Jump to content

problemi sa poslovođom, što napraviti?


nicols

Preporučene objave

Supruga mi je zaposlena u novoj firmi, na određeno, 1 mjesec (probni rok). Na predhotdnim poslovima radila je u trgovini i iam poprilično iskustvo kao trgovac (cca 10 godina), te par godina iskustva kao voditeljica jedne poslovnice (foto studio). U novoj firmi je poptpuno drugačiji asortiman robe. Voditeljica poslovnice je ne želi uvesti u posao. Kaže da joj se neda objašnjavati i da ona nju pita kad nešto nezna. Na svako pitanje odgovara vrlo šturo, često proturiječno, a neki puta ne želi uopće odgovoriti. Izmišlja razno-razne greške djelatnika, stalno postavlja nova "pravila" te se ponaša prema djelatniku u stilu "ti bi to trebala znati", "kako to neznaš, ja sam mislila da ti imaš iskusva...", i dalje ne želeči ništa objasniti... Voditeljica čak ne dopušta drugoj djelatnici da joj išta pomogne, kao "nemate vi što razgovarati, morate pitat mene ako neznate" Uglavnom, odnos je nikakav, psihičko maltretiranje. Što učiniti?

 

Žaliti se nadređenima ?(to bi bili voditelj prodaje i direktror tvrtke, koji su sa suprugom obavljali razgovore prije zapošljavanja, i koji su o njoj stekli dobro mišljenje prilikom tih razgovora)

 

Problem je u tome što nadređeni vjerojatno neznaju kakva je ta voditeljica prema svojim podređenima, oni vjerojatno vide samo ono što im ona prezentira. A ako se ovako nastavi, bojim se da će voditeljica nakon mjesec dana dati negativnu ocjenu za daljni rad (novih 2 mjeseca na pdređeno)... a, opet, radu u ovakvim uvjetima je skoro pa nemoguć.

 

da napomenem da je supruga otišla iz stare firme zbog toga što ju je iscrpljivalo putovanje na posao (cca 60 km), i da je ovo jedini normalan posao koji smo uspjeli naću u zadnjih godinu i pola dana (situacija u klc. županiji je katastrofalna što se tiće ponude radnih mjesta).

 

što da se radi? pomagajte!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nicols,

nije bilo potrebno da otvaraš dvije teme.

Dakle prema situaciji a ona za tvoju suprugu nije dobra,najbolje je (a i sam si to uočio) da traži novi posao. Ugovor na određeno sa trajanjem od jednog mjeseca je bez vezna stvar. Niti se radnik može u to vrijeme uklopiti (naučiti nove artikle,sagledati specifičnosti posla)a i glupost je da poslodavac očekuje da će radnik pohvatati sve konce ako vewć nije radio baš sa takvim robama. Dakle ako nema volje od druge strane,poslodavčeve iluzija je očekivati da ćew tu biti obostrane koristi. Kaj možeš, možeš se požaliti poslodavcu na postupke šefice,no nisam siguran da će to dati ploda.

Kaj se tiće naknade sa Zavoda,tvoja je supruga prekinula radni odnos u bivšoj firmi sporazumom.To će reći da njezin radni odnos nije prestao protiv njezine volje nego uz njezinu suglasnost a ovo će opet reći da ,pošto je Zakonodavac zaštitio u socijalnom smislu radnika samo u slučajevima kada je ugovor prekinut protiv njegove volje i kad za prekid on nije kriv nema pravo naknade sa zavoda. Nažalost.

Zato je potrebno da kad se prekida radni odnos,voditi računa o načinu na koji će se to "odigrati". U budućnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na savjetima!

 

cigo1 je napisao:

 

Kaj se tiće naknade sa Zavoda,tvoja je supruga prekinula radni odnos u bivšoj firmi sporazumom.To će reći da njezin radni odnos nije prestao protiv njezine volje nego uz njezinu suglasnost a ovo će opet reći da ,pošto je Zakonodavac zaštitio u socijalnom smislu radnika samo u slučajevima kada je ugovor prekinut protiv njegove volje i kad za prekid on nije kriv nema pravo naknade sa zavoda. Nažalost.

Zato je potrebno da kad se prekida radni odnos,voditi računa o načinu na koji će se to "odigrati". U budućnosti.

 

Ne kužim baš ovaj dio.

Ona je trenutno zaposlena i kod sadašnjeg poslodavca ima ugovor na određeno vrijeme. Mislim da tu nema veze stari poslodavac i sporazumni otkaz kod njega?

 

Dakle, kad ovaj trenutni odgovr istekne, ona nema pravo na nikakvu naknadu sa zavota za zapošljavanje??? čudno mi je to malo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nicols je napisao:

Hvala na savjetima!

 

cigo1 je napisao:

 

Kaj se tiće naknade sa Zavoda,tvoja je supruga prekinula radni odnos u bivšoj firmi sporazumom.To će reći da njezin radni odnos nije prestao protiv njezine volje nego uz njezinu suglasnost a ovo će opet reći da ,pošto je Zakonodavac zaštitio u socijalnom smislu radnika samo u slučajevima kada je ugovor prekinut protiv njegove volje i kad za prekid on nije kriv nema pravo naknade sa zavoda. Nažalost.

Zato je potrebno da kad se prekida radni odnos,voditi računa o načinu na koji će se to "odigrati". U budućnosti.

 

Ne kužim baš ovaj dio.

Ona je trenutno zaposlena i kod sadašnjeg poslodavca ima ugovor na određeno vrijeme. Mislim da tu nema veze stari poslodavac i sporazumni otkaz kod njega?

 

Dakle, kad ovaj trenutni odgovr istekne, ona nema pravo na nikakvu naknadu sa zavota za zapošljavanje??? čudno mi je to malo...

 

Ključno je pitanje ovdje na koji način je vašoj supruzi prestao prethodni ugovor o radu (sporazumom, otkazom, ako da otkazom - kojom vrstom otkaza), i koliko već dugo radi kod novog poslodavca (ako sam dobro shvatio, tek je zaključila ugovor na određeno i on je na dva mjeseca, odnosno je li odmah nakon prestanka ugovora kod starog poslodavca prešla raditi kod novog?).

 

O odgovru na ova pitanja ovisi odgovor na pitanje bi li vaša supruga imala pravo na naknadu sa biroa ako joj se ugovor ne produži.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija