Jump to content

zašto profesionalna?


rozenica

Preporučene objave

Neznam dali je frofesionalna 20/80 koju sam danas dobio pravedna sa razlogom da sam nezaposlen,nisam iz mupa ili hv tražio invalidsku nego kao nezaposlen hrvi,dragovoljac koji se liječ i ima problema sa zdravljem,

 

sad tko zna kolka bi okvirno mogla biti mirovina sa

20/80 rat mir,profesionalna

20hrvi

dragovoljac

20g staža

zadnje 3 g prosjek neto plaće 6500kn(ak ima kakve veze)

 

Hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rozenica je napisao:

Neznam dali je frofesionalna 20/80 koju sam danas dobio pravedna sa razlogom da sam nezaposlen,nisam iz mupa ili hv tražio invalidsku nego kao nezaposlen hrvi,dragovoljac koji se liječ i ima problema sa zdravljem,

 

sad tko zna kolka bi okvirno mogla biti mirovina sa

20/80 rat mir,profesionalna

20hrvi

dragovoljac

20g staža

zadnje 3 g prosjek neto plaće 6500kn(ak ima kakve veze)

 

Hvala i pozdrav

 

Dobili ste profesionalnu nesposobnost za rad i to znači da više niste sposobni za rad za zanimanje za koje ste školovani i lepezu zanimanja koja su vezana za istu naoobrazbu. Nema veze to što niste otišli iz mup-a ili morha i to što ste otišli sa burze sa profesionalnom nesposobnošću za rad.

 

Imate dosta omjera 80 % ne vezano za rat, tako da će vam to jako puno utjecati na visinu mirovione, odnosno sva primanja koja su vam se odbijala za mirovinsko pa će vam po tome dodjeliti i visinu mirovine ovih 80 %.

 

A ova vojni dio oko 1000 kn + - 100 kn gore - dole ( to bi vam bilo bez čina - kao vojnik ).

 

E sada ovaj civilni dio je jako upitan i nije ga zahvalno prognozirati.

 

Ali ukupno bi vam moglo biti vojni + civilni dio oko 2000 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija