Jump to content

GPP u Osijeku i Zgb-u II dio


anonimno

Preporučene objave

Točno, ovi u Rijeci i Splitu su počeli fantazirati, i to samo sa nama iz Osijeka i kolegama iz Zagreba.

 

Usput poruka profesoru Uzelcu i Diki.. Nije samo Osijek bio problematičan, recite koliko se je studenata iz Zagreba prebacilo u Rijeku i Split zbog vas i vašega gpp a.? Daleko više nego nas iz Os.. doduše i više ih... ali proporcionalno ako gledamo, daleko više je ljudi iz Zagreba...

 

Ljudi su kuleri i uglavnom puni novaca, pa ih ne brine mnogo to prebacivanje iz Zg. za R.i S., baš im je fino popiti kavicu na moru prije ispita...

Ali ima i nas koji radimo i krvavo plaćamo taj faks...

 

xxxxxx xxxxxxx

 

 

post editiran

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve je isto. uzelac je tamo, a sad je počela dolaziti i garašićka nakon dužeg izbivanja. koliko sam čitao u novinama, na natječaj se javio dr.sc. Babić, odvjetnik iz Vinkovaca, no o njegovom (ne)primanju na osječku katedru gpp-a odlučila je komisija u sastavu: dika, uzelac, belaj. tako je bar pisalo u novinama kad je počela cijela frka oko prebacivanja OS studenata u RI. To je posljednji natječaj za docenta ili profesora koji je meni poznat. kad će i hoće li biti novi - ne znam. prije bih rekao da neće - bar ne u dogledno vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije baš bilo kako se priča, ali jedna velika većina nas koji smo se prebacili u Rijeku i Split smo položili gpp. Kod Kunšteka smo uglavnom padali na ovrhi! gotovo smo svi iz prve ili druge prošli zpp.. Sada smo svi sretni i vratili se u Osijek i Zagreb gdje riješavamo diplomske radove.. Neki kolege koji se nisu uspjeli prebaciti i koji daleko više i duže uče gpp, nažalost još nisu prošli kod Uzelca.. to je realnost i ne zna se gdje je kraj.

Kako smo čuli, prof. Uzelac ni milimetar ne popušta svoje kriterije, sve je isto.

 

Na usmenom još nekako, ako padneš, ah, znaš da nisi znao pa se ne možeš ni buniti, ali stvarno je sporan taj pismeni.. Imate primjere testova, koje možete riješavati, trenirati.. na www.gpp net

Izbaci vam da li ste prošli..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Prof. Uzelac je dobar profesor koji puno daje pa i tolko ocekuje natrag. Stvar je u tome da je vecina studenata jako los student koji ne znaju nit im se da nesto naucit. Najvaznije im je nacelo ekonomicnosti: dati ispit sa sto manje ucenja. Kolko je studenata dalo ispit kod prof. Uzelca? Puno. Ocito je moguce, druga je stvar da ocjenu trebas zaraditi.

Nije na nasem faksu to jedini problem. Samo sto su se na medicini studenti pobunili da im prof. ne pruzaju dovoljno i da zele jos vise uciti. Naravno bilo je onih koji su rekli da nek sute, da zele bezveze vise raditi.

Prof. Uzelac je jedan od profesora koje se ne mora tjerat da rade sa studentima.

 

Studenti, posebno medicina i pravo moraju uzeti u obzir i svoju drustvenu odgovornost. Nakon faksa cemo imati mnogo odgovornosti i posao koji pacijentima, klijentima moze jako promjenit zivot i ako ga lose i ako ga dobro obavimo.

 

Studentica, 23. godine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije istina da je većina studenata loša jer bi imali problema i sa svim ostalim ispitima,ne možeš reći da su studenti 4.god. i apsolventi (kad najćešće polažu recimo gpp) loši,pa zaboga ne bi dogurali do toga. Isto tako slažem se da su medicina i pravo humana zanimanja i nose velike odgovornosti,ali ne slažem se da se sustav studiranja uopće može usporediti,medicina je u prednosti.S jedne strane imate više rokova,kolokvija i s timu vezi više mogućnosti polaganja ispita,prakse,ono što uče mogu zamisliti,vizualizirati...a s druge strane na pravu puno toga nedostaje,ostaju ti samo predavanja koja su rijetko do kraja provedena i količina građe koju si prinuđen položiti u "jednom dahu",sve je apstrakcija i nije štreberski faks što je predrasuda većine koji nisu ni bili na pravu,nema prave prakse,a na medicini prolaze sve odjele,aktivniji su,puno više dobiju na faksu...i većina ih završava u roku,prosijek studiranja je kraći nego na pravu,nema smisla

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uf.. ovdje se vodi prava intelektualna raspravica...

Naučiti gradivo.. vrlo lijepa i korisna stvar, nema što. Međutim, gdje ćemo to svoje usvojeno znanje koristiti. ??

Javila sam se na nekoliko natječaja (Osječ.baranj.županija), i primljeni su kolege koji daleko manji prosjek ocjena i studiranja imaju... ali, naravno da oni imaju vezu koju ja nemam. I što sada... samo mi nemojte reći da će sve to doći na svoje kad tak... bog će njih kazniti i sl.

 

Da ne govorim koliko je ljudi neke ispite polagalo preko veze... i ti naravno rade... a mi crvi koji smo sve sa svojom mukom položili, mi smo nezaposleni...

Da su svi savjesno i pošteno polagali ispite, ovoj državi bi kronično faliko pravnika i naravno ekonomista...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolege mislim da je problem razlika u pristupu predavanju i ispitu pojedinih profesora. Problem je što se neke ocjene dobivaju na osnovi tri-četiri pitanja, pa ako netko ima sreće profitirat će, a netko će izgubiti. Pravo znanje nemože izaći na vidjelo. Koncept ispita koji treba zagovarati je onaj koji se provodi na katedri za Rimsko pravo u Rijeci. Pismeni koji ima oko 7 do 8 pitanja na koja se odgovara sa nekoliko rečenica. Usmeni koji se sastoji od najmanje 20 minuta ispitivanja, koje je ustvari razgovor. Na ispit se ne izlazi ukoliko se dobro ne nauče predavanja i propisana literatura. Mogu se polagati i kolikviji. Garantiram da 99,9% studenata stoji iza svoje 3 4 ili 5. Bilo kojem od njih dajte nakon 5 godina 10 dana da ponove gradivo i ponovo bi zadovoljili. Najbitnija stvar je vrata uvijek otvorena studentima, moralnost, nepotkupljivost, kultura. Znate li kako se osjeća student koji nakon mjesec i pol dana dobije 4, a profesorica mu kaže bravo kolega, želim vam uspješno daljnje studiranje i karijeru. samo rad, rad i rad i rezultati neće izostati. U Rijeci je većina profesora upravo takva. Zato smatram da je Rijeka najkvalitetnije ustrojen pravni fakultet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto, ima istine o ovome o Rijeci, ali ja bih se ipak malkice vratio i uključio o komentaru djevojke sa 23 godine..

Ne ulazeći u njene navode i mišljenja o temi, nije mi jasno zašto je dotična napisala i koliko ima godina.

Onaj daljni komentar je bio nečija reakcija...

.. Volio bih kada bi se ista cura javila i objasnila nam zašto je imala tu potrebu da navede svoju starosnu dob..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolege molim Vas da se ipak prvenstveno bavite temama i da koristite civiliziraniji način ophođenja kako bi razmjenili pozitivna ili negativna iskustva. Vi naravno imate pravo da se izražavate kako god hoćete, ali kao budući pravnici i stupovi našeg društva zadržite prihvatljivu razinu. Apeliram na pokretače ovog foruma i teme da ukoliko je moguće brišu ovakve odgovore koji ne služe ničemu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovako-položila gpp u Os iz trećeg pokušaja. 1x-nedostajao mi je 1 bod za prolaz na pismenom-Uzelac, 2x-pala na usmenom kod Garešićke, 3x-imala najviše bodova od svih i položila kod Uzelca.

što se mene tiče, mogu reći da mi je to bio najteži/najzahtjevniji ispit za naučiti, no što se samog prolaza tiče, kod mene se događalo to da sam išla samo naprijed, tako da ne mogu reći ništa protiv Uzelca a niti Garešičke. oboje su bili korektni i ok prema meni. imalo je i studenata u to vrijeme koji su se dobrano napatili sa istim, a opet i onih koji su ga sasvim normalno položili. tako da ne znam u čemu je kvaka. ja mogu samo reći-sve 5, bez zamjerke.

by the way: na puno manje zahtjevnim ispita sam se više napatila- u smislu neprolaženja i padanja, nego na jednom gpp-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Baš fino.... drago nam je... Svakoga u tijeku studiranja neki ispit zakači.... Sve te velike ispite ja sam dala gotovo iz druge, treće... najteži mi je ispit bio, pomalo smiješno, pomorsko pravo, pravo društva, financije.... jedan prijatelj nije mogao položiti statistiku godinu dana a gpp je dao iz druge...

Sve zavisi... Treba gledati prosjek... a ne subjektivne uspjehe i padove..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Malo sam proletila po forumima na ovim stranicama, da, ima svega.. nisam ni znala da postoje neka prepucavanja između Zg.Ri. St, Os.. faksa... vauuu..

Imam dosta kolegica koje su se prebacile iz Osijeka u Rijeku i Split, sve su položile ... uopće nije bilo problem, posebno sa znanjem koje su stekle u Os. kod Uzelca. Ja nažalost još polažem, one su već zaboravile na taj ispit.. Danas je bio rok.. užas... baš bih voljela vidjeti kolege sa ostalih pravnih fakulteta kako bi riješili ovaj test...

Neki ispiti su negdje lakši a neki teži... međutim ovaj gpp.. kod Uzelca i Garašićke vrijedi kao negdje čitavu godinu!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim kolege sa os prava da kad pljuju po st i ri ne petljaju zg u to i ne koriste izraze tipa: kod nas u os a i u zg, mi iz os i zg...jer se zg i os ne mogu trpati u isti koš. a komentar prof,Uzelca na sva ova prebacivanja osječana bio je: eto što se dogodi kad u zg i os stavimo iste kriterije, pa bar i iz samo jednog ispita. dakle...

a osječani se nisu pobunili, nego jednostavno prebacili...jer da je pobune bilo ne bi se više mogli vratiti na taj, kako sami kažu, prekorumpirani fax.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim kolege sa os prava da kad pljuju po st i ri ne petljaju zg u to i ne koriste izraze tipa: kod nas u os a i u zg, mi iz os i zg...jer se zg i os ne mogu trpati u isti koš. a komentar prof,Uzelca na sva ova prebacivanja osječana bio je: eto što se dogodi kad u zg i os stavimo iste kriterije, pa bar i iz samo jednog ispita. dakle...

 

Prestani kenjati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što je profesor Uzelac rekao je nebitno, bitno je to da samo kokoši ovako kokodaču. Kako vas nije sramota ovako se izražavati? Vi ste neki studenti prava?

Prvo bi trebali proći duži tečaj ophođenja i civilizirane komunikacije, a onda istupati u javnost. Koga briga za vaša primitivna prepucavanja.

Tko se od vas prebacio sa studijem s jednog fakulteta na drugi? Tko nije više moga izdržati na matičnom fakultetu? Ako nitko nije ,što uopće povlačite bilo kakve paralele?

Dajete se smirite i prestanite koristiti jezik ulice na ovakvim stranicama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako, korupcije ima na svakom fakultetu. Sam sam položio jedan ispit na Zg pravu preko veze i s time se ne ponosim ali nakon 5 mj. polaganja laknulo mi je. Uostalo svjedok sam brojnog polaganja preko veze na pravu, pa se nema razloga napadati os i ri zbog toga. Inače na našem faksu faktor sreće je velik pa ak je imaš prođeš bez problema. Gpp je tema za sebe. Trebalo bi se razmisliti o drugačijem načinu polaganja tog ispita jer mala prolaznost nikome ne ide u prilog!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz Osijeka sam. Da, molim kolegice i kolege iz Osijeka da se počnu uljudnije ponašati.. Istina je da je prof.Uzelac dao onu izjavu. Bio je isti dan rok sa istim pitanjima u testu, paralelno u Zg. i u Os. U Zg. je prošlo oko 21 student a u Os. taj rok valjda samo troje.. Nije nam baš za pohvalu. Ali??? Treba uzeti prosjek od cijele godine a ne samo od jednoga roka, rok prije toga u Osijeku je prošlo 52 studenata pismeni i oko 36 i na usmenom, a u Zg. daleko manje.. što sada??

Dalje, studenti često prolaze u "valovima" što ja kažem... pa na nekim rokovima dođe do koncentracije studenata koji su duže izlazili i sada se dogodi da ih ima više... tako da je na tom famoznom roku bilo mnogo "novih klinaca".. padobranaca... došli vidjeti kako to izgleda...

Treba gledati ukupan prosjek, i naravno uzeti u obzir i broj studenata koji su izašli na rok.. Znamo da Zg. ima uvijek veći broj jer je i veći faks... hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ponovo bih izjavila isto kao i prije.

Mogu bez problema preformulirati svoju rečenicu, ali smisao je isti.

Tema je započeta javno, svatko naravno ima pravo dati svoj komentar, ali neki izgleda ne daju komentare na temu nego primitivno vrijeđaju jedni druge.

 

Ja sam iz Osijeka, prebacila sam studij na pravo u Splitu. Nisam zapela s GPPom, nego s Trgovačkim. Ta dva profesora zbilja zadržavaju diplomiranje. I GPP sam pložila u Splitu, bez ikakvih problema. Materija nam je lijepo približena pa nije bilo problema s učenjem, a ni s polaganjem.

Nažalost, ne mogu povući paralelu s GPPom u Osijeku, ali sam čula za one grozne detalje na kojima profesor inzistira.

Ja sam u Splitu GPP zbilja lijepo usvojila i bez prevelike muke, ne znam samo koji je smisao cjepidlačenja. Je li to da student bolje usvoji gradivo :-? , ili da se liječe nečije frustracije?

Trebalo bi postaviti pitanje je li uistinu student koji je došao do treće godine, a neki GPP prenose i na četvrtu, toliko nesposoban položiti taj ispit? Zbilja je previše ljudi koji se javljaju s tim problemom pa postaje upitan jedan čovjek-profesor!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto, Helga je to vrlo lijepo objasnila i približila nam.. Ja ću dodati i onaj faktor sreće koji je ponekad ključan tako da naravno postoje i oni ljudi koji ne osjete jačinu tog gpp a... ali prosjek nije takav... Ja sam diplomirala u Osijeku, sve sam ispite dala u Os. Četiri ispita sam davala gotovo tri godine, i ja sam još dobra... čitavo vrijeme se učilo, izlazilo... počela sam riješavati testove inteligencije jer sam mislila da imam problema.. dok nisam počela pričati sa ostalim studentima koji su u daleko gorim situacijama bili i mnogi još uvijek nisu diplomirali. Ako daš 26 ispita u nekih četiri do pet godina, a ostala tri ili četiri ispita daješ tri godine, zaključite sami... uzmite i faktor motiva osobe koja ima samo tri ispita do kraja... taj se trudi... ali, ne ide!

 

Jelenić, Akšamovićka, Puljko i Uzelac su mnogima zagorčali živote, utjecali na razvoj mozgova, mnoge veze su zbog njih pukle, obitelji se posvađale, ljudi zatupili, izgubili poslove, novce, ljubavi, utjecali na budućnost, na planove... jedno je biti strog i principijelan profesor, ali ovdje se radi o nečem daleko dubljem, jačem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

kriste..pa ovo nije normalno...ja sam brucoš u Os..i čuo sam što se priča i piše za dotične profesore...ako se mene pita, fakultet su ljudi napravili za ljude...tako da one spike tipa:tip nije normalan, ruši me, nevoli me, nemože se to---I DON'T BUY IT....sve se može ako se zaista želi, ako se ZAISTA nauči i ako se ima dobra MOTIVACIJA....eto...to je moj stav....

 

naravno da se masu ispita nemože položiti iz prve, unatoč ogromnom uloženom trudu i vremenu, i stvarnom znanju, ali bože moj...nije to škola...to je fakultet...

 

da je lagano ne bi se zvalo fakultet, jer bi u protivnom pravnika bilo ko pljeve, i svaki debil bi završio faks...

 

da, znam, slažem se da bi 1001 stvar trebalo promijeniti na fakultetima općenito, a pogotovo na pravnom fakultetu, ali šta sad....sami smo odabrali taj studij (barem ja jesam, nitko me me nije tjerao) i moramo biti sppremni na žrtve....

 

DA ZNAM---PRAVNI FAKULTE=HRPA NEPRAVDE....jebiga ljudi...mislite da je na npr.građevini bolje???

 

treba stisnut, progutat ####, i nastavit dalje i vjrovat u sebe i svoje mogućnosti..eto....BTW. ja dao rimsko--dobio 5, eng-3. političku-5, soc-5, i sad štrebam teoriju za kraj 6. odnosno poč.7 mj.....

 

past ču god ziher jer neću po toj jadnoj bolonji imati uvjete, iliti ECTS bodove, ali šta sad...ljut sam i na sebe i na prof., ali barem ću barem jednog dana moći sjest i sa guštom izjaviti da sam STUDIRAO, a ne kao neki moj frendovi--platio 100-150 000kn za privatni faks, i onda se neki dan sjednemo na kavu, i poču mi solit pamet kako su oni baš neki dan dali god. sa soidnim ocjenama....

 

a ja im samo kažem---uzmi rim u ruku, nauči, položi od prve i dobij 5, pa me onda nazovi i tek onda možeš reći da si OSJETIO što znači studirati....

 

eto....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam brucoš

 

Sa ovim si sasvim dovoljno rekao....

Tebi je trenutno najveci problem kako poloziti teorijuo,onog trenutka kad polozis GP,GPP,Trgovacko ili nesto tog kalibra imas pravo iznositi svoja mudra misljenja.Sto se tice pravnog faksa kolege,vi ste na samom pocetku i niste ni osjetili sto znaci studirati pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa naravno da mi je to trenutno "najveći" problem zato što sam na 1. god....kada (ako) doguram do 3., onda će mi nešto drugo biti najveći problem, naravno...

 

Kada sam imao 6. god., najveći problem koji sam imao je bio nedostatak čokolade u ormariću u kojem je mama držala slatkiše....

On mi je bilo svejedno što koliko košta litra diesela....

 

Što ideš dalje, to je sve teže....ja ne MUDRUJEM, nego iznosim činjenice koje su točne, a sad ako se to tebi ne sviđa, ili ne vjeruješ u gore napisano, to je tvoj problem, a ne moj...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

kriste..pa ovo nije normalno...ja sam brucoš u Os..i čuo sam što se priča i piše za dotične profesore...ako se mene pita, fakultet su ljudi napravili za ljude...tako da one spike tipa:tip nije normalan, ruši me, nevoli me, nemože se to---I DON'T BUY IT....sve se može ako se zaista želi, ako se ZAISTA nauči i ako se ima dobra MOTIVACIJA....eto...to je moj stav....

 

naravno da se masu ispita nemože položiti iz prve, unatoč ogromnom uloženom trudu i vremenu, i stvarnom znanju, ali bože moj...nije to škola...to je fakultet...

 

da je lagano ne bi se zvalo fakultet, jer bi u protivnom pravnika bilo ko pljeve, i svaki debil bi završio faks...

 

da, znam, slažem se da bi 1001 stvar trebalo promijeniti na fakultetima općenito, a pogotovo na pravnom fakultetu, ali šta sad....sami smo odabrali taj studij (barem ja jesam, nitko me me nije tjerao) i moramo biti sppremni na žrtve....

 

DA ZNAM---PRAVNI FAKULTE=HRPA NEPRAVDE....jebiga ljudi...mislite da je na npr.građevini bolje???

 

treba stisnut, progutat ####, i nastavit dalje i vjrovat u sebe i svoje mogućnosti..eto....BTW. ja dao rimsko--dobio 5, eng-3. političku-5, soc-5, i sad štrebam teoriju za kraj 6. odnosno poč.7 mj.....

 

past ču god ziher jer neću po toj jadnoj bolonji imati uvjete, iliti ECTS bodove, ali šta sad...ljut sam i na sebe i na prof., ali barem ću barem jednog dana moći sjest i sa guštom izjaviti da sam STUDIRAO, a ne kao neki moj frendovi--platio 100-150 000kn za privatni faks, i onda se neki dan sjednemo na kavu, i poču mi solit pamet kako su oni baš neki dan dali god. sa soidnim ocjenama....

 

a ja im samo kažem---uzmi rim u ruku, nauči, položi od prve i dobij 5, pa me onda nazovi i tek onda možeš reći da si OSJETIO što znači studirati....

 

eto....

 

 

 

Uf... evo još jedan "robi"..

Za početak dragi studentu, negacija "ne" se piše odvojeno, npr. ne voli me, ne želi me,

nadalje, ti imaš svoj stav i svoje pravo na davanje mišljenja o profesorima koje si položio. Lijepo je vidjeti takvog studenta punog elana i želje za napretkom. Kolegica je napisala da te neke stvari tek čekaju. Ona to vjerovatno govori iz svoga iskustva kao što ću i ja. Na pravnom fakultetu si dogurao do polovice studija u momentu kada upišeš četrvtu godinu s tim da preneseš dva ispita iz treće. Mnogi kolege, (stariji) ja vjerujem da će se složiti sa ovom tezom. U svakom slučaju, sretno ti bilo kao i svim mladim studentima i jedan mali savjet, makni nogu sa gasa da ne izgoriš ! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam što si mislila po ovim "negacija ne se piše odvojeno", osim ako me ne prcaš iz nekog razloga, jer mislim da sam sve točno napisao...ako i nisam, to je vjerojatno zbog toga što sam brzo tipkao pa mi se omaklo...nemoj mi soliti pamet, jer hrv znam jako dobro....eto to smo riješili...

 

To što je kolegica napisala stoji, mene još puno toga čeka na pravnom fakultetu, stavri koje nisam ni sam još svjestan makar se uvjeravam da jesam...

 

Ali to ne znači da nemam pravo kada nešto kažem...bilo da sam 3,4,17,25.god. prava...

 

"Makni nogu s gasa da ne izgoriš"...WTF???

 

PEDAL TO DA METAL UNTILL I DIE....uvijek u blokadi....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Ne znam što si mislila po ovim "negacija ne se piše odvojeno", osim ako me ne prcaš iz nekog razloga, jer mislim da sam sve točno napisao...ako i nisam, to je vjerojatno zbog toga što sam brzo tipkao pa mi se omaklo...nemoj mi soliti pamet, jer hrv znam jako dobro....eto to smo riješili...

 

To što je kolegica napisala stoji, mene još puno toga čeka na pravnom fakultetu, stavri koje nisam ni sam još svjestan makar se uvjeravam da jesam...

 

Ali to ne znači da nemam pravo kada nešto kažem...bilo da sam 3,4,17,25.god. prava...

 

"Makni nogu s gasa da ne izgoriš"...WTF???

 

PEDAL TO DA METAL UNTILL I DIE....uvijek u blokadi....

 

 

Pretpostavljam da si svoj pretprošli tekst pročitao, i kako kažeš, nisi našao ni jednu pravopisnu grešku. Hm! I što je još žalosnije, nakon upozorenja i ispravke, ti ni onda nisi našao te greške. Negacija "ne"... pa ti ni ne znaš o čemu govorim.

Nadalje, ja tebe ne "prcam".. nego ti nas "prcaš" sa svojim primitivnim, neobrazovanim, vulgarnim komentarima... Te tvoje simpatične izraze koristi tamo odakle si i došao... Na fakultetu a i na ovakvim forumima barem glumi pristojnost, da nas ne bude sramota što ima i takvih likova kao što si ti, a i naziva se "student prava"..

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Nisam bio dosta dugo na ovim stranicama, stvarno predugo. Tema je bila GPP, pa ču nešto reći o tome. Uzelac je fantastičan čovjek. A GPP se MOŽE naučiti. Ja sam ga naučio. Al stvarno NAUČIO. Naučio POVEZIVATI. A za Uzelca imam same pohvale. Čovjek je legendaran. Uvijek će biti onih koji se neće složiti sa mnom. O tome ni ne moramo raspravljati, jer vrijedi "de gustibus non est disputandum".

 

Svom kolegi iz OS, želim reći: svaka čast što si ove ispite položio sa 5, i nastoj dalje se truditi i dobivati visoke ocjene, jer će ti svakako pomoći.

 

ali, dragi kolega, slažem se s ostalima, tek kad dođeš na 4. godinu, na 1/2 si puta do diplome. Tada zapravo počinje "borba za opstanak". A tvoje razmišljanje "sve što se nauči uvijek se i položi" dolazi do primjene u većini slučajeva, ali NE UVIJEK, i NE U PRAVILU. Shvatit ćeš to s godinama. I nadam se da to nećeš osjetiti na svojoj koži.

 

Pozdrav od Bobbyja :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ti vjerujem, i znam da ću to osjetiti na svojoj koži, AKO uopće doguram do 4...gledao sam knjige sa viših godina, i prema tome što sam imao prilike vidjeti, imam osjećaj da je 1.god. dječja igra, vrtić prema onome što me još čeka...i svjestan sam svega toga, i ne tvrdim da se NAUČIŠ-POLOŽIŠ može uzeti kao pravilo na bilo kojem fakultetu, a kamoli na pravnom fakultetu...ali mi nitko ne može reći da je NAUČIO, i da NE MOŽE položiti...nemože od prve, u redu, ali da UOPĆE ne može položiti, a NAUČIO je to mi je teško povjerovati...neovisno o težini predmeta, ili prof....da je lako, naravno da nije, ali da je NEIZVEDIVO e to ne vjerujem....

 

A što se tiče komentara "kolega" prije Bobby-vog posta, pogotovo apeliram na kolegicu koja mi je napisala da sam ja nepismen itd, i na kolegu koji me ne smatra kolegom....

 

091/891-6667, rideforfun@hotmail.com, pa se lijepo javite, častim s kavom, a vi mi to lijepo recite u facu nakon što se porazgovaramo malo...pa ako onda ustvrdite, "kolega" da sam "jadan", i "kolegice" da sam nepismen itd., u redu, priznat ću to javno, ako treba, napisat ću to na čelo, i tako šetat mjesec dana po gradu...evo, ovo je istinita ponuda, pa vi kako hoćete...slobodno se javite, pa da vidimo tko je "nepismen" i "jadan"...

 

Lijep pozdrav!

 

A na one komentare prije tvog, neću se niti obazirati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Ja ti vjerujem, i znam da ću to osjetiti na svojoj koži, AKO uopće doguram do 4...gledao sam knjige sa viših godina, i prema tome što sam imao prilike vidjeti, imam osjećaj da je 1.god. dječja igra, vrtić prema onome što me još čeka...

 

Dragi kolega,

 

jako si dobro počeo, sa peticama na početku si probio led i vidio da je 5 moguće dobiti. Ja ti samo preporučujem da i dalje nastaviš tako i ne sumnjam uopće da ćeš studij završiti unutar nekih 5-6 godina. Samo nastavi tako. A ovo "naučim, a ne mogu položiti" ti ja nikako ne želim da osjetiš na svojoj koži, jer je to jedan jako gorak osjećaj.

 

 

i svjestan sam svega toga, i ne tvrdim da se NAUČIŠ-POLOŽIŠ može uzeti kao pravilo na bilo kojem fakultetu, a kamoli na pravnom fakultetu...ali mi nitko ne može reći da je NAUČIO, i da NE MOŽE položiti...nemože od prve, u redu, ali da UOPĆE ne može položiti, a NAUČIO je to mi je teško povjerovati...neovisno o težini predmeta, ili prof....da je lako, naravno da nije, ali da je NEIZVEDIVO e to ne vjerujem....

 

Nažalost, kolega, i to se događa. Tu gorčinu i jal sam ja osjetio na svojoj koži. Naučio, a nisam mogao položiti. A isto sam započeo sa peticama kao i ti. (al taj predmet nikako, pa nikako...) Nakon godinu dana izlaženja (kada sam se sukobio sa prof) sam položio taj ispit. sad sam pri kraju, i nisam više imao takvih iskustava. To pravilo "naučiš-položiš" dolazi do primjene u 99% slučajeva, ali uvijek ostaje onaj 1% nesigurnosti. A u tih 1% spadaju i neki predmeti na 4. godini, gdje pismeni možeš super napisati, ali padaš jer asistentica nije postigla "osobni dojam" iz tvog pismenog da ti gradivo znaš, iako si možda napisao točno 80% ispita. No, recimo ja sam te ispite položio bez problema. Uvijek postoji mogućnost da budeš među onima koji imaju sreće i među onima koji je nemaju. A osim sreće, koja je itekako potrebna na našem fayu, u pravu vrijedi jedna izreka: Nulla regula sine exceptione" (Nema pravila bez iznimke). Pozdrav, kolega, i samo naprijed!

 

Bobby

 

A što se tiče komentara "kolega" prije Bobby-vog posta, pogotovo apeliram na kolegicu koja mi je napisala da sam ja nepismen itd, i na kolegu koji me ne smatra kolegom....

 

091/891-6667, rideforfun@hotmail.com, pa se lijepo javite, častim s kavom, a vi mi to lijepo recite u facu nakon što se porazgovaramo malo...pa ako onda ustvrdite, "kolega" da sam "jadan", i "kolegice" da sam nepismen itd., u redu, priznat ću to javno, ako treba, napisat ću to na čelo, i tako šetat mjesec dana po gradu...evo, ovo je istinita ponuda, pa vi kako hoćete...slobodno se javite, pa da vidimo tko je "nepismen" i "jadan"...

 

Lijep pozdrav!

 

A na one komentare prije tvog, neću se niti obazirati...

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaboravih izbrisati ostatak citiranog texta... Možda bih to i mogao učiniti da mi se vrati pravo na korištenje moga nadimka. Pa ja lijepo pitam moderatore: Jesam li i dalje nepoželjan na forumu? Zapravo me začudilo da sam danas mogao odaslati poruku, jer ste mi isključili ne samo uporabu nadimka, već ste mi blokirali i IP-ove. Budući da vidim, da ste uklonili zabranu pisanja onemogućujući moje IP-ove, pretpostavljam da ste došli k svijesti i shvatili da sam bio u pravu kada sam govorio da se prostačenje na Forumu ne treba dozvoljavati. Vidim da ste, kad ste mene izbacili, jer se niste slagali sa mnom oko toga, najednom donijeli i Pravila ponašanja na forumu. Dakle, čini mi se da priznajete svoju pogrešku. A budući da ja još uvijek ne mogu koristiti svoj nadimak, zahtijevam da uklonite ban i na tom području. Ili sam i dalje nepoželjan na Forumu? Mada, koliko vidim, ima ljudi koji me se sjete i zazivaju. :-) Dakle, dragi moderatori?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bobi se vraća, vratio se... vauuu... Svi smo mi Bobika...

 

Joj, moglo bi početi...

 

Dragi Bobi, čestitam na položenom gpp u...

 

Tebe smo još i skužili, neki zaboravili, nekima si pomalo i falio a neki će odmah isključiti računala... ali svi smo mi različiti.

Znači, dojmio te se je Uzelac... pa da..., šaljivdžija... asistentica Maganić je na nekom usavršavanju..

 

Nego, ja se brinem za ovog novog lika, ovog nepismenog... koji još uvijek piše negaciju "ne" zajedno i što je najžalosnije, ne kuži o čemu se radi ni kada ga ispraviš.....

Eto, bobi, ti se svaki put potpiši ispod svoga posta, ali što se mene tiče ni ne trebaš, mnogi te odmah prepoznaju... bit će malo problem kako da te razlikujemo od tog novog lika koji dijeli broj mobitela.... i neke kavice spominje..

Eh, kada bi on znao koliko je takvih kroz faks prošlo...

A i Ančica mi je nedostajala...

Nego, Bobi, da li si curu našao... moraš malo i s njom vremena provesti...

Pozdrav kolegama i ovim drugima....

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bobi se vraća, vratio se... vauuu... Svi smo mi Bobika..

 

Ma ovo je samo privremeno, da kažem koju pozitivnu riječ o Uzelcu i dam ohrabrenje ostalima koji se spremaju na polaganje gpp-a.

 

Dragi Bobi, čestitam na položenom gpp u...

Hvala, hvala

 

Tebe smo još i skužili, neki zaboravili, nekima si pomalo i falio a neki će odmah isključiti računala... ali svi smo mi različiti.

 

stina, svi smo mi različiti, i baš to je ono što nas definira. Ne bi nikako valjalo kada bismo svi bili jednaki Hvala na dobrodošlici , mada mi je ovo usputna stanica.. s obzirom da me nije bilo mjesecima. al eto, drago mi je da me makar netko smatrao normalnim :-D

 

Eto, bobi, ti se svaki put potpiši ispod svoga posta, ali što se mene tiče ni ne trebaš, mnogi te odmah prepoznaju...

 

Ako budem pisao po Forumu (iako sumnjam), potpisati ću se. No, evo zasad ću (ako me časne sestre puste na miru), biti Snickers. Moram ti priznati da mi je ovaj odlazak s Foruma (a potom njihovo isključenje koje je uslijedilo potom) samo koristio - imao sam više vremena da se posvetim sebi.

 

Nego, Bobi, da li si curu našao... moraš malo i s njom vremena provesti...

 

Na tom polju sve štima 5+ Moja draga mi je bila najdraže utočište kada me uredništvo izbacilo I zato sam im zahvalan - jer sam vrijeme koje sam inače provodio na Legalisu - jako lijepo iskoristio sa svojom dragom Hvala na pitanju, kolega. :-)

 

Pozdrav od Bobbyja :thumbs:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

 

Jooooj neeeee , opet on. Bobby. A ovo, vrijeme provedeno na legalisu si zamijenio za provod sa svojom "dragom"??? Pa zar je ona čekala da te izbace s legalisa da bi vi provodili vrijeme zajedno????? :-o:-o:-o

Jadno , bobby, fakat jadno!

:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?

I ako su te izbacili, znaju zašto su te izbacili. Baš kao i ti na svom Forumu na kojem izbacuješ one koji ti ne pašu... :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Daj bobby ne seri više! Dosta je bilo! A ako misliš uvesti "vi"kanje onda bi se svatko svakome trebao obraćati sa vi , a ne samo ti meni. I ako ti ne znaš mene , ja znam tebe! Poznata su mi ovakva tvoja sranja i na drugim pravnim forumima... Uči pomorsko i bavi se sa svojom dragom umjesto da sereš tu po forumu. Nemoj da bude toliko zakinuta...opet...

 

Uostalom , ti si gpp položio pa možeš lagano prijeći na drugu temu ... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija