Jump to content

Otvaranje obrta- prodaja nakita (bižuterije)


Tinkerbella

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Pregledala sam cijeli forum i puno toga sam saznala. No, nažalost nema puno baš o ovoj vrsti obrta.

Uglavnom, dobila sam zanimljivu priliku da unajmim kiosk/štand u jednom shoppingu centru u zagrebu te sam razmišljala o prodaji bižuterije.

 

Imam nekoliko pitanja:

1. budući da imam nekoliko prijateljica koje rade nakit ali nemaju obrt, kako bih mogla prodavati njihov nakit? hoću reći, budući da ga ne mogu kupiti od njih da li postoji neki drugi način? npr. ugovor o djelu pa one dobivaju proviziju a ja im kupujem perlice i ostalo na račun obrta?

 

2. da li se nakit može naručivati s ebay-a? budući da se radi o uvozu i da opet nema računa?

 

3. da li je moguće otvoriti obrt kao sestrinsku firmu ili firmu-kćer unutar d.O.o.?

 

4. koja bi bila klasifikacija za ovaj obrt? recimo da uzmem prodaju, proizvodnju i uvoz nakita?

 

5. za prodaju na kiosku bih uzela studentice, preko studentskog ugovora. ako mi možete reći nešto bitno u vezi toga.

 

6. po struci sam ekonimistica, da li mi je potrebna trgovačka škola? da li to mogu onda riješiti preko doškolovanja ili nešto slično?

 

Ispričavam se na gnjavaži i unaprijed hvala na odgovoru!

:-):-):-):-):-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tinkerbella je napisao:

Pozdrav svima!

Pregledala sam cijeli forum i puno toga sam saznala. No, nažalost nema puno baš o ovoj vrsti obrta.

Uglavnom, dobila sam zanimljivu priliku da unajmim kiosk/štand u jednom shoppingu centru u zagrebu te sam razmišljala o prodaji bižuterije.

 

Imam nekoliko pitanja:

1. budući da imam nekoliko prijateljica koje rade nakit ali nemaju obrt, kako bih mogla prodavati njihov nakit? hoću reći, budući da ga ne mogu kupiti od njih da li postoji neki drugi način? npr. ugovor o djelu pa one dobivaju proviziju a ja im kupujem perlice i ostalo na račun obrta?

 

2. da li se nakit može naručivati s ebay-a? budući da se radi o uvozu i da opet nema računa?

 

3. da li je moguće otvoriti obrt kao sestrinsku firmu ili firmu-kćer unutar d.O.o.?

 

4. koja bi bila klasifikacija za ovaj obrt? recimo da uzmem prodaju, proizvodnju i uvoz nakita?

 

5. za prodaju na kiosku bih uzela studentice, preko studentskog ugovora. ako mi možete reći nešto bitno u vezi toga.

 

6. po struci sam ekonimistica, da li mi je potrebna trgovačka škola? da li to mogu onda riješiti preko doškolovanja ili nešto slično?

 

Ispričavam se na gnjavaži i unaprijed hvala na odgovoru!

:-):-):-):-):-)

 

 

1) zasto ne bi mogla kupiti od njih ? pa postoji kategorija otkupa.na isti nacin kao sto otkupljuju stare knjige, zlato, kako autokuce otkupljuju automobile moze se otkupljivati i bizuterija..

 

2) kupis na ebayu pa otkupis sama od sebe.kad i dok postoji papirnati trag otkup je dokaz o porijeklu robe a od koga je (ot)kupljeno to nikoga ne treba biti briga

3) ne. jer tvrtka ne moze biti u vlasnickoj strukturi obrta.

4) zagooglaj NKD

5) napravis uUgovor , na isti placas obveze i to je to..svaki knjiigovodja zna

6) vjerojatno da.znaju u podrucnom uredu za gospodarstvo..netrebas doskolovanje jer ti ne nedostaje obrazovanja vec trebas diplomu trgovca tj.razliku ispita i prekvalifikaciju. obidji webove narodnih ucilista.kod njih za par tisuca kn i 100tinjak sati mozes postati astrolog sa upisom u radnu knjizicu :-)pa nevidim razloga zasto se ne bi moglo i prodavač..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija