Jump to content

student servis- krivo uplaćen novac na žiro račun!!hitno


Keti28101

Preporučene objave

Pozdrav, molim Vas za jednu informaciju, dakle situacija je slijedeća, radim preko sc-a, dakle oni mi uplaćuju plaću na žiro račun u banci. prošli mjesec su gospođe u sc-u napravile grešku i zabunom su na moj račun uplatile tuđi novac..ja nisam odmah reagirala na to ( ruku na srce, tko će se bunit ako ima viška novca), računajući s tim da će se one javiti ako je pogreška njihova. I uistinu se gospođa javila danas ( skoro mjesec dana poslije) i sva nabrijana na mene, kao da sam ja napravila grešku, počela mi se derat da ja moram vratiti novac i kak sam ja to mogla dić ako znam da nije moje i šta ti ja znam. uopće nije bilo upitno vraćanje tog novca, ali njen način i ton su me raspizdili pa me sad samo zanima, pravno gledajući tko je tu zapravo kriv i tko bi mogao na..ebat, pošto se ona meni prijeti s nekakvom tužbom kao od banke ako ja sutra ne vratim novce, jer sam ju samo zamolila da to pričeka do petka jer ne mogu jednostavno radi posla to stić obaviti. Uglavnom je ona kao javila u banku da je novac krivo uplaćen i da su oni u banci pripremili sve papire i izjavu kojom se ja odričem tog novca jer nije moj, i kao da je to pripremljeno za sutra ujutro i ako se ja sad ne pojavim da će meni banka pisati tužbu. Znači mene zanima, gledajući pravno, koje su moje obaveze, dužnosti i prava u ovakvim slučajevima spram student servisa i spram banke? Da li mene banka u ovom slučaju može za bilo šta tužiti? Meni to kao laiku izgleda tako da su se tete fino zeznule i sad ih je trta da će morat iz svog džepa isplatiti novac, ja nisam nikoga pokrala ni ništa slično, i čini mi se da je to moja dobra volja da li ću vratiti novac ili ne, a ne vidim kakve banka ima veze s tim, čini mi se da se oni opet s tom izjavom koju bi ja trebala potpisati normalno žele ograditi od tužbe što su nekome skinuli lovu s računa..možda nisam u pravu , zato Vas molim da mi netko čim prije to sa pravnog gledišta pojasni, ja sam čitala ugovor o žiro računu sklopljen s bankom i ugovor s sc-om i ni u jednom ni u drugom se ne objašnjavaju obaveze koje nastaju kada se dogode ovakvi slučajevi uzokovani ljudskom nepažnjom i pogreškom! hvala unaprijed :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gospođa se preplašila i to s razlogom - pogriješila je i snositi će odgovornost - nije lijepo što se derala na vas , ali to je tipična reakcija preplašene osobe - vas nitko ne može prisiliti da odete potpisati izjavu -

s obzirom da ste potrošili novac koji nije vaš bilo bi lijepo od vas da se pokušate dogovoriti s njima da vam odobre neki razuman rok za povrat istoga - a što se tiče banke - oni neće nikada biti na gubitku - ili će se naplatiti od vas ili od svoje službenice - pozdrav

 

:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru! Ma ja sam podigla novac s računa, ali ga nisam potrošila i nije problem u vraćanju istog, dapače radi moje osobne moralne odgovornosti i savjesti prema studentu koji je ostao bez svog novca radi njihove nepažnje , ionako ću vratiti novac, jedino me naljutio nastup gospođe u sc-u po kojem sam ja ispala bezobrazna i neodogovorna radi nečeg što su same zeznule i još mi kaže da jel ja nikad nisam čula da ljudi zabunom uplate novac na tuđi račun, kao to je svakodnevna i normalna stvar :blabla: ...pa kad malo bolje razmislim ljudi koji rade takav posao i isplaćuju plaće bi trebali biti pažljiviji i ne bi tako nešta trebali smatrat normalnim i uobičajenim, i uz to da im treba mjesec dana da uoče vlastitu grešku mislim da dovoljno govori o njihovoj profesionalnosti i odgoovrnosti. pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav svima,

evo i meni se dogodila slična stvar.

Ovaj i prošli mjesec na tekući račun moje supruge stigla je uplata iz HZZO-a. Nema neke pravne osnove po kojoj bi nam trebala stići neka naknada ili bar ne znamo za nju, tj. nemamo neki dokument koji bi nam to potvrdio (porodiljni ili sl.). Pretpostavljamo da je riječ o grešci njihove službenice.

Što sad učiniti? S obzirom da nam je jako poznata činjenica da je njihov rad obilježen velikom šlampavošću, neodgovornošću i bahatošću, ne želim te novce samo tako vratiti i nikom ništa i još platiti kamate za nečiju šlampavost.

 

Da li sačuvati novce sa strane i pričekati da se neko javi pa onda reagirati? Kolika je zastara za takvu vrstu potraživanja?

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija