Jump to content

ugovor o dosmrtnom uzdržavanju


brkabr

Preporučene objave

ugovor o dosmrtnom uzdržavanju je napravljen i ovjeren kod j.b.ali nije se išlo na upis vlasništva u zemljišne knjige ,primatelj uzdržavanja je još živ,

pitanje-1-dali se ugovorena prava mogu upisati bilo kada ,za 5,10...godina(porez na nekretninu je plaćen).

-2-dali primatelj uzdržavanje može napraviti isti ugovor sa drugom osobom i dali se ta osoba može upisati u z.k.nekretnine ako to nije učinila osoba koja je isti ugovor napravila prije,i što radit u tom slućaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kod ugovora o dosmrtnom uzdržavanju, prijenos imovine u pravilu treba slijediti u vrijeme sklapanja ugovora i to bi bilo najbolje u ovom slučaju. bez obzira šta je primatelj uzdržavanja još živ, prijenos vlasništva se radi odma po sklapanju ugovora, u tome i je svrha samog ugovora za razliku od onoga o doživotnom.

da se nebi desilo ovo iz slučaja pod 2., prijenos vlasništva se obavi odma!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala !!

radi se o stanu u stanbenoj zgradi gruntovno je vlasnik udarnik firma koja više ne postoji a etažiranje stana nije napravljeno.

koliko sam uspio shvatiti prvo bi trebao napraviti etažiranje stana pa onda dalje ???

pitanje-dali i TKO mi može to sve učiniti pošto o tome nemam pojma a neznam kome da se obratim tj.ako krivo popunim bilo koji formular vrtit će me u krug a to žrlim izbjeći pa vas stoga molim za preporuku :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je stan vlasništvo firme(iz druge bivše republike) koja ne postoji tada je stan ustvari vlasništvo Republike Hrvatske.

stan je trebalo otkupiti od RH.

upis vlasništva nečete moći obaviti zato što samo vlasnik može otuđiti imovinu.

 

ugovorom o dosmrtnom uzdržavanju

pružatelj uzdržavanja ništa ne dobija.

tražite povrat poreza.

ugovor nije proveden.

 

kome se plaća najam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Imam jedno pitanje i nadam se da će mi netko moći odgovoriti. Napravljen je Ugovor o dosmrtnom uzdržavanju. U Ugovoru piše da uzdržavana osoba može svaki tren ukinuti taj Ugovor (zahtjevala je da se to unese, znači jednostrani prekid Ugovora). Dali ona to može učiniti unatoč tome što se Uzržavatelj držao svega navedenog u Ugovoru i ima svjedoke za to?

Dali se Uzdržavatelj može sudski boriti protiv toga jer je preuzeo sve obaveze na sebe i izvršava sve kako je navedeno u Ugovoru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija