Jump to content

Parking stambenog objekta


black13angel

Preporučene objave

Nadam se da cete mi uspjeti pomoci u mojem problemu jer stvarno ne znam kome bi se trebao obratiti za moj prob...niti kako ga rijesiti.

 

Pokusat cu ga sto iscrpnije objasniti.

 

Naime zgrada je gradena 1990-1991.g. , znaci u ratu,te je zgrada dobila samo 5 parkirnih mjesta na 16 stanova.

Danas zgrada posjeduje 11 parkirnih mjeta (uredenje placeno iz pricuve, te iz dobrosusjednih odnosa nam je "poklonjen" prostor-travnjak ispred obiteljskih kuca) a problem sa parkiranjem sve vise dolazi do izrazaja jer svaki stan ima barem po jedan automobil.

 

Ulica u kojoj se zgrada nalazi je dvosmjerna i umjereno prometna tako da nikada ne prakticiramo parkiranje na cesti da ne ometamo proomet.

Oko zgrade nalaze se sve prizemnice sa svojim prilazima do ceste i naravno svaka kuca ima auto.

 

 

Do prije nekoliko dana (a trajalo je 15g) parkirali smo u susjednoj ulici koja je poprilicno blizu, te je vrlo slabog prometa,dok nam nisu poceli dizati automobile paukom.

Istina, ogrijesili smo se u prometna pravila i jasno nam je da se tamo ne smije parkirati.

Problem nije u nasoj vozackoj bahatosti nego nuznosti."Staro" parkirno mjesto iako protuzakonito ne smeta odvijanju prometa. :-(

 

Moja pitanja su:

 

 

1. Kako uopce rijesiti prob parkinga ,jer za daljnje prosirenje mjesta definitivno nema?

 

2. Kako rijesiti prob parkiranja ljudi koji nisu iz zgrade? (postavljene su 3 table da je parking samo za stanare zgrade)...da li se moze pozvati pauk ili je jedino rjesenje postavljenje nekakvih blokada?

 

 

3. Da li je kaznjivo da parkiramo u nasoj ulici (isprekidana linija) na cestu automobile? (to je ujedno praksa ulica oko nas)

 

 

4. Kome se uopce moze obratiti za ovaj prob....da li se treba tuziti nekoga jer situacija nam postaje doslovno neizdrziva?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Ne zna nitko - tko to riješi, kandidat je za Nobelovu nagradu!

:smijeh:

 

2.Postaviti blokade ili rampu

 

 

3.Znaš i sam da nije dozvoljeno

 

 

4.Ja nemam Ferrari, pa bi isto tužil nekog da ga dobijem!

:-P

 

Kako riješiti problem?

 

Prodati taj stan i za iste novce kupiti tri puta veću lijepu noviju kuću u manjem njestu 20 km og grada sa veeelikim dvorištem u kojem može parkirati 15 automobila.

(što je, btw, uobičajeno u razvijenom svijetu)

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

izvadi kopiju katastarskog plana .

 

ako je parkiralište na čestici koja pripada zgradi

svi suvlasnici zgrade su i suvlasnici zemljišta oko zgrade a time i parkirališta na tom zemljištu (kč.)

ako se dogovore suvlasnici mogu napraviti i ogradu oko parkirališta .

 

ako je zemljište a time i parkiralište gradsko

niko nemože zabraniti građanima korištenje parkinga

kojei ste uredili od pričuve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

ako je zemljište a time i parkiralište gradsko

niko nemože zabraniti građanima korištenje parkinga

kojei ste uredili od pričuve.

 

Može zabraniti ako se radi o ilegalno preuređenoj prostornim planom određenoj javnoj zelenoj površini, pješačkoj/biciklističkoj stazi, ili sl. To i jest najčešće u ovakvim situacijama . Nebitno je ako je to zapravo bila blatna kaljuža koju su stanari sami uredili.

 

Problema može biti i sa povećanjem broja parkirnih mjesta na samoj parceli u vlasništvu. Prostorni plan i dozvola propisuju da npr. 20% parcele bude zelena površina. Pretvoriti to u betonirani/asfaltirani parking znači postupiti protivno izdanoj dozvoli, i ako je netko u inspekciji baš sitničav i radi strogo po propisima...

Ja sam na takve površine stavljao tzv. trava-ploče, pa je to istovremeno mogao biti i parking i zelena površina.

 

A ne može te komunalac kazniti ako parkiraš na 'zelenoj površini' u svom dvorištu! :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija