Jump to content

Porez na promet nekretnina - Molim pomoć!


plavi31

Preporučene objave

Pozdrav, tijekom Kolovoza 2007 god. sam imao namjeru kupiti jednu nekretninu, sa vlasnikom je sklopljen ugovor o kupoprodaji temeljem kojeg sam imao pravo uknjižiti se kao vlasnik nekretnine a što sam i učinio te sam imao obvezu po ishodovanju kredita, nekretninu i platiti.

 

Kako nisam uspio ishodovati kredit, nekretninu nisam platio niti kupio iako je i dan danas upisana na moje ime a ovdje i nastaju problemi.

 

Nakon obavijesti da mi je kredit odbijen, o tome sam obavijesto prodavatelja te se isti obvezao riješiti raskid ugovora i povratak vlasništva u prethodno stanje a što do dan danas nije napravio.

 

Tako da sam dobio neki dan riješenje o ovršnom postupku zbog neplaćenog poreza na promet nekretnina koja nije moja u stvarnim okolnostima.

 

Odlaskom na Poreznu upravu mi je doslovce rečeno "Žao nam je ali porez morate platiti bila nekretnina vaša ili ne!" Pa jel itko normalan vidi da ovdje nema zdrave logike? Ili samo ja to vidim? Da platim nešto što nije moje?

 

Nadam se da imate kakvo pametno rješenje ......Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

plavi31 je napisao:

Ovdje tražim pravno sredstvo i zakonsku osnovu da to riješim a ne nesuvisle komentare.

 

Dajem ti najbolji mogući savjet. To nije nesuvisli komentar.

 

Plati porez i šuti.

 

Zemljišna knjiga je dokaz vlasništva.

Po zakonu, dok se nekretnine ne odrekneš, ili sudskom odlukom bude drugačije odlučeno, ti si vlasnik nekretnine.

 

Taj 'bivši' vlasnik je totalni idiot kad je dopustio da upišeš vlasništvo.

Dužan si mu novac za stan. Obavjestio si ga da ne možeš platiti. On novac ne potražuje. Postoji mogućnost zastare tog potraživanja ( puno ovisi i o tome kako je sročen taj ugovor).

 

 

Ugovor si mogao raskinuti unutar godinu dana od sklapanja bez plaćanja poreza.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a ako bivši vlasnik čeka dvije do tri godine i tužbom traži isplatu po ugovoru .

tražit će i zakonske zatezne kamate 14%/godišnje.

super isplativa štednja.

 

razgovaraj sa bivšimvlasnikom i dogovorite se da tužbom traži isplatu ugovorene cijene ili poništenje kupoprodajnog ugovora.

 

ako sud donese rješenje da je ugovor poništen zbog nemogučnosti ispunjenja

moguče tražiti povrat poreza (ako je uplaćen)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

 

 

ako sud donese rješenje da je ugovor poništen zbog nemogučnosti ispunjenja

moguče tražiti povrat poreza (ako je uplaćen)

 

Nisam baš siguran, ako je novi vlasnik već tri godine upisan u z.k.

 

I sumnjam da bi se 'pravi' vlasnik usudio potraživati išta osim svog stana.

Da traži lovu i kamate? Plavi31 može reći da je isplatio cijelu svotu, ili bar dio. Kako dokazati da to nije istina? Reci iskreno, bi li mu ti vjerovao da je prepisao stan 'na lijepe oči', a druga strana tvrdi da je platila?

 

Da sam ja na mjestu tog prodavatelja, bio bi sretan da mi plavi31 'vrati' stan, a ja da nadoknadim i porez i kamate, i dodam još malo na sve to.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znaci ja sam uglavnom pusiona. porez moram platiti za nekretninu koja realno nije niti ce biti moja. neki dan sam u poreznoj podnio zahtjev za obnovu postupka jer su ipak nastupile bitne cinjenice koje utjecu na donosenje tog poreznog rjesenja. Iako su me i tamo uvjeravali da ja to moram platiti bez obzira na sve, ja sam ih upitao neka mi izdaju potvrdu da sam platio porez i da je ta nekretnina moja pa reko onda nema problema. da dobijem nekretninu za 3.000€ mislim da je sasvim prihvatljivo ....hihihi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija