Jump to content

optužni prijedlog-pomoć


bespomocni

Preporučene objave

Poštovani!

 

Dobio sam optužni prijedlog u vezi vožnje u alkoholiziranom stanju, koji glasi:

 

Dana 22.05.2010. u 05:00, a) upravljao autom IAKO NIJE STEKAO PRAVO NA SAMOSTALNO UPRAVLJANJE VOZILOM, budući da nema položen vozački ispit bilo koje kategorije.. e, sad.

Ja imam položen vozački ispit B kategorije, ali nisam otišao na policiju predignuti vozačku dozvolu, nego samo imam potvrdu od ispitivača na vožnji da sam položio što sam i predočio policajcu.

 

b) pod utjecajem alkohola 1.39/1.29 promila

 

pa se predlaže:

1.žurni prekršajni postupak

2.da se izvrši uvid u kaznene evidencije

3.da se provedu dokazi..policijski zapisnik

4.da me se proglasi krivim i kazni sa 7000 kn ili zatvor 60 dana, te zabrana upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od 12 mjeseci.

5.troškovi postupka

 

Zaposlen, prijavljen, prvi prekršaj u prometu

 

Pa me zanima:

1. Jeli se odmah žalim na ovaj kao "prijedlog" ili žalbu ulažem nakon saslušanja?

2. Zašto je napisano da "IAKO NIJE STEKAO PRAVO NA SAMOSTALNO UPRAVLJANJE VOZILOM" kada sam uredno položio vozački ispit, a zbog više sile vozačku nisam izvadio? ..isitina, napravio sam glupost upravljajući vozilom bez adekvatnog dokumenta, ali rečeno mi je da stim papirom mogu voziti dok ne izvadim vozačku dozvolu.

 

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jest. Određeno mi je ročište za 2 tjedna.. Jel se onda žalim sada na prijedlog ili žalbu pišem nakon saslušanja?

 

Jer malo mi se čini previše 7000 kn.. koliko sam čitao na forumu, od 1-1.5 promila, je kazna do 5000 kn, a ja sam računao da će mi doći otprilike 3000 kn + ne izvađena vozačka..sve skupa: MAX 5000 kn, a ne 7000 kn.. pa me još zanima jeli moguće ikako spustiti visinu kazne?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U zakonu ne postoji pojam samostalnog i nesamostalnog upravljanja vozilom, završili ste auto školu sa tim pojmovima je završeno.

 

Dobivanjem potvrde HAK-a ako ne postoje dodatne poteškoće stekli ste pravo na upravljanje vozilom i "216"-ka otpada.

 

Sud može, a ne mora izvršiti pravnu prekvalifikaciju da niste ishodovali vozačku dozvolu, što teži 2.000 kuna.

 

Dakle, kazna može biti od minimalnih 1.400 (666+666) do maksimalnih 7.000 kuna (2.000 + 5.000) + moguća zabrana upravljanja od nekoliko mjeseci.

 

Dokazi se iznose na ročištu u dokaznom postupku, tj. potvrdu HAK-a odmah priložiti sudu. Slobodno izvadite novu vozačku dozvolu i nju priložite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija