Jump to content

usklađivanje gruntovnice i katastra


malone

Preporučene objave

Poštovani,

 

Kako uskladiti gruntovnicu i katastar.

Naime čestica glasi na moga oca gruntovno i katastarski od 1978 do zadnjih snimaka 2008,da bi sada ta čestica katastarski pripala susjedima koji imaju zid na našoj čestici.

 

Potakli smo pitanje sudskog određivanja međe i otac je išao po izvode(gruntovni i katastarski) da bi gruntovno bilo sve ok,ali katastarski izvod tj.posjedovni list govorio da te čestice nema na listi.

Kako sada objediniti to,posebno jer smo prije pola godine zvali geodeta zbog upisa kuće i on je to napravio,ali katastarski izvod ne štima.

Nazvali smo ga i on priča da bi to trebali zvati i projektanta i geodeta i da se to ne isplati.

Ja međutim ne vidim di je tu problem posebno jer je prije katastarski sve štimalo?

 

Molim vas kako to uskladiti jer mi se to nikako ne poklapa,hvala?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

malone je napisao:

Poštovani,

 

Kako uskladiti gruntovnicu i katastar.

Naime čestica glasi na moga oca gruntovno i katastarski od 1978 do zadnjih snimaka 2008,da bi sada ta čestica katastarski pripala susjedima koji imaju zid na našoj čestici.

 

Potakli smo pitanje sudskog određivanja međe i otac je išao po izvode(gruntovni i katastarski) da bi gruntovno bilo sve ok,ali katastarski izvod tj.posjedovni list govorio da te čestice nema na listi.

Kako sada objediniti to,posebno jer smo prije pola godine zvali geodeta zbog upisa kuće i on je to napravio,ali katastarski izvod ne štima.

Nazvali smo ga i on priča da bi to trebali zvati i projektanta i geodeta i da se to ne isplati.

Ja međutim ne vidim di je tu problem posebno jer je prije katastarski sve štimalo?

 

Molim vas kako to uskladiti jer mi se to nikako ne poklapa,hvala?!

 

 

Bio sam u katastru i tamo mi geodet govori da to nije katastarski naše jer koristi susjeda i da ne mogu uskladiti.

 

Zar nema načina da se to uskladi?

Zna li tko,hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Čini mi se da je važno da je gruntovno OK?? Da je sve u katastru ok, a gruntovno ne, onda bi imali veliki problem, jer tek gruntovnica govori o vlasništvu. Da li na vlastovnici mate nekakav teret?? provjerite još jedanput. Pitajte stručnjaka, ali neovisnog koji će vam reći konkretnije.

 

Vidite i da li je taj vaš geodet uzeo novce bez veze, a nije napravio ništa ili nije napravio kako treba?? Možda su mu susjedi dali više novaca???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Trebate otići u gruntovnicu i tražiti da vam daju na uvid za vašu gruntovnu česticu (z.k) zbirku isprava. Često susjedi prošire svoje parcele na štetu susjednih i to na neki način (može i kojekakovim kriminalnim rabotama!)ucrtaju u katastru. Treba sve istražiti. Dosta česo se podaci ne slažu iz razloga (npr. u Zagrebu)što su komunisti naložili tkzv. novu izmjeru 1966.g. koja je ucrtala nove međe koje su prethodno bili temeljene na uzurpaciji, međutim oštećeni su i tada imali pravo prigovora nakon javnoga uvida, ali čisto to nisu činili pa im se "odgrizlo" sa svih strana" i slč. Zašto kažem "komunisti", zato što su oni svjesno zanemarivali i zapuštali gruntovnicu, zbog toga se gruntovnica još uvijek temelji na starom austrugarskom katastru koji je rađen znatno manje precizno. Komunisti su razvili sofisticiranu pravnu doktrinu po kojem se zatiralo privatno vlasništvo. Za građevinsko zemljište su u Zagrebu izumili da je negdje 1984.g. postalo društveno vlasništvo i to svaki pedalj zemlje koje unutar obuhvata prostornoga plana Grada Zagreba! Svašta se tada moglo dogoditi ovisno tko je bio "drug" koji je tražio od općine pravo građenja. Kad su ti isti "drugovi" preko noći postali "gospoda" situacija je bila još i gora ... Zbog toga se svašta i događalo te se i dalje svakodnevno događa i događat će se i u buduće sve dok nas ovako fletno vode ova "gospoda".

 

(http://www.washingtontimes.com/news/2011/mar/10/arab-revolts-spread-to-europe/ )

 

 

Vam je izgleda jedini pravni "lijek" taj da vam sudski geodetski vještak sačini elaborat po kome će vještačiti gdje bi se mogla nalaziti u prostoru (tj. na terenu) važa z.k. čestica i tada morate protiv onih koji su vam "maznuli" zemlju pokrenuti sudski postupak za utvrđenje.

 

U istoj gruntovnici trebate vidjeti i zbirke isprava za vaše međašne čestice te tamo možda otkrijete kojim geodetskim elaboratom su vam možda "maznuli" te utvrditi da li je bilo ili ne možda čak i kršenja zakona te kriminala tkđ.

 

Nažalost to je dosta posla za odvjetnike i sud stoga dobro pazite koga birate za pravnu pomoć jer za iste pare možete dobiti veliko šarenilo usluga! Nažalost!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija