Jump to content

Ima jedno raskrižje u Zagrebu.....


Jack_Butler

Preporučene objave

Riječ je o križanju ulice Kneza Branimira, Osječke ulice i ulice I. Trnava.

 

Moje pitanje glasi:

Kada je crveno svjetlo za ulicu Kneza Branimira, a zeleno za Osječku i I. Trnava, tko ima prednost ako vozilo koje ide iz Osječke ulice skreće LIJEVO u ulicu Kneza Branimira, a vozilo koje ide iz ulice I. Trnava ide ravno u Osječku ulicu. Semafor koji se regulira smjer kretanja iz ulice I. Trnava nalazi se nekoliko desetaka metara prije samog ulaza u križanje te prije željezničke pruge (vlak nije bitan jer onda svi semafori trepću žuto), a na samom ulazu u raskrižje se nalazi znak "STOP". Da li taj znak obvezuje vozilo koje ide iz ulice I. Trnava bez obzira što je pred nekoliko metara krenuo na znak zelenog svjetla. Da li mora propustiti vozilo koje ide iz Osječke i siječe njegov pravac kretanja dok on zadržava svoj smjer kretanja?

 

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u trenutku kada na raskrižju semafor upravlja prometom znak Stop koji spominete nema funkcije i rvnate se po pravilu lijevog skretača ,oboje imate zeleno svijetlo i vi kao lijevi skretač dužni ste propustiti onoga koji zadržava smjer kretanja.Znakovi i obveze koje iz njih proizlaze vrijede kada semafor radi na trepćuem žutom režimu rada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

saboter ti je odgovorio na pitanje, ukoliko postoji semafor koji je u funkciji zaboravi na prometne znakove. bacio sam oko na križanje na google earthu i ne znam zašto bi vozilo iz Trnave moralo propustiti ono iz Osječke. Vozilo iz Osječke bi imalo prednost jedino ako postoji kakva dopunska zelena strelica, s time da bi onda vjerovatno za vozila iz Trnave već bilo upaljeno crveno. Križanje kao svako drugo - vozilo koje skreće na križanju u lijevo dužno je propustiti vozila koja zadržavaju smjer kretanja ravno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 12 godina kasnije...

Kako može neki semafor prije željezničkog prijelaza regulirati izlazak na Branimirovu desetak metara nakon tog prijelaza?

Stop ne vrijedi kad je na istom mjestu kao i semafor, a tamo je zebra i znak stop neposredno pri izlasku na Branimirovu. Semafor bio pa prošao, a zebra i stop su nova situacija.

Vozio sam danas tamo po prvi put. To nisu normalni ljudi radili. Suludo je da i desetak godina poslije inicijalnog pitanja to i dalje stoji na tako ogromnom i prometnom raskrižju kao da je sve normalno.

Semafor mora biti tamo gdje je i skretanje, skupa sa stopom i zebrom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , meferne je napisao:

Kako može neki semafor prije željezničkog prijelaza regulirati izlazak na Branimirovu desetak metara nakon tog prijelaza?

Stop ne vrijedi kad je na istom mjestu kao i semafor, a tamo je zebra i znak stop neposredno pri izlasku na Branimirovu. Semafor bio pa prošao, a zebra i stop su nova situacija.

Vozio sam danas tamo po prvi put. To nisu normalni ljudi radili. Suludo je da i desetak godina poslije inicijalnog pitanja to i dalje stoji na tako ogromnom i prometnom raskrižju kao da je sve normalno.

Semafor mora biti tamo gdje je i skretanje, skupa sa stopom i zebrom.

Taj semafor je za to križanje, a postavili su ga tamo gdje je iz razloga da auta ne bi stajala na željezničkoj pruzi. Sve su ti dobro objasnili, vozila iz Osječke koja skreču lijevo u Branimirovu moraju propustiti vozila iz I Trnave koja zadržavaju smijer kretanja. Često prolazim tim križanjem i zadivljen sam koliko vozača ne poznaje prometna pravila i propise (općenito svuda u prometu).

upravo sad, esigente je napisao:

Taj semafor je za to križanje, a postavili su ga tamo gdje je iz razloga da auta ne bi stajala na željezničkoj pruzi. Sve su ti dobro objasnili, vozila iz Osječke koja skreču lijevo u Branimirovu moraju propustiti vozila iz I Trnave koja zadržavaju smijer kretanja. Često prolazim tim križanjem i zadivljen sam koliko vozača ne poznaje prometna pravila i propise (općenito svuda u prometu).

Kada je semafor u funkciji, prometni znakovi nisu, oni su tu da reguliraju prvenstvo prolaska kroz križanje kada semafori ne rade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija