Jump to content

Hitno: koliki otkazni rok sam dužna odraditi?


modra

Preporučene objave

Poštovani,

 

Zamolila bih za hitan odgovor.

Zaposlena sam kod trenutnog poslodavca godinu i 2.5 mjeseca. Sad mi se pruža prilika da promijenim posao, s tim da je novom poslodavcu hitno da što prije počnem raditi. Trenutni ugovor je sklopljen na neodređeno vrijeme s početkom 08.02.2010., a u ugovoru stoji da je otkazni rok 10 dana u oba slučaja (dakle, neovisno dajem li ja otkaz, ili poslodavac otkazuje meni).

Iz Zakona o radu vidim da je za rad od preko godine dana u slučaju redovitog otkaza predviđen otkazni rok od mjesec dana.

Sad me zanima što je od ovo dvoje važeće: otkazni rok koji stoji u mom ugovoru, ili odredba Zakona o radu?

 

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi potpunog odgovora:

 

za radnika se uvijek primjenjuje povoljnije pravo... znači u ugovoru o radu vam stoji otkazni rok 10 dana dok je po zakonu o radu minimalni otkazni rok za trajanje vašeg ugovora 30 dana...

kada otkazuje radnik otkazni rok je 10 dana jer je to povoljnije za radnika..

kada otkazuje poslodavac otkazni rok je 30 dana jer je to isto povoljnije za radnika...

 

nadam se da je jasna logika...

 

napomena: otkaz mora biti u pisanom obliku...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jasno mi je, zahvaljujem! :-)

 

Pismeni otkaz sam već sastavila, sažeto i jasno. Danas trebam telefonski obavijestiti šefa jer je na putu, a otkaz ću poslati poštom preporučeno da se vidi pečat današnjeg dana, od kada teče.

Da li je to dovoljno? Eventualno ga mogu još uručiti i knjigovođi pa da se potpiše? Ili poslati šefu dodatno mailom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija