Jump to content

izvanredni otkaz


ma-go

Preporučene objave

MOLIM VAS ZA SAVJET,IMAM 22 GODINE RADNOG STAŽA,I TRENUTNO SAM ZAPOSLENA U JEDNOJ PRIVATNOJ FIRMI,UGOVOR NA NEODREĐENO RADIM TU 2 GODINE U KNJIGOVODSTVU.NEDUGO NAKON MOG DOLASKA KOLEGICA JE OTIŠLA NA PORODILJNI I JA UNATOČ STALNOM TRAŽENJU NISAM DOBILA ISPOMOĆ VEĆ SAM SE ISCRPLJIVALA DA SVE STIGNEM,RADILA BI BEZ STANKE 9 SATI DNEVNO,MOJA MARENDA TRAJE 5 MINUTA,U SVEMU TOME IMUNITET MI JE OSLABIO I STALNO IMAM UPALE MJEHURA I BEZ PRESTANKA SAM NA ANTIBIOTICIMA ZADNJIH GODINU DANA.PRIJE MJESEC DANA PONOVO SE POŽALIM DA VIŠE NE MOGU I TADA POČNE AGONIJA,ZLOSTAVLJANJE..

ZABRANJENO MI JE PALITI KLIMU,A RADIM U PROSTORIJI KOJA JE SVA U STAKLIMA I CIJELI DAN IZLOŽENA SUNCU,TAKO DA SE JA SVA PREZNOJIM A ONDA ŠEFICA VLASNICA DOĐE I NAPRAVI PROPUH I TAKO SE JA OSUŠIM,JUČER MI JE BILO JAKO LOŠE I KAD SAM DOŠLA DOMA IMALA SAM TEMPERATURU,A NA ANTIBIOTIKU SAM.JUTROS DOLAZIM NA POSAO I ULAZIM U PROSTORIJU,SVI PROZORI KOJI SE MOGU OTVORITI BILI SU OTVORENI,I JA ZAMOLIM NE BUDE PROPUH JER SAM U FIBRI I NA ANTIBIOTIKU,A VLASNICA MI KAŽE AKO MI SE NE SVIĐA DA MOGU POTPISATI OTKAZ,A JA ONAKO HLADNO KAŽEM NE BIH POTPISIVALA OTKAZ PRVO BIH OZDRAVILA PA ĆU SAD OTIĆI KUĆI.

A ONA MI KAŽE ONDA ĆE VAS DOČEKATI OTKAZ,A JOŠ ĆU VAS PRIJAVITI NE ZNAM KOME JE REKLA DA ĆE ME PRIJAVITI JER SAM SAMOVOLJNO NAPUSTILA RADNO MJESTO,JA JOJ KAŽEM BOLESNA SAM ,A ONA KAŽE ZAŠTO ONDA DOLAZITE RADIT.I JA SAM OTIŠLA DOMA JER NEMAM SNAGE TRPITI ZLOSTAVLJANJE TO SAM VE4Ć PROŠLA U PEVECU.

POPODNE ĆU KOD DOKTORICE.SAD MENE ZANIMA DA LI MI MOŽE DATI OTKAZ?

ŠTA DA RADIM?

MOLIM VAS ODGOVORITE MI...

HVALA PUNO

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako vi danas odete doktoru i dobijete bolovanje nema razloga da vam da otkaz zato što ste otišli..

 

za vas bi najbolje bilo kad bi dobili redovni otkaz iz poslovno uvjetovanih razloga jer bi u tom slučaju imali pravo na naknadu sa zavoda, a ako ste radili duže od 2 godine imali bi pravo i na otpremninu.(to jer način prestanka ugovora o radu KOJI SE NE POTPISUJE!!)

-Ako vam ponudi sporazumni prestanak ugovora o radu i ako ga vi potpišete gubite pravo na naknadu sa zavoda i na otpremninu.

-ako vam da izvanredni otkaz isto gubite pravo na naknadu i otpremninu.

-ako vam da otkaz a vi smatrate da je otkaz neopravdan u roku 15 dana poslat ćete šefici zahtjev za zaštitu prava u kojem čete navesti razloge zašto smatrate da je otkaz neopravdan i zahtjevati da vas vrati na posao,zahtjev šaljete preporučeno s povratnicom.ako vam u roku 15 dana ne odgovori možete otkaz osporavati sudskim putem. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija