Jump to content

posudba novca


zagorka58

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Ne znam ništa kako pomoći u ovom slučaju, moj je drukčiji, ali je ista tema pa da ne otvaram novu.

 

Dakle, godinu dana skupljam novčić po novčić, koji put i doslovno, za liječenje. Skupila se, meni veća svota. Osoba sam s invaliditetom. I onda, nekoliko tjedana prije bolnice, posudim sav iznos na povjerenje i "lijepe oči" jednoj osobi, na dva dana. Od tad je prošlo nekoliko mjeseci, ja ne mogu u bolnicu, svakodnevno mi je sve gore i lošije, novce ne vraćaju.

 

Imam jednog svjedoka, pisanog dokumenta nemam.

Ne znam što da radim, očajavam, tlak mi je svakodnevno preko 170/120, a od novaca ništa.

 

Imam li ikakvu mogućnost? Koja su moja prava, smatram se vrlo oštećenom, a ne želim prijetiti i "prodavati dug". S druge strane toliko mi je loše da te osobe ne smijem susresti, bojim se kako bih reagirala.

Ovo mi je skratilo nekoliko godina života. :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Kotroman je napisao:

Ne znam ništa kako pomoći u ovom slučaju, moj je drukčiji, ali je ista tema pa da ne otvaram novu.

 

Dakle, godinu dana skupljam novčić po novčić, koji put i doslovno, za liječenje. Skupila se, meni veća svota. Osoba sam s invaliditetom. I onda, nekoliko tjedana prije bolnice, posudim sav iznos na povjerenje i "lijepe oči" jednoj osobi, na dva dana. Od tad je prošlo nekoliko mjeseci, ja ne mogu u bolnicu, svakodnevno mi je sve gore i lošije, novce ne vraćaju.

 

Imam jednog svjedoka, pisanog dokumenta nemam.

Ne znam što da radim, očajavam, tlak mi je svakodnevno preko 170/120, a od novaca ništa.

 

Imam li ikakvu mogućnost? Koja su moja prava, smatram se vrlo oštećenom, a ne želim prijetiti i "prodavati dug". S druge strane toliko mi je loše da te osobe ne smijem susresti, bojim se kako bih reagirala.

Ovo mi je skratilo nekoliko godina života. :place:

 

 

Tuzba za isplatu dugovoanog po osnovi ugovora o zajmu.

To je redovni put sudske zastite jer duznik ne placa dobrovoljno i prema ugovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zagorka58 je napisao:

poštovani

molim savjet: još prije 10-tak godina posudili smo cca 6000 dm privatnoj osobi. osoba je u međuvremenu umrla i uz nekoliko opomena nasljednici dug ne vraćaju. na žalost nemamo pisani trag osim svjedoka. da li možemo išta od toga izvući ili se oprostiti od navedenog.

Hvala puno

 

 

Ako nasljednici ne zele isplatiti dug, oprostite se od Vaseg potrazivanja jer je zastarilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija