Jump to content

nasljedstvo mama očuh


brkabr

Preporučene objave

poštovani moja majka živi u stanu sa mojim očuhom ,zajedno odkupljuju taj stan,očuh nema dijece ali ima sestru i dva brata,pitanje-očuhova sestra želi preko advokata da njezin brat prepiše svoju polovicu stana na njezinog sina s time da se moja mama s time pismeno složi.

 

koja su tu prava moje mame a i moja prava kao njezinog sina i što da radimo.?? :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Vi ste nasljednik Vaše majke , a Vaša majka s osnova bračne stečevine ima pravio na 50% stana .Ako suprug Vaše majke umre prije nje , tada je ona jedini nasljednik.Očuh ne može raspolagati čitavom svojom imovinom i ostaviti nećaku ,jer nužni dio njegov pripada Vašoj majci.

Bilo bi dobro da Vaša majka ne potpisuje ništa .Vaša majka bi trebala zaštititi interese svojih nasljednika ,a ako oćuh želi osigurati nećaka tada bi trebalo u interesu pravednosti osigurati i Vas i to na način da se sklopi ugovor o podjeli imovine-nasljedstva za života čl.106 ZON.Tom podjelom se trebaju složiti svi nasljednici

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija