Jump to content

zvanje


josip58

Preporučene objave

Kolega stvar ti je slijedeća ako ideš u vojnu invalidsku mirovinu, znači sa statusom hrvi onda za čin višeg policajca dobivaš dva čina iznad toga i to je policijski inspektor, a za čin policijskog narednika dobivaš čin viši policijski inspektor, naravno to se odnosi kako već napisah jedino ako ideš u mirovinu sa statusom hrvi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darkoh je napisao:

viši policajac-pol.inspektor- čas.namjesnik

pol.narednik-viši pol.inspektor- satnik

 

uzima se zvanje za koje se ima položeno, nezavisno od radnog mjesta na kojem se radilo.

 

Da li ste sigurni u ovo što navodite????...da se za izračun "možda" ne uzima zadnje postavljenje tj. radno mjesto na koje je dotični bio raspoređen bez obzira na položeno zvanje...ukoliko nije radio na istome u vrijeme umirovljenja,,, te se sukladno tome vrši prevođenje policijskog zvanja u adekvatni vojni čin ???

 

Pravilnik isto tako pripadnicima MUP-a sa statusom HRVI utvrđuje zvanja kada isti odlazi u mirovinu i to:

 

policajac - viši policijski narednik

viši policajac - policijski inspektor

policijski narednik - viši policijski inspektor

viši policijski narednik - samostalni policijski inspektor

policijski inspektor - glavni policijski inspektor

viši policijski inspektor - glavni policijski inspektor

samostalni policijski inspektor - policijski savjetnik

glavni policijski inspektor - policijski savjetnik

policijski savjetnik - glavni policijski savjetnik

glavni policijski savjetnik - glavni policijski savjetnik

pripadnik pričuvnog sastava - viši policijski narednik

 

 

Policijska zvanja pripadnika MUP-a izjednačuju se sa slijedećim činovima pripadnika vojnih postrojbi:

 

policajac - desetnik

viši policajac - narednik

policijski narednik - nadnarednik

viši policijski narednik - stožerni narednik

policijski inspektor - časnički namjesnik

viši policijski inspektor - satnik

samostalni policijski inspektor - bojnik

glavni policijski inspektor - pukovnik

policijski savjetnik - brigadir

glavni policijski savjetnik - general bojnik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

više zvanje dobivate po riješenju koje ste imali a ne po položenom..a da je to tako znam jer su mene bez obzira na položeno zvanje viši policajac umirovili i priznali riješenje koje sam imao a to je policajac..desetnik..hrvi..stožerni narednik...žalio se na to i išao u mup u zagreb razgovarao sa načelnicom odjela za statusna pitanja i radno pravne odnose u mupu ista rekla da je mupova pravna služba zauzela stav da se za početno polazište prilikom umirovljenja uzima riješenje službe koje obnašate ,a ne položeno zvanje..na kraju sam htio da mi se pismeno očituju i tako je bilo..bez obzira na položeno zvanje nemam pravo na čin..i tako sam umjesto sa činom časničkog namjesnika umirovljen sa činom stožerni narednik...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam ja čuo od kolega , MUP prilikom odlaska u mirovinu podiže zvanje za dva gore, ako se ima status hrvi onda za još jedno, e sada tako je bilo .....da li je još uvijeki takva praksa ne znam i to su gledali koje najviše zvanje imaš položeno a ne na kojim si poslovima radio do umirovljenja....

 

Meni su dali zvanje višeg pol. inspektora što je prevedeno u vojni čin satnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za planinu,

prijatelju ti si oštečen.

moj primjer, imao sam položeno zvanje viši policajac, ali sam u trenutku odlaska u mirovinu zbog opoće nesposobnosti za rad radio na radnom mjestu za koje je propisano zvanje policajac i iste te oznake policajca sam i nosio.

prilikom odlaska u mirovinu, imam status hrvi, priznaju mi zvanje viši policajac i dobijam rješenje pol.inspektor, prevedno u vojno čas.namjesnik.

ne samo da se gleda položene, nego ukoliko si u vremenu do , mislim negdje 1996.g.g imao i rješenje o višem zvanju onda i to rješenje priznaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam šta da više napravim..položeno zvanje za višega policajca položio sam 2003 godine..i nisu mi to priznali..išao sam pismenim upitom prema mup-u gdje su rekli da nemam pravo na to zvanje prilikom odlaska u mirovinu..a tako mi je rekla teta i u mup-u...šta mi sada preostaje..a jesu cigani..svatko te gleda gdje god može zakinuti..od mupa do mirovinskoga..i sve na kraju moraš istjerati nekim tužbama...a ništa..budem sde ponovno posvetio tom pitanju..možda povesti neki spor..neznam..samo znam di god dojdem da čovijeka od pile..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma, ukoliko imaš status hrvi i ideš u mirovinu po zphbdr, zbog opće ili prof.nesposobnosti za rad, moraju ti priznati položeno zvanje.

nemoj to tek tako propustiti jer su svi koje ja znam dobili rješenje po položenom zvanju i ovo mi je prvi glas da to ne priznaju.

na ove iz mup-a nemoj previše polagati nade jer i meni nisu dali potvrdu da sam bio u spec.policiji, iako su u rješenju naveli da sam bio pripadnik jed.za posebne namjene 1991.g. ali nisam imao rješenje o rasporedu pa kao ne mogu dobiti potvrdu i time su me zaribali za jedan čin.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija