Jump to content

zastara riješenja o ovrsi


scuki

Preporučene objave

molim pomoć!1998g sam posudio novce od privatne osobe(kamatara).nisam veatio i osoba me tužila.20.10.2000g presuda je postala pravomočna.u dva navrata sam vratio dio novca a preostali smo dio dogovorili da ću vratiti u ratama kao kredit.to je funkcioniralo do prošle godine u osmom mijesecu kada je njezin odvijetnik pokrenuo ovrhu na moju plaću.u prijedlogu ovrhe njezin odvjetnik je naveo da sam platio sano njegove troškove postupka a o mom povratu glavnice ni riječi iako sam kod tog istog odvijetnika platio i troškove i dio duga za što imam njegovu potvrdu.ja sam uložio žalbu na sud ali do danas ništa,pitanje!u kojem roku sud treba riješiti žalbu na ovrhu,i što će se desiti sa postupkom kada u desetom mijesecu prođe deset godina i nastupi zastara.ako ja promijenim posao što se dešava sa riješenjem o ovrsi?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izvrsenje je pokrenuto blagovremeno, u roku propisanom zakonom, i njegov protek nije vise vremenski ogranicen, dok se povjerilace ne namiri sa svojim potrazivanjem. Vasi prigovori stoje i oni ce se rjesavati, medjutim, nemojte vise racunati na "zastaru".

 

2. Rjesenje o izvrsenju bi trebalo okoncati kod drugog poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po Zakonu o obveznim odnosima .

 

Uračunavanje kamata i troškova

Članak 172.

Ako dužnik pored glavnice duguje i kamate i troškove, prvo se namiruju troškovi, zatim kamate i napokon glavnica.

 

dok ne otplatš kamatui trošak nemožeš otplatiti glavnicu.

dužnik nemože odrediti redosljed plaćanja duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru.poznate su mi te činjenice međutim brine me što u riješenju o ovrsi ovrhovoditelj nije naveo da sam već uplatio određeni iznos pa sada moj poslodavac treba skinuti s moje plaće kompletan iznos s kamatama te če nakraju iznos otplačenog duga biti 40 posto veći od stvarnog duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija