Jump to content

Vjencanje u Makedoniji


Tryme

Preporučene objave

Pozdrav , imam par pitanja u vezi vjencanja sa makedonskim drzavljanom u republici makedoniji.

Naime zanima me koje sve dokumente trebam , i negdje sam procitala da moj decko (koji je makedonac) treba poslati meni u hrvatsku putovnicu , rodni list i potvrdu da nije bio u braku , pa me zanima dal je to istina i ako je dali te dokumente treba prevesti na Hrvatski (i dali to on radi u MKD ili ja U Hrvatskoj) i zanima me zasto to treba slati ako se planiramo vjencati u Makedoniji ...

Zaboravih napisat Hrvatica sam .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slično iskustvo sa jednom drugom državom:

ja sam morala prikupiti dokumente kao što je rodni list; zatim potvrdu o slobodnom bračnom stanju te potvrdu da "protiv mene nije pokrenuta istraga niti pokrenuta optužnica koja je stala na pravnu snagu, niti je izrečena nepravnomoćna osuđujuća presuda za kaznena djela za koja je zapriječena kazna zatvora ili novčana kazna". Sve to uredno prevedeno od strane sudskog tumača te ovjereno u dotičnoj ambasadi u našoj zemlji. Tek sam s takvim papirima ušla u tu zemlju gdje sam sklapala brak, naravno uz ovjerenu fotokopiju pasoša i one stranice gdje je pečat kad sam ušla u tu državu i sve to radi sklapanja braka u njihovoj zemlji s njihovim državljanom.

A onda, kad se vjenčate u Makdeoniji, pretpostavljam da ćeš taj makedonski vjenčani list donijeti u Hrvatsku, i tu ga dati nekom sudskom tumaču da ga prevede na hrvatski i kao takvog (uz zamolbu matičnom uredu) predati da se taj brak prizna i u Hrvatskoj. To je što se vjenčanja tiče. Ako planirate ostati živjeti u Makedoniji, onda je potrebna još neka procedura kod makedonskih nadležnih organa (boravišna viza i sl.)....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija