Jump to content

Otkaz kao tehnoloski visak, isplati ili plati


mikka

Preporučene objave

Topli pozdravi :)

 

Dakle molio bih za malo pomoci oko mojeg slucaja.

 

Radio sam 2 god na neodredeno i dobio otkaz prije 2 mj kao tehnoloski visak.Poslao sam poslodavcu zahtjev za otpremninu prije mj i vise dana ali nije nista odgovorio.

 

Poslodavac mi duguje bustu za cijeli mjesec i 4 dana godisnjeg u zadnjem mjesecu sto sam radio.

 

Stvarno sam pokusavao na korektan nacin primiti otkaz i ispostovati sve sto mi je postavljeno kao i otkazni rok, no izgleda da poslodavca ne zanima uciniti isto.

 

Mene zanimaju neke stvari:

 

1.

Kako izaci na kraj sa otpremninom koju sam zatrazio preporuceno postom? da li ide tuzba ili?

 

2.

Posto sam otpusten kao tehnoloski visak citao sam da kod zaposljavanja ljudi mene prvog mora zvati natrag(u zadnjih 6 mj)? ako je to istina i ako je istina da je zaposlio sada nekog prije nego je mene zvao, kakve su posljedice za njega, sto mogu uciniti, tuziti ga, poslati inspekciju?

 

3.

Poslodavac isto tako ne isplacuje placu u punom iznosu na banku nego drugi dio na ruke, kako da mu posaljem inspekciju, trebam li znati dan kada ide drugi dio ili to oni sve saznaju?

 

 

To je to zasada cega se mogu sjetit sve, ako jos nesto mi klikne rado napisem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-Bilo bi dobro da ste mu podnjeli zahtjev za zaštitu prava u roku od 15 dana od dostave odluke kojom je povrijeđeno vaše pravo odnosno od saznanja za povredu prava..ak niste ostaje vam mogućnost suda..

-Što se tiće drugog pitanja tu mu pošaljite inspekciju rada..kazna za to mu je između 31000-60000kn..zaprijetite mu da ce te mu poslati inspekciju ako vam ne isplati otpremninu..

-a za ovo 3 pitanje nisam siguran..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mikka

dne odgovora dao ti je mario.Treće: također u ZZP-u navedi isplatu u kešu koji si zakinut te da ćeš isto također prijaviti sudu. Poslodavac je također u prekršaju jer uzbjegava platiti svoje obveze za što ga slijefdi primjerena kazna ukoliko se daokaže da je tome tako.

Dakle ti imaš solidne temelje da "utjeraš" svoj dug. Narovno ako ti je poslodvac pametan jer u protivnom tvoj će dug biti ništa prema onom kaj buš mu "skuho".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ne ide dogovorno mislim da se može prijaviti i na policiju pa ako se državno odvjetništvo zainteresira za isplatu na ruke može da bude ajme samo neznam koje su posljedice za twebe jer moraš potpisati prijavu!ali koliko znam kada se oni uvale onda je to malo drugačije nego inspekcija rada kojoj puno toga može promaći !i ti od toga nemaš korist to ti je kao osveta!! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima...

 

1.poslao sam mu zahtjev za zastitu prava u roku 15 dana ali nije odgovorio, takoder sam mu poslao preporuceno i imam papiric cuvam da se vidi.

2.zanima me ako mu posaljem inspekciju kako oni to ispitaju, jer naravno da nece nista naci ako ovi sakriju,zna li netko kako to ide?

3.ne znam kako to ide s policijom, malo cu se raspitati za sve.imam od tetke prijateljicu koja radi u sindikatu pa cu vidjeti sve s njom najbolje.

 

4.e da, zanima me, on je meni u otkaznom ugovoru napisao da mi daje 9 dana godisnjeg, kakva je to fora, jel ga mogu tuziti za to? mislim da imam pravo na 19 dana najmanje, eventualno sam iskoristio 2 il 3 dana odmora sto mi se pisalo kao godisnji. ?

 

Ne zna on uopce sta ga ceka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što vam nije odgovorio je njegov problem..glavno da ste vi njemu poslali zahtjev za žaštitu prava..tako će vam biti lakše doći do vaše otpremnine putem suda jer ste poštovali postupak koji je za sud važan..

-što se tiče godišnjeg-pravo na puni godišnji stječete nakon 6 mjeseci rada..ako niste iskoristili godišnji imate pravo na naknadu za neiskorišteni godišnji.I to ste trebali navesti u zahtjevu za zaštitu prava.

-a način na koji inspekcija radi neznam ni sam..al nije jednostavno ukloniti neke stvari,tako da vjerujem kad bi mu inspekcija došla da bi ipak nešto pronašli..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mikka je napisao:

Hvala na odgovorima...

 

1.poslao sam mu zahtjev za zastitu prava u roku 15 dana ali nije odgovorio, takoder sam mu poslao preporuceno i imam papiric cuvam da se vidi.

2.zanima me ako mu posaljem inspekciju kako oni to ispitaju, jer naravno da nece nista naci ako ovi sakriju,zna li netko kako to ide?

3.ne znam kako to ide s policijom, malo cu se raspitati za sve.imam od tetke prijateljicu koja radi u sindikatu pa cu vidjeti sve s njom najbolje.

 

4.e da, zanima me, on je meni u otkaznom ugovoru napisao da mi daje 9 dana godisnjeg, kakva je to fora, jel ga mogu tuziti za to? mislim da imam pravo na 19 dana najmanje, eventualno sam iskoristio 2 il 3 dana odmora sto mi se pisalo kao godisnji. ?

 

Ne zna on uopce sta ga ceka.

 

vodite računa da nakon što je njemu protekao rok od 15 dana za odgovor na ZZP, vi imate 15 dana za tužbu. Zakasnite li s tužbom, sud će je odbaciti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija