Jump to content

Dionice HRVI


davor3107

Preporučene objave

  • 3 tjedna kasnije...

Za mene:

 

- Dat zahtjev s 2. stup.rješenjem III/2007.

- III/2010. tražili mi konačno rješenje-poslano

- 20.04.2010., teta kaže da će biti sve gotovo za oko mjesec dana http://www.legalis.hr/uploads/icon_wink.gif

 

- 29.05.2010. Poštom došlo rješenje o 12 dion. Atlantske plovidbe d.d. i 81 dion. Jadroplov d.d.

 

HRVI 40% trajno, nominalna vrijednost 8800 DEM = 32.760,00 Kn,

a stvarne - tko zna ?

 

-07.06.2010. poštom došao PIN - konačno gotova priča nakon par godina čekanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nilda je napisao:

Za mene:

 

- Dat zahtjev s 2. stup.rješenjem III/2007.

- III/2010. tražili mi konačno rješenje-poslano

- 20.04.2010., teta kaže da će biti sve gotovo za oko mjesec dana http://www.legalis.hr/uploads/icon_wink.gif

 

- 29.05.2010. Poštom došlo rješenje o 12 dion. Atlantske plovidbe d.d. i 81 dion. Jadroplov d.d.

 

HRVI 40% trajno, nominalna vrijednost 8800 DEM = 32.760,00 Kn,

a stvarne - tko zna ?

 

-07.06.2010. poštom došao PIN - konačno gotova priča nakon par godina čekanja.

 

trebaš to odmah prodati jer dionice padaju pogledaj na ovoj stranici http://limun.hr/main.aspx?id=18 ja sam dionice od Jadroplov d.d. proda kad su bile po 180 kuna a sad pogledaj koliko su

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

planina je napisao:

ma više ih neču ni zvati..svaki put kada nazoveš pošalji novo riješenje..bit če..to je vaše pravo.ma sada sam joj rekao da mi netrebaju dati ništa..ebeš ovu državu..

 

Ej, prijatelju ! Nisi odustajao ni pred četnicima, pa nemoj ni sada. Budi uporan, ne tražiš milost, tražiš svoja prava, a administracija je samo još jedna mina, još jedan uspon, još jedan rov,...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo mog slučaja pa se pokušajte orijentirati:

Predao sam prvi zahtjev za dionice u trenutku kad mi je prvi put postalo pravomoćno rješenje DLP (privremeno naravno). To je bilo u 3. mjesecu 2007. U ožujku ove godine rješavali su moj predmet i dobio bih dionice ali u tom trenutku nisam imao važeće rješenje DLP jer mi je predmet bio na komisiji. Prije mjesec i pol dana dobio sam to rješenje i kad je postalo pravomoćno (mjesec dana po primitku) odmah sam ga proslijedio u Fond no TRENUTNO NEMA DIONICA za raspodjelu ali gospođa mi je ljubazno rekla da sam odmah na redu za dodjelu.

Lijep pozdrav svim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nilda je napisao:

Za mene:

 

- Dat zahtjev s 2. stup.rješenjem III/2007.

- III/2010. tražili mi konačno rješenje-poslano

- 20.04.2010., teta kaže da će biti sve gotovo za oko mjesec dana http://www.legalis.hr/uploads/icon_wink.gif

 

- 29.05.2010. Poštom došlo rješenje o 12 dion. Atlantske plovidbe d.d. i 81 dion. Jadroplov d.d.

 

HRVI 40% trajno, nominalna vrijednost 8800 DEM = 32.760,00 Kn,

a stvarne - tko zna ?

 

-07.06.2010. poštom došao PIN - konačno gotova priča nakon par godina čekanja.

 

prijatelju a kako ih prodati,dobio sam pin pa me zanima naćin na koji da ih prodam

pozzzz :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova je napisao:

Pitanje:Rješenje da imam pravo na bespl.dionice temeljem hrvi dobio sam prije cca prije 2 mjeseca,pin nisam dobio još...kolko treba čekati na pin?Koga ili na koji broj nazvat za isti? Hvala.

 

Dobio si rješenje , a dali si dobio dionice ( da li ti piše koje dionice )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova je napisao:

piše...atlanska plovidba,jadroplov i slobodna dalmacija (dobre,srednje ,loše.)

.......no vratimo se na moje pitanje; kolko se čeka pin i koga nazvati da vidim di je zapelo?Hvala. :misli:

 

 

nazovi PF sa ovih brojeva niže objavljenih i oni će te uputiti. HPF ne izdaje pin .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predao sam zahtjev za dionoce u veljači 2010 te nakon 7 mjeseci ajd da čujem u kojoj je fazi moj predmet.

Imao sam što i čuti,kaže mi gospođa da obrađuju još 2007 te da se ove godine ne nadam ali kad mi je rekla da se ne nadam ni iduće sve lađe su mi potonule dublje od marijanske brazde.

Sada čitam ovdje da ljudi čekaju po TRI GODINE,majko mila što je previše to je previše.Stvarno me bacila u totalni OUT.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hitman9 je napisao:

Predao sam zahtjev za dionoce u veljači 2010 te nakon 7 mjeseci ajd da čujem u kojoj je fazi moj predmet.

Imao sam što i čuti,kaže mi gospođa da obrađuju još 2007 te da se ove godine ne nadam ali kad mi je rekla da se ne nadam ni iduće sve lađe su mi potonule dublje od marijanske brazde.

Sada čitam ovdje da ljudi čekaju po TRI GODINE,majko mila što je previše to je previše.Stvarno me bacila u totalni OUT.

 

Obično se čeka ( od podnošenja zahtjeva ) od oko 2 do 2,5 godina

to bi bilo ajmo nazvati " normalan rok " u kojem su do sada dodjeljivali dionice.

 

U ponekim slučajevima zna biti nešto kraće oko 2 godine ali i nešto duže oko 3 - 3,5 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

evo vam se ponovno obracam svezi udjela dionica na 20 posto stalno.poslao u 2. mj.ovjereno rijesenje sa klauzulom.odgovor nisam nikako dobio,od fonda.molim pomoc,vise mi je puna kapa.proslo je 10.mj.kome se obratiti.zvao na one brojeve,koje je stavio netko od branitelja.moze li mi netko konkretno odgovoriti.sad smo pri kraju 2010.g.ili ce biti ujija vuk magarca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

aman je napisao:

evo vam se ponovno obracam svezi udjela dionica na 20 posto stalno.poslao u 2. mj.ovjereno rijesenje sa klauzulom.odgovor nisam nikako dobio,od fonda.molim pomoc,vise mi je puna kapa.proslo je 10.mj.kome se obratiti.zvao na one brojeve,koje je stavio netko od branitelja.moze li mi netko konkretno odgovoriti.sad smo pri kraju 2010.g.ili ce biti ujija vuk magarca.

 

Mogli ste zaključiti po dosadašnjim napisanim postovima da se iste dionice čekaju od 2 do 3 godine od dana podnošenja zahtjeva za istima.

 

Ako vam je prošlo 10 mjeseci, znači još nekih 2 godine čekanja vam je ostalo ( možda ali možda koji mjesec bude i prije tih 2 godine ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@@@@ Poštovani kolega Kompa. Zašto? i opet zašto tako dugo ako imam trajni hrvi več 1,5 god.i predo zahtjev krajem 2009.Sve je jasno ko dan,ali u čemu je "kvaka"?

Prateči burzu,dionica ima,samo treba dobra volja od nadležnih,da ih sad ne nabrajam koji su kompetentni (upravni ,nadzorni odbor itd...)

ajd budi mi pozdravljen sa svim ostalim istinskim raniteljima :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec je napisao:

@@@@ Poštovani kolega Kompa. Zašto? i opet zašto tako dugo ako imam trajni hrvi več 1,5 god.i predo zahtjev krajem 2009.Sve je jasno ko dan,ali u čemu je "kvaka"?

Prateči burzu,dionica ima,samo treba dobra volja od nadležnih,da ih sad ne nabrajam koji su kompetentni (upravni ,nadzorni odbor itd...)

ajd budi mi pozdravljen sa svim ostalim istinskim raniteljima :palac:

 

Imaš trajno RVI i u tome je"problem" . Prvo rješavaju nas koji nemamo trajno . Poslao zahtjev za dionnice prošle godine . Dobio rješenje , pin , lovu i sve potrošio . A kakva je to logika da idu tim putem (prvo ono koji namaju trajno) zaista ne znam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

Draganec je napisao:

@@@@ Poštovani kolega Kompa. Zašto? i opet zašto tako dugo ako imam trajni hrvi več 1,5 god.i predo zahtjev krajem 2009.Sve je jasno ko dan,ali u čemu je "kvaka"?

Prateči burzu,dionica ima,samo treba dobra volja od nadležnih,da ih sad ne nabrajam koji su kompetentni (upravni ,nadzorni odbor itd...)

ajd budi mi pozdravljen sa svim ostalim istinskim raniteljima :palac:

 

Imaš trajno RVI i u tome je"problem" . Prvo rješavaju nas koji nemamo trajno . Poslao zahtjev za dionnice prošle godine . Dobio rješenje , pin , lovu i sve potrošio . A kakva je to logika da idu tim putem (prvo ono koji namaju trajno) zaista ne znam

 

pop84

 

kada si predao prošle godine i jesi li provjeravao i gdje ?

 

ja sam predao prošle u 9.-om mjesecu..........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

strikan je napisao:

pop84 je napisao:

Draganec je napisao:

@@@@ Poštovani kolega Kompa. Zašto? i opet zašto tako dugo ako imam trajni hrvi več 1,5 god.i predo zahtjev krajem 2009.Sve je jasno ko dan,ali u čemu je "kvaka"?

Prateči burzu,dionica ima,samo treba dobra volja od nadležnih,da ih sad ne nabrajam koji su kompetentni (upravni ,nadzorni odbor itd...)

ajd budi mi pozdravljen sa svim ostalim istinskim raniteljima :palac:

 

Imaš trajno RVI i u tome je"problem" . Prvo rješavaju nas koji nemamo trajno . Poslao zahtjev za dionnice prošle godine . Dobio rješenje , pin , lovu i sve potrošio . A kakva je to logika da idu tim putem (prvo ono koji namaju trajno) zaista ne znam

 

pop84

 

kada si predao prošle godine i jesi li provjeravao i gdje ?

 

ja sam predao prošle u 9.-om mjesecu..........

 

ja sam činimi se u 8 mj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

Imaš trajno RVI i u tome je"problem" . Prvo rješavaju nas koji nemamo trajno . Poslao zahtjev za dionnice prošle godine . Dobio rješenje , pin , lovu i sve potrošio . A kakva je to logika da idu tim putem (prvo ono koji namaju trajno) zaista ne znam

 

Nema tu logike i pravila. Imam isto privremeno predao sam u 10. mj. 2008 godine i do današnjeg dana osim što mi se vratila povratnica da su zahtjev zaprimili nisam dobio ni slova odgovora od nadležne institucije, a dionice ? -nema još ni D od dionica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Ako netko moze dati savjet.

 

Stvar je sljedeca:

Rodak dobio trajno invalidnost 11.11 ove god.30% trajno.

Negdje u 7mj.2007 (dok je jos imao 20% privremeno) predao zahtjev za dodjelu dionica...

 

U 1mj.ove godine dobiva obavjest da dostavi slj:

ovjerenu presliku drugostupanjskog rjesenja (konacnog i pravomocnog) te presliku jmbg.te presliku OIB-a.

 

Posto je rjesenje RVI-a dobio tek sada... otisao je u ured drzavne uprave da mu ovjere tj.stave "klauzulu pravomocnosti" kako su naveli ovi iz fonda za privatizaciju :vrti:

I sada mu gospoda u uredu drzavne uprave govori da mu oni to mogu ovjeriti tek nakon tri mj. tj.da mora proci tri mj.od dobivanja rjesenja da bi ono postalo pravovaljano :misli:

Sada meni nije jasno ako je rok za zalbu na dobiveno rjesenje 30dana.zasto ovi u uredu cekaju tri mj. :misli:

 

Da li se njemu sada isplati jednostavno odnijeti na svoju ruku ovo rjesenje drugostupanjske i te preslike koje traze bez te ovjere???

Ili cekati tri mj.i onda opet pitaj Boga koliko...

 

Ako netko moze pojasniti ili mozda sl.primjer iz "prve ruke"

Unaprijed Vam zahvaljujemo :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jučer sam dobio obavjest od firme u kojoj imam dionice HRVI.

Isplačivat će dividendu ali samo preko žiro računa po nekakvom novom zakonu.Znači treba otvorit žiro račun poslat im kopiju ugovora i broj računa te kopiju osobne.

Eto šta su pametno smislili kako da nam od te crkavice otkinu komadić za naše drage banke(da su bar hrvatske).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni je napisao:

Jučer sam dobio obavjest od firme u kojoj imam dionice HRVI.

Isplačivat će dividendu ali samo preko žiro računa po nekakvom novom zakonu.Znači treba otvorit žiro račun poslat im kopiju ugovora i broj računa te kopiju osobne.

 

 

 

 

 

Prijatelju bitno je samo da dobiješ barem nešto,ja imam dionice od sladorane i hotela medena pa nikada ništa od nekakve dividende,više od 5 godina očekujem tako nešto ali uzalud,vrijednost samo pada.Čije dionice si dobio"ako nije tajna" :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

freed

 

Ovo su dionice od LAVČEVIĆ d.d. i one su pale sa 1600kn lani a sada oko 250kn.Dividendu su mi plačali preko tekučeg računa do ove godine i nije bilo nikakvih problema.

Ali pazi sad zašto bez problema kad može i drukčije,evo citat.

 

Dana 01.srpnja ove godine,stupio je na snagu Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o porezu na dohodak (NN 80/10).Člankom 27. tog Zakona,određeno je da se dividende dioničarima isplačuju na žiro-račun,za razliku od dosadašnje prakse isplate dividende na tekuče račune dioničara.

 

Problem je u tome šta moram otvarat žiro-račun za malu dividendu,dali če biti isplačea iduče godine pitaj boga a održavanje tog računa moram plačat sjelo išta ili ništa.

Eto zakona da nam zakomplicira (a banke uzmu koju mrvicu)život.

Tekuči račun ima svako,čemu još jedan nego da banke zarade.

 

Najvjerojatnije neču ni otvarat taj račun nek se j.bu,ja neču propast bez te crkavice ali neče ni banke zarađivat na meni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi je napisao:

altea je napisao:

Dečki pozz.imam trajno 20% pa me zanima koliki je to otprilike iznos .Ako može odgovor.Hvala :vrti:

 

 

 

za 20% invalidnosti dobiješ 18 500 kn nominalne vrijednosti

 

nominalne 18 500 kn da ...a pitanje je koliko je to tržišne vrijednosti?,moj slucaj je da su dionice vrijedile na dan dobivanja cca 9000 kn,tj.duplo manje,naravno da zavisi sve i koje dionice dobijete,ali ova situacija u HR,nista nije obečavajuće....totalna pusiona,....neki bi rekli bolje išta nego ništa,ali ja ne mislim tako! :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija