Jump to content

korisnik lesinga(kao obrtnik) - pitanje


HIM

Preporučene objave

Imao sam obrt koji sam zatvorio prije par mjeseci.Sada sam isplatio zadnju ratu osobnog vozila koje sam uzeo prije 5 godina na svoj obrt - operativni leasing.Sada me zanima kako dalje ako vozilo ostavljam sebi jer ja sam korisnik lesinga(kao obrtnik) a vlasnik je leasing kuća.Predao sam zahtjev za isplatu jamčevine ali ja moram na nju još platiti PDV.Da li mogu vozilo prepisati na sebe kao fizičku osobu ili na nekog trećeg.Koja je procedura ako ide na mene ili na treču osobu jel moram napraviti kupoprodajni ugovor ili izdati si R-1 račun,da li moram ići na policiju sa prometnom dozvolom...

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vlasnik vozila je leasing društvo. Po isteku ugovora o najmu, a ovisno o ugovorenome možete vi otkupiti vozilo ili netko treći (dakle, ovisi što piše u ugovoru). Ako ćete otkupiti vozilo od leasing društva, ono vam izdaje račun s PDV-om (kupoprodajni ugovor). PDV ne možete odbiti jer više niste obrtnik. Leasing društvo svoju tražbinu temeljem prodaje vozila prebija s jamčevinom. Razliku vi plaćate njima ili obrtnuto. S računom idete na policiju. Niste dužan platiti porez 5% jer ćete platiti PDV 23%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija