Jump to content

Prekid zastare/Naknade štete od American cards-a.


Hemera

Preporučene objave

Poštovani,

 

Molim pomoć. :)Buduci da vec satima listam po forumu i slicno ne mogu naci nigdje...

 

Kronologija događaja:

 

1. 2003 godine sam imala prometnu nesreću u kojoj sam stradala, obavila sam sve preglede, imam nalaze, nisam kriva, nisam imala alkohola u krvi ni urinu - znaci potpuno sam uredna.

 

2. 2004 godine smo podnijeli tužbu sudu, i postupak je okončan nagodbom 2009. godine sa osiguravajućim društvom osobe koja je skrivila nesreću.

 

3. Danas sam tek surfajući po American stranicama vidila da American svoje korisnike svih kartica osigurava odmah po potpisu ugovora - znači imam osiguranje i preko Americana.

 

Znam da je zastarni rok 3 godine, a u nekim slučajevima i 5 godina od nastanka, odnosno saznanja za štetni događaj. Isto tako znam da se prekid zastare računa s danom podnošenja tužbe, dok se isti nastavlja po okončanju postupka.

 

Interesira me sljedeće...

 

Je to - dal se taj prekid zastare odnosi i na American (budući da je riječ o istom štetnom događaju), ili se taj prekid podnošenjem moje tužbe odnosilo samo na osiguravajuće društvo osobe koja me udarila.

 

U principu me interesira da li ja imam i mogu li postići ikakvu naplatu od Americana.

 

Ujedno me interesira i da li imam ikakva prava po Zakono u zaštiti potrošača, jer korisnik sam American kartice preko 8 godina, a pojma nisam imala da sam osigurana i preko nje, i ne samo ja, nego ni odvjetnici - jer ni u jednom momentu me nisu pitali dal sam korisnik iste.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru. :)) :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osiguranje preko Americana imaju svi korisnici njihovih kartica, neovisno o tome dal kupuju karte ili ne.

To je drugi vid osiguranja na putu, neovisan o osnovnom osiguranju u slucaju nezgode.

 

Znaci - svi korisnici American kartica (bilo koje), imaju osnovno osiguranje u slucaju nezgode.

American Expres osobna kartica

 

Pogledati pod Pogodnosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija