društvo,trebalo bi predočiti u privitku računa ili na istom opisati, najmanje: tko je osoba-pravna ili fizička koja je posredovala u naplati, koji su to stvarni troško posredovanja i sl...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija